Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Mělnický dorost se utká s týmem Vail International Hockey (Colorado, USA) - AKTUALIZOVÁNO

13.12.2015 | Viktor Šebík

Těsně před vánočními svátky se mělničtí dorostenci utkají se zajímavým soupeřem v přátelském utkání

Již více než 25 let pořádá nezisková organizace Vail Internation Hockey výlety mladých hokejistů z oblasti Vail v Coloradu (Vail je lyžařský resort, cca 15 km východně od světoznámého střediska Beaver Creek, kde se například v roce 2015 konalo MS v alpském lyžování. Zhruba 100 km východně od Vailu leží Denver, tedy sídlo týmu NHL Colorado Avalanche). Vail International Hockey nabízí hráčům ve věku 12-17 let mimořádný a celoživotní zážitek v podobě cesty do Evropy, kde se ve svém oblíbeném sportovním odvětví utkávají s týmy z "hokejových zemí". Letos tak tito hoši odehrají přibližně 12 utkání v 15 dnech a celkem v šesti zemích, včetně hokejových velmocí České republiky a Ruska. Zajímavostí je určitě to, že peníze na cestu si musejí hráči zajistit sami a jedním ze zásadních zdrojů financování je jarní prodej sazenic květin a okrasných rostlin, který Vail International Hockey pořádá. I když není běžné, aby tvrdí hoši od hokeje byli spojováni s pelargóniemi a petúniemi, ve Vailu platí to, že chcete-li koupit tyto rostliny, můžete kontaktovat hokejistu od sousedů. Podle informací od pana Erica Evese tímto dostávají místní organizace (hotely, majitelé zahradnických firem), ale i soukromníci šanci nejen sponzorovat tyto hokejové výlety, zároveň ale za svoje peníze získávají také produkt, který jim dále slouží a přináší radost. Další zajímavostí je také to, že zvykem organizace Vail International Hockey je posezení hráčů obou týmů po utkání - společná večeře a diskuse, v některých případech se i hráči dostávají do místních rodin (to ale není případ tohoto střetnutí v Mělníku).
Hráči z Vail International Hockey v USA hrají v místní soutěži Colorado Amateur Hockey Assotiation (www.caha.co) a v Mělníku se utkají s týmem krajských dorostenců (r.1999), kteří výrazně dominují středočeské krajské soutěži dorostenců. Jestli budou také dominovat nad svým soupeřem z Colorada se mohou fanoušci mělnického hokeje přesvědčit na vlastní oči ve středu 23.12.2015, začátek utkání je v 16:45.

 
Aktuální články
A mužstvo přebírá Tomáš Hamara

Se začátkem letní přípravy se ujímá trenérského postu u mělnického A týmu Tomáš Hamara

 
Fantastický víkend hokejových přípravek HC Junior Mělník

Přípravkám se daří i na posezónních turnajích

 
Vítězem RHML 2017/2018 se stali Dravci Lužec

Po prohře v prvním finálovém utkání vyhrál Lužec nedělní odvetu a o celkovém triumfu v soutěži rozhodl v následujících...

 
Finále RHML 2017-2018
 
Semifinále RHML
 
Čtvrtfinále RHML
 
Muži: HK Lev Slaný - HC Junior Mělník 3:2
 
Autobus na zápas KLM ve Slaném
 
1.Čtvrtfinále KLM: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 3:4 po prodloužení
 
Čtvrtfinále Krajské ligy mužů 2017-2018
 
 
RSS