Nové masky mělnických brankářů - 2.část

07.08.2016 | Viktor Šebík

Novou masku bude mít v následující sezóně i Jakub Šrámek.

K rozhovoru o své nové masce si Jakub Šrámek přivedl i svoji přítelkyni Karolínu Fialovou. Důvod se ukázal vzápětí:

Jakub: „Nikdy v životě jsem vlastně neměl masku, jejíž design bych si nějak vybíral. Vždycky to bylo tak, že jsem po někom masku zdědil, a proto jsem otázku designu neřešil. Během posledního mistrovství světa v hokeji jsem se svojí přítelkyní Karolínou zahlédl na facebooku a v novinách články a i v televizi sledoval krátký dokument o tom, jak si čeští gólmani Furch s Francouzem nechali udělat masky podle vlastního návrhu. Samozřejmě nás to téma velmi zaujalo, ale vůbec by mě nenapadlo, že otázky ohledně designu, který by se mi líbil a které mi Karolína tehdy kladla, byly už tehdy kladeny cíleně a že se někde něco chystá.“

Karolína: „Už někdy v dubnu jsme se domluvili s Honzou Vokurkou, který se chystal pořídit si novou masku s vlastním designem, že pro Kubu připravíme překvapení k narozeninám. Mým úkolem bylo zjistit, co by se Kubovi asi tak líbilo, no a k tomu mi právě nahrál ten televizní pořad. Kubu jsem vyzpovídala a ten si tak, aniž to tušil, nadiktoval vše potřebné. Všechny informace jsem si důsledně zaznamenala a pak jsme to s Honzou Vokurkou zrealizovali. Kuba sice snil o pouze černobílé kombinaci, ale s Honzou jsme si řekli, že mu to přeci jenom trochu uzpůsobíme více do klubových barev, i když je maska méně barevně výrazná než ta nová Honzova“

Přibližte tedy fanouškům motivy, které se na Vaší masce objevují.

Jakub: „Stejně jako u Vokyho má maska na tváři motiv Mělníka – siluetu zámku. Protože mým rodným městem, ve kterém jsem i hokejově vyrůstal, je Liberec, na druhé tváři je silueta liberecké dominanty – Ještědu. Inspiroval mě design Vošvrdy, který tento motiv měl na masce před pár lety. Samozřejmě nemůže chybět číslo 31 na bradě, přezdívka Šramas a klubové logo na zátylku. Vodotisk loga a chicagských pírek je obdobou toho, co má na masce Voky.“

Karolína: „Kuba na masce nechtěl mít žádný citát. Ale tady právě zasáhl Honza Vokurka a rozhodl, že tam prostě citát bude a basta. Pod siluetou zámku má tedy Kuba heslo Kdo nebojuje, nezvítězí. Kubovi se to nakonec líbilo, takže je vše v pořádku"

Vidím tady nahoře ještě dva nápisy, co znamenají?

Jakub: „Kajka – takto oslovuji svoji přítelkyni, které vděčím za tuhle parádu. Ten druhý nápis, ten mi připomíná mého jediného dědu a věrného fandu A.Mihulu – R.I.P. je zkratka z angličtiny, v češtině to znamená asi něco jako Odpočívej v pokoji. No a to datum, to je datum, kdy děda zemřel. Musím ale ještě dodat, že tyhle nápisy nejsou součástí originální grafiky masky, ty jsem si tam dodatečně dodělal sám"

Prý bylo zajímavé i předání dárku…

Karolína: „No, to tedy bylo (úsměv). Kubovi jsme to zabalili jako matrjošku asi do čtyř krabic s tím, že ta největší byla snad od lednice. Kuba před celým týmem rozbaloval a rozbaloval, a když se k tomu nakonec propracoval, snad deset minut neměl slov a jenom zíral (další úsměv).“

Jakub: „Bylo to veselé, protože já mám narozeniny na podzim, takže jsem ani dárek v létě nečekal. Navíc – jak už jsem řekl, je to poprvé v životě, kdy mám personifikovanou masku, vůbec jsem to nečekal a byl jsem z toho opravdu naměkko.  To časování bylo ale celkem jasné – vše se muselo stihnout před sezónou.“

Karolína: „Navíc se to muselo udělat současně s Honzovou novou maskou – základní skelet Kubovy nové masky je totiž použit z té původní Honzovy. No, a kdyby Honza vytáhl svoji novou masku, Kuba by se určitě okamžitě sháněl po té jeho staré.“

Jakub: „Každopádně to byl jeden z nejhezčích darů, který jsem kdy dostal. Úplně mě to dostalo a já moc děkuji všem, kteří se na jeho realizaci podíleli.“

Díky za rozhovor a přeji hodně úspěchů v nadcházející sezóně!