Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jan Vokurka: .....a já se ptám

15.01.2017 | Viktor Šebík

Zamyšlení ikony mělnického hokeje J.Vokurky (nejen) nad atmosférou posledních dvou soutěžních kol

Dobrý den všem, kteří máte rádi hokej, zvlášť u nás na Mělníku.
Včera jsem se byl podívat na domácím zápase a každý se měl ptal, jestli už jsem viděl debatu na našich stránkách. Neviděl, až do teď. To, co tady vidím, mě opravdu zaráží. Lidé, kteří milují společnou věc, kteří utrácí nemalé částky za amatérský sport se tu hádají, jak malí kluci...

 a já se ptám…proč?
 Máte někdo osobní problém s někým? Nelíbí se Vám hra Vašeho (našeho) týmu? Nelíbí se Vám, jak naši (Vaši) fanoušci fandí? Co jste tedy vy osobně udělali proto, aby to tak nebylo?

 Několikrát jsem vyzýval fanoušky na setkání s hráči, vedením. Kdo řekl, že přijde?

 a já se tedy ptám…
 Kdo a co Vám dává právo kritizovat hráče za jejich výkon? Zkusili jste si jednu sezonu dělat to, co oni? Uvědomujete si, že v naší soutěži jsou všichni amatéři? Že utrácí nemalé částky, aby mohli dělat, co je baví…

 

Kdo z Vás fanoušků dá ročně dvacettisíc korun, aby mohl dělat svého koníčka? Po práci jít na trénink. Večer se vrátit domů a ráno do práce a třikrát týdně znovu. Mít víkendy od září do března „zabité“.  A pak, když se něco nepovede slyšet, že to někdo odflákl…

 Kdo z hráčů může tvrdit, že každý zápas nechá na ledě vše, co v něm je? Chápu, že někdo má práci fyzicky náročnější než jiný. Že každý má své osobní problémy. Ano, může se stát, ale věřte mi a kluci z týmu Vám to jistě potvrdí, že já jsem ten poslední, kdo by to toleroval!

 Kdo a co dává hráčům právo kritizovat fanoušky? Zkusili jste si někdy stát za zimáku a křičet celý zápas, když Váš tým prohrává o více branek?

 Delší dobu se mi nelíbí fandění na našich stadionech. Nemluvím teď pouze o zimáku na Mělníku, ale obecně. Uvědomujete si, jak vychováme naše děti? Budoucí fanoušky.

 I rozhodčí je člověk se svými klady a zápory. Je třeba si sportovně přiznat, že včerejší zápas nám dost usnadnil. Popravdě mi bylo černošických hráčů trošku líto, ale nemohu posoudit, kdo mu co ze soupeřových hráčů řekl.  Bylo to ale jeho posouzení situací!!! Kdo může vědět, co se v něm v tu chvíli odehrává? Fanouškům se samozřejmě líbilo, když rozhodčí „sypal“ jednoho soupeře za druhým na trestnou lavici. Mě osobně to někdy připadalo už trochu příliš. Ale opět, bylo to pouze a jen mé hodnocení situace.

 

…a já se ptám
 Kdyby to byl náš tým, kdo by byl vylučovaný…kolik z Vás by hrozilo, že nikam neodjede, že ho utopí v Labi? Měli jste pocit, že všechny tresty, které hostující tým dostal, byly adekvátní? Je potřeba polévat hostující trestnou lavici čímkoliv? Hrozit a nadávat hráčům soupeře, byť to oni dělají Vám? Není lepší být nad věcí?

…a já se ptám
 Zkusil si někdo z Vás diváků, trenérů, hráčů, dělat rozhodčího? Pokud ano, nahlížíte na muže a ženy v pruhovaném jinak, to se vsadím! Máte pocit, že nadáváním soupeři, rozhodčímu, atd. něco změníte? Že snad rozhodčí odvolá své rozhodnutí? Za celou kariéru jsem to nezažil! Tak proč míst„deb.., kre..,čů..pískej to“, nezačnete křičet třeba: „Tak jsme venku, no a cóóó“ , neb
 
Nejde o život, když prohrajete, nepřestanete dýchat. No, možná na chvilku v poslední vteřině posledního finálového zápasu při prohře 0:1. Ano, i tu si moc dobře pamatuju! Ale to mi nedává právo někomu nadávat. I když jsem se tenkrát po zápase Ondrovi Noskovi „vysmál“ za tu „haluz“, kterou vyhráli. V dobrém samozřejmě. 
 Když jsem byl mladší (nemůžu říkat menší, protože v mém případě by to vyznělo směšně), viděl jsem pouze vítězství, nic jiného mě nezajímalo. Dnes, i když prohrajeme, ale podáme dobrý výkon, řeknu si: „ok, dobrý výkon, prostě soupeř byl lepší“. Určitě mi dáte za pravdu, že tak by se dal posoudit dvojzápas kvalifikace o druhou ligu s Českými Budějovicemi.

 …a já se ptám
 Začneme se tedy chovat jinak? Jako sportovní město Mělník? Jako lidé, kteří milují svůj sport, ale kteří ještě neztratili úctu k druhému člověku a soupeři… Začněte každý u sebe. Ať jsi hráč, trenér, fanoušek. Dejme příklad dětem, jak se mají chovat v situaci, kdy někdo rozhodne v jejich neprospěch. Učme je se vyrovnávat s „krizovými“ situacemi, protože pak, až zavřou dveře zimáku, je čeká opravdový život…

Voky

 
Aktuální články
Krajská liga mužů 2019-2020

Informace k rozpisu soutěže mužů v sezóně 2019-2020

 
Dravci z Lužce obhájili vítězství v RHML.

Po sobotní remíze vyhráli Dravci nedělní odvetu a obhájili tak po roce vítězství v RHML

 
HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 5:2

Virtuální utkání Mělníka s Chomutovem vyšlo lépe týmu z Mělníka

 
KLM: HK Čáslav - HC Junior Mělník 5:3
 
KLM: HC Junior Mělník - HK Čáslav 3:2 v prodloužení
 
KLM: HK Čáslav - HC Junior Mělník 4:0
 
Autobus na semifinále
 
Muži: HC Rakovník - HC Junior Mělník 2:8
 
Čtrvtfinále KLM, HC Junior Mělník - HC Rakovník 5:3
 
Čtvrtfinále KLM
 
 
   RSS