Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Mladší žáci - víkendový report

19.12.2017 | Klára Kalitová

Mladší žáci mají za sebou úspěšný víkend, dokázali vyhrát v Mladé Boleslavi i v Benátkách

První třetina sobotního zápasu byla jednoznačně v rukách Mělníka a naše průběžné vedení 6:1 bylo jasným vyjádřením poměru sil na ledě. Bohužel, se změnou stran (že by zakletá branka?) se konala i změna sil a převahy a druhou třetinu ovládli domácí úplně stejným poměrem, tedy 6:1. Před poslední třetinou byl tedy stav vyrovnaný – 7:7. Třetí třetina už nenabídla žádnou bláznivou přestřelku, hrál se opatrnější a pozorný hokej. V 52 minutě ale skóroval Štajnc a posunul tak ručičku na vahách výsledku na mělnickou stranu. Za nepříznivého stavu 7:8 museli domácí reagovat na situaci a dvě minuty před koncem odvolali brankaře. Do prázdné brány se ale povedlo vstřelit devátou branku Mělníka Fišerovi a z Mladé Boleslavi si tak mělničtí mladší žáci přivezli krásné vítězství 9:7.

V neděli nastoupili mladší žáci na horkém ledě v Benátkách, kde na ně čekali natěšení domácí s plnou střídačkou hráčů. Mělník ale dokázal navázat na výhru v Boleslavi, v první třetině se dvakrát prosadil Fišer, ve druhé a třetí třetině přidal vždy po jednom gólu Říha. No, a protože strážce mělnické svatyně (František Kovář), kterému po zápase vysekl za super výkon poklonu i trenér Benátek, dovolil domácímu týmu skórovat pouze jednou v každé třetině, skončilo utkání výhrou Mělníka 4:3.

Mělník má tak po tomto víkendu již šestnáctou výhru z dvaceti zápasů a se 33 body v tabulce dýchá na paty vedoucí Hvězdě (38 bodů) a druhým Letňanům (35 bodů). Právě v Letňanech budou hrát mělničtí mladší žáci svoje následující utkání - pravděpodobně v neděli 7.1.2018 od 9:00.

Tabulka soutěže je ZDE