Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Vítězem RHML 2017/2018 se stali Dravci Lužec

25.03.2018 | Viktor Šebík

Po prohře v prvním finálovém utkání vyhrál Lužec nedělní odvetu a o celkovém triumfu v soutěži rozhodl v následujících samostatných nájezdech

Sobotní finále vyšlo lépe týmu HC Štětí, které Dravce přehrálo poměrně jasně 6:0. Málokdo tedy asi před nedělní odvetou čekal, že ta vyzní ještě lépe pro lužecké Dravce. Štětí sice otevřelo skóre již v 6.minutě hry, ale lužecký Heran ukázal, že to s útokem na vítězství v kanadském bodování (v jehož čele byl před dnešním zápasem V.Vlastník z již vypadnuvší Mnetěše) ještě nevzdal a třemi brankami během prvních sedmnácti minut zápasu nasměroval Lužec k průběžnému vedení 7:2 po dvou třetinách. Druhý adept na celkové vítězství v kanadském bodování - Winter z HC Štětí - sice již po třech minutách třetí třetiny vykřesal pro Štětí jiskřičku naděje gólem, který pro něj znamenal dorovnání hodnoty první příčky kanadského bodování, ale Lužec si vítězství ujít již nenechal a výsledné skóre 10:3 znamenalo, že o vítězi RHML letos rozhodnou samostatné nájezdy.
K tomu prvnímu se za Štětí postavil právě Winter a s přehledem proměnil. Winterovu naději na to, že tato branka by mohla znamenat vítězství v RHML i v kanadském bodování ale smazal ve druhé sérii Vrábel. Ve čtvrté sérii zvýšil na 2:1 Sátora, ale parádní trefou ihned vzápětí srovnal Pokorný. V páté sérii branka nepadla a pokračovalo se po jedné sérii. Hned v té šesté zkusil podruhé svůj atak na vítězství v kanadském bodování Winter, ale neuspěl. J.Hladík z Lužce měl při svém pokusu přesnější mušku a odstartoval Dravcům mohutné oslavy....
Celkové pořadí RHML 2017/2018:

1. Dravci Lužec
2. HC Štětí
3. HC Mnetěš Bulls

Kanadské bodování:
1. Vlastník Vít (HC Mnetěš Bulls) - 25 utkání, 70 bodů (49+21)
2. Winter Zdeněk (HC Štětí) - 26 utkání, 70 bodů (35+35)
3. Heran Jindřich (Dravci Lužec) - 30 utkání, 65 bodů (45+20)

Celkové výsledky kanadského bodování jsou ZDE

Celkovou tabulku soutěže po základní části najdete ZDE

Přehled vyšších trestů v sezóně najdete ZDE