Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Filip Martinec, chladnokrevný střelec

02.11.2018 | David Chvátal, Michael Krejsa

Vizitka hráče


Narozen: 8. 3. 1993

Věk: 25

Post: Útočník

Aktuální tým: Morzine - Avoriaz

Sezóna 2017/2018 v Morzine - Avoriaz: 15 utkání, 33 asistencí, 33, branek - 66 bodů


1.Kde jsi začínal s hokejem?

V Neratovicích. 

2. Kdo tě k němu přivedl a kolik ti bylo?

Bylo mi 6 let. Začínal jsem původně s fotbalem jako brankář, ale pamatuji si, že jsem na prvním turnaji dostal asi 10 gólů a mamka, která mě k hokeji přivedla, to tenkrát špatně nesla, tak mě dala na hokej. 

3.Jak vzpomínáš na působení v Mělníku?

Určitě pozitivně. Na mělnickém zimáku jsem trávil spoustu času. Rád jsem tenkrát sledoval zápasy áčka, když se v Mělníku hrála druhá liga. 

4. Kdy to bylo?

Nejsem si úplně jistý, ale mám pocit, že jsem tehdy chodil do 3. nebo 4. třídy. V Mělníku jsem potom hrál až do devítky, než jsem odešel do Kladna. 

5. Kdo tě tehdy trénoval?

Mým prvním trenérem v Mělníku byl pan Mikulecký. Potom následovali trenéři Fiala a Šťastný. Pamatuji si, že hned na prvním tréninku mě právě trenér Šťastný vyhodil z ledu, když jsem špatně nahrál. Pak mi ale pomohl s mojí poslední mělnickou sezónou, kdy mě nechal hrát za dorost a zároveň i za můj ročník. 

6. Jaké bylo tvé nejlepší a nejtěžší období kariéry?

Nejtěžší určitě byla hned první sezóna po návratu z USA. Ve slovenské extralize mi to nevyšlo, a protože jsem nechtěl čekat, tak jsem vzal první nabídku. Byla sice zajímavá, ale z Rumunska. V týmu nic nefungovalo a děly se tam hrozné věci. V prosinci jsem tam skončil a byla to pro mne ztracená sezóna. Nejlepší období prožívám určitě teď ve Francii. 

7. Prošel jsi hodně klubu v různých zemích, kde se ti líbilo nejvíce?

Když to vezmu od začátku, tak z Kladna jsem v osmnácti odešel do USA hrát juniorku v Palm Beach. Následovala Wichita a Long Beach. Na všechny tři roky vzpomínám rád hlavně proto, jak mě přijaly všechny rodiny, ve kterých jsem tam bydlel. Po té ztracené sezóně jsem byl dva roky v Holandsku, konkrétně v Haagu a Eindhovenu. Sezóna v Haagu byla super, ale nejvíc se mi líbí v současném týmu v Morzine. Je tu o co hrát. Minulý rok se nám podařilo postoupit do druhé divize a letos pevně věřím, že se nám podaří dostat se do jedničky. Máme tu dobrý tým. Lidé nám tu neskutečně fandí každý zápas. Zázemí klubu je na perfektní úrovni a všechno tu funguje, jak má být. 

8. Jaké jsou pro hráče podmínky v zahraničí?

Když to dnes srovnám třeba s Trutnovem, kde jsem byl minulý rok v srpnu a pomalu jsem se bál říci si o hokejku, je jasné, že i proto jsem se rozhodl odejít. V Holandsku i ve Francii je výzbroj první věcí po příjezdu, která se řeší. Celkově se tu o nás dobře starají. Vedení a všichni kolem klubu dělají maximum pro to, abychom se tu cítili jako doma. 

9. Máš i jiné koníčky kromě hokeje?

Jakýkoliv sport, v létě rád hraju tenis. Jinak jsem domácí typ, takže trávím hodně času u televize sledováním filmů nebo seriálů, hraním X-boxu a občas si samozřejmě rád zajdu poslechnout hudbu. 

10. Hodláš někdy opět vjet na led v mělnického dresu?

Chtěl bych co nejdéle setrvat v zahraničí, ale až se jednou do Česka budu vracet, tak si za Mělník určitě rád zahraji.

 

 
Aktuální články
Semifinále KLM

Informace o rozhodnutí Výkonného výboru klubu HC Junior Mělník k semifinálové sérii Krajské ligy mužů  

 
UKONČENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU MĚLNÍK

Informace o opatření provozovatele zimního stadionu

 
KLM, třetí čtvrtfinále: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 5:8

V Poděbradech se děly věci a Mělník postupuje do semifinále KLM. V něm vyzve v okresním derby Kralupy.

 
KLM: HC Junior Mělník - HC Poděbrady 7:3
 
Čtvrtfinále KLM: Poděbrady - Mělník 5:4
 
KLM: HC Rytíři Vlašim - HC Junior Mělník 3:5
 
KLM: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 8:3
 
Předkolo play-off KLM
 
Obrazem - loučení s legendou mělnického brankoviště J.Vokurkou
 
KLM: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 4:3
 
Zápasy
 
   RSS