SMART Summer Cup 2019, Teplice 24.8.2019 - ročník 2010

25.08.2019 | Pavel Bradáč

Report z turnaje 4. tříd - r. 2010

První turnaj v sezóně 2019/2020 sehráli hráči roč. 2010 v nové aréně v Teplicích.

Na Smart Summer Cup 2019 zavítalo celkem deset týmů rozdělených do dvou skupin.

Kvalitně obsazeného turnaje se zúčastnily Piráti Chomutov A+B, HC Slavia Praha, Škola sportu MRak, HC Poděbrady, HC Teplice, HC Slovan Louny, HC Stadion Litoměřice, HC Turnov 1931 a náš HC Junior.

Na začátek sezóny se nehrály rozhodně špatné zápasy a naši hráči předvedli velmi konkurenceschopné výkony.

Utkání ve skupině

HC Junior Mělník – HC Slovan Louny  5:10

Určitá nerozehranost byla patrná na našich hráčích v úvodním utkání skupiny B. Postupem času se ale naše hra zlepšovala a dokázali jsme soupeře potrápit. Ten však tvrdě trestal naše chyby a zaslouženě vyhrál.

HC Junior Mělník – HC Stadion Litoměřice  8:5

Druhý zápas odehráli hráči Junioru velmi dobře a díky nasazení a bojovnosti se radovali z vítězství.

Trenéry však také potěšila souhra jednotlivých trojic, kdy si hráči dokázali vytvořit šance hokejovými dovednostmi.

HC Junior Mělník – HC Piráti Chomutov „B“  2:7

Prohra s pozdějším finalistou se zdá jako jednostranná záležitost pro soupeře, ale utkání nebylo zdaleka tak jednoznačné jak napovídá výsledek. Zápas nabídl na tuto kategorii velmi tvrdé osobní souboje, ze kterými se naši hráči velmi dobře vyrovnali. Piráti však hlavně díky nekopromisnímu trestání drobných chyb v naší hře utkání ovládli.

HC Junior Mělník – HC Turnov 1931  1:4

Další zápas kde jsme nebyli horším týmem. Soupeř sice lépe začal, ale během utkání jsme hru naprosto vyrovnali a bohužel neproměnili řadu vyložených šancí, se kterými si poradil výborný brankář Turnova.

Ve skupině B jsme skončili na čtvrtém místě a čekal nás souboj o konečné 7. místo.

Utkání o 7. místo

HC Junior Mělník – HC Poděbrady  6:7

Skvělé dramatické utkání, ve kterém se rozhodlo o vítězi 80 vteřin před koncem. Naši hráči byli po většinu zápasu možná lepším týmem, ale opět drobné chyby nás připravily o lepší výsledek.

Za konečné 8. místo se však stydět rozhodně nemusíme.

Hodnocení prvního turnaje nové sezóny musí být veskrze pozitivní, jelikož všichni hráči předvedli opravdu kvalitní výkony, navíc s vědomím, že polovinu týmu tvořil ročník 2011+2012. Speciální pochvalu od trenérů zaslouží oba brankáři, kteří svými výkony tým nejednou podrželi.

Nicméně vidíme co nás trápí a v jakých tréninkových činnostech přidat, abychom příště dokázali utkání otočit ve svůj prospěch. Organizátor tohoto pěkného turnaje nastínil možnost naší účasti na chystaném Vánočním Smart Cupu.

brankáři: Semelka O., Fidrant

hráči: Krejča, Semelka, Vischi - Hovorková, Bradáč, Leščišin - Slavík, Dáňa, Čížek

trenéři: Klučkovič M., Bradáč, Hovorka

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání