ročník 2011: Druhé místo na turnaji v Lounech

02.02.2020 | Pavel Bradáč

Skvělý výkon předvedli hráči Junioru a vybojovali stříbrný pohár.

Nedělního turnaje ročníku 2011 v Lounech se zúčastnilo šest týmů rozdělených do dvou skupin.
Ve skupině A nastoupil domácí HC Slovan Louny, HC Teplice Huskies a HC Junior Mělník.
Skupina B měla obsazení HC Stadion Litoměřice, HC Roudnice a HC Smíchov 1913.
Turnaj měl zajímavé hodnocení v podobě výsledků nejen konečných, ale počítaly se i jednotlivé třetiny (poloviny), hráno na 2x15 minut.

Utkání ve skupině A:
HC Junior Mělník – HC Teplice Huskies 10:8 (6:4,4:4)
Do turnaje jsme vstoupili velmi svižným utkáním s teplickým týmem. Bojovalo se o každý puk a šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Díky lépe zvládnuté první polovině jsme nakonec vyválčili první vítězství.

HC Junior Mělník – HC Slovan Louny 5:4 (1:1,4:3)
Ve druhém vystoupení bylo znát, že nás předchozí zápas stál hodně sil, ale i tak jsme opět dokázali zabojovat a odskočili ve druhé části na průběžných 5:1. Domácí se však dokázali vrátit do zápasu a dotahovali ze všech sil. Vedení a konečné vítězství jsme však nepustili.

Finále:
HC Junior Mělník – HC Stadion Litoměřice 7:8 sn (6:4,1:3) nájezdy 1:2
Strhující finále bylo k vidění v posledním utkání turnaje. Přetahovaná o každou branku, boj doslova o každý centimetr ledu, hezké góly, famózní brankářské zákroky a dechberoucí koncovka podtrhla parádní zápas. Dobře rozehrané finále jsme začali ztrácet ve druhé části a před poslední minutou prohrávali 6:7. Náš velký tlak vyvrcholil vyrovnávací brankou na 7:7 půl minuty před koncem. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých stálo více štěstí na straně soupeře.

Konečné pořadí turnaje:
1. HC Stadion Litoměřice
2. HC Junior Mělník
3. HC Teplice Huskies
4. HC Roudnice
5. HC Slovan Louny
6. HC Smíchov 1913

Závěrem musíme dodat, že tyto tři skvělé utkání důkladně prověřili naše hráče a přesně takové zkušenosti posouvají malé hokejové naděje na vyšší úroveň. Všichni hráči zaslouží maximální pochvalu za předvedený výkon. Cenu pro nejužitečnějšího hráče týmu získal Vojtěch Dáňa.

Sestava:
brankář: Fidrant