Muži: Odvetné utkání čtvrtfinále KLM HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 6:4

19.02.2017 | Viktor Šebík

Vlašim sice ve třetí třetině zdramatizovala vývoj utkání, na zvrat v sérii ale neměla síly

2. kolo | Neděle 19.02.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

Branky a nahrávky: 2. Litera (Chvátal, Novotný), 11. Šubrt (Litera, Příhoda), 24. Šubrt (T.Havel, příhoda), 48. Litera (Příhoda, Cicvárek), 51. Vernek (Nesládek), 56. Příhoda (Šubrt, T.Havel) - 4. Kočí (Strnad), 44. Kočí (Strnad), 45. Lang (Burda, Matějka), 53. Strnad

Vyloučení: 6-7, navíc Jaeger (Vlašim) 5 + do konce + trest ve hře, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Diváci: 460

Rozhodčí: Pokorný - Cajan, Kálal

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Nesládek, Pokorný, Novotný, T.Havel, Příhoda, Šubrt, , Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Heran

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Janko) - Vondráček, Pessr, Lang, Kakos, Čtvrtečka, Horálek, Výborný, Burda, Veselka, Matějka, Kočí, Jaeger, Kucharčík, Strnad, Dušek, Veselý, Cerk

Odvetné čtvrtfinálové utkání začalo minutou ticha za věrného fanouška Karla Sýkoru. To byla ale jediná klidná chvíle, protože po úvodním vhazování se začalo hodně svižně. Někdy byla k vidění možná až přemíra snahy a některé situace vypadaly chaoticky – 6 hráčů u puku na třech metrech ledu. Hra dostala řád po prvním gólu zápasu, o který se, naštěstí poměrně záhy, postaral domácí tým. Chvátal si ve druhé minutě hry udělal výlet z pozice pravého obránce, zavezl puk do útočného pásma, vystřelil a dojíždějící Litera zavěsil do horní poloviny branky – 1:0. Vlašim vyrovnala po dalších dvou minutách hry. Kočí se prosmekl mezi obrannou dvojicí Chvátal – Novotný a překonal Vokurku blafákem po zemi mezi betony – 1:1. Domácí tým se vrátil do vedení, když zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu. Tentokrát byl v pozici nahrávajícího hráče Litera, puk do branky dostal opakovanou střelou z blízkosti D.Šubrt – 2:1. Ve zbytku třetiny se hrál stále svižný hokej, Vlašim dobře napadala, Mělník byl ale hodně aktivní, což dokázal i při vlastním oslabení, ve kterém měl stejně střeleckých pokusů jako přesilovku hrající Vlašim. Ani jeden z týmů už se ve zbytku první části hry střelecky neprosadil a poprvé do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí celek.

Na začátku druhé třetiny měl blízko k brance P.Kašák, ani jedna z jeho dvou jedovatých dorážek si ale cestu za Holánkova záda nenašla. Hra se v této části utkání zklidnila co do tempa, na obou stranách ale přibylo nervozity. Do dvougólového vedení poslal Mělník Šubrt, který si vyjel před Holánka z rohu a i přes to, že byl faulovaný jedním z vlašimských obránců, dokázal si udržet kotouč, dostat se zpět na nohy a po zemi k druhé tyčce překonal Holánka – 3:1. V závěru třetiny uháněli do přečíslení Havel se Šubrtem, hned první přihrávku ale dokázal bránící hráč srazit mimo dosah mělnických hokejek. V poslední minutě hry byl před Holánkem úplně sám Vernek, skórovat se mu ale nepovedlo, stejně jako z druhé vlny dojíždějícímu Heranovi. Po druhé třetině tak šli do kabin domácí s poměrně bezpečným dvoubrankovým náskokem.

Třetí třetinu začali hrát domácí profesorsky a výsledek se brzy dostavil, Vlašim během půl minuty srovnala stav hry. Už od první minuty třetí třetiny vysílali hosté na Vokurku jednu nebezpečnou střelu za druhou, chytila se ta Kočího ve 44. minutě – 3:2. O jednatřicet vteřin později dostal přesnou přihrávku do volného prostoru mezi kruhy Lang a trefil přesně horní roh branky nad Vokurkovou lapačkou – 3:3.  Krve by se v domácích nedořezal o další dvě minuty později, když na Vokurku uháněl osamocený útočník hostů, Vokurka ale tentokrát svůj tým skvěle podržel. Ještě před polovinou závěrečné třetiny si ale domácí vzali vedení zpátky. Příhoda nahrál najíždějícímu Literovi mezi kruhy a Litera „z první“ parádním golfákem propálil Holánka. Klid na mělnické hokejky vrátil svoji brankou J.Vernek v 51. minutě. neunáhlil se a chladnokrevně propálil Holánka po ledě mezi bruslemi. Krátce na to zaplály na ledě emoce, vlašimský Jaeger byl vyloučen na 5 + do konce + trest ve hře. Dlouhou přesilovku začali ale Mělničtí zle – Prejzovi nevyšla nahrávka a byl z toho dokonalý námaz. Strnad nabídnutou šancí nepohrdl a nedal Vokurkovi šanci – 5:4. Domácí ale přesilovku zvládli využít a další drama nepřipustili – Šubrt nahrál přes celé pásmo Příhodovi. Tomu střela bez přípravy do prázdné branky vůbec nesedla, takže ta střela připomínala dráhou letu pověstnou Panenkovu penaltu z bělehradského Mistrovství Evropy ve fotbale. Puk se ale každopádně trajektorií letu badmintonového košíku došoural do branky – 6:4. Vlašim se i v oslabení zoufale snažila vývoj utkání zvrátit, ale to už se nepodařilo. Otevřené obrany mohli ještě využít domácí, Příhoda ani Heran ale svoje samostatné úniky již na další branky nepřetavili.

Vlašimi tedy dnešním dnem končí sezóna, Mělník postupuje do semifinále krajské ligy mužů, které je na programu příští víkend.

Výsledky ostatních zápasů čtvrtfinálových sérií:

Benešov – Rakovník 3:2, první zápas 6:3, postupuje Benešov

Slaný – Žabonosy 5:1, první zápas 3:3, postupuje Slaný

Králův Dvůr – Černošice 1:3, první zápas 4:6, postupují Černošice

Mělník tedy bude hrát proti Benešovu, první zápas se hraje v sobotu 25. 2. od 17:30 v Mělníku.