Muži: Semifinále KLM: HC Junior Mělník - HC Lev Benešov 5:0

26.02.2017 | Viktor Šebík

Mělník přehrál Benešov hokejově a je o krok blíže k finále

3. kolo | Sobota 25.02.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HC Benešov

Branky a nahrávky: 9. Litera (Heran). 14. Kašák (Vernek, Pokorný), 32. Šícha (T.Havel), 46. Pokorný (Heran, Kašák), 52. Vernek Vyloučení: 2-11, navíc T.Havel (Mělník) 5 + DKU za ZHK, Korvas (Benešov) 10 min OT za ZHK, a za faul Polesného (Benešov) bylo nařízeno trestné střílení (neproměněno), Využití: 2:0, V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Kálal

Diváci: 720

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Nesládek, Pokorný, Novotný - T.Havel, Příhoda, Šubrt, Literta, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Heran

HC Benešov: Štěpánek (Karda) - Šmicr, Kotýnek, Rod, Bursík, Stejskal,9. Litera (Heran) Šobíšek, Císař, Korvas, Burian, Fedoročko, Babický, Holeš, Holánek, Sládek, Janák, Mrva, Polesný, Kočí, Formánek, Starec

Benešov musel mít od začátku sobotního zápasu pocit, že hraje do kopce. A to, že nahoře toho pomyslného kopce stojí nedobytná tvrz jménem Jan Vokurka, to snad hosté během zápasu ani nezjistili.

První třetina byla jednoznačně v režii domácího týmu, který hrál chytře a v pohybu. Narozdíl od svého soupeře nebyli domácí příliš důrazní v osobních soubojích, ale svým pohybem dostali Benešov snadno pod tlak. První velkou šanci domácích neproměnil J.Vernek – sice s hostujícím obráncem na zádech, ale přesto dokázal svůj únik zakončit. Jeho blafáku chybělo snad jen pár centimetrů. V následujícím střídání si tato mělnická lajna vytvořil dobré příležitosti, když po Vernekově golfáku před brankovištěm několikrát dorážel Kašák. Skóre otevřel v deváté minutě zápasu P.Litera. Při přečíslení vzal zodpovědnost na sebe a přesnou střelou na zadní tyč překonal Štěpánka – 1:0. O chvíli později dostal od zadního mantinelu nahrávku od P.Kašáka Vernek, „z první“ ale Štěpánka tentokrát neprostřelil. Vernek později vyslal do samostatného nájezdu Herana, jeho blafák ale úspěšný nebyl. Ještě v tomtéž střídání se situace zopakovala – Vernek ale tentokrát vybídl do sóla P.Kašáka. Ten svým blafákem dokonale zmátl hostujícího gólmana – puk mu totiž ve finální fázi sklouzl z hokejky a zatímco Štěpánek reagoval na pohyb čepele, puk v klidu doklouzal mezi jeho betony až do branky - 2:0. Do dobré šance se ještě v závěru třetiny mohl dostat osamocený Příhoda, dlouhou přihrávku za soupeřovu obrana na modré čáře ale o pár centimetrů nezachytil.

Druhá třetina byla již mnohem vyrovnanější. Benešovští ještě přitvrdili, jejich zákroky byly na hraně pravidel – mnoho drobných hákování, sekání a držení však rozhodčí netrestal. Paradoxně vyloučil za krásný bodyček domácího Nesládka. V oslabení však ujel T.Havel, jeho akci museli zastavit hosté až faulem. Nařízené trestné střílení však Havel nevyužil, na jeho střelu mezi betony dokázal Štěpánek zareagovat. Do samostatného nájezdu se dostal i Kašák, ani jeho střela však svůj cíl nenašla. Po polovině utkání projel mezi čtyřmi hráči soupeře Havel a s chirurgickou přesností předložil kotouč M.Šíchovi, který to do prázdné branky neměl složité - 3:0. V závěru druhé třetiny se do první vážnější akce dostali hosté, jejich osamoceného útočníka však Vokurka bravurně vychytal.

Hosté se snažili na začátku třetí části hry ještě zabrat, jejich hra ještě narostla co do tvrdosti a fyzické náročnosti, domácí však byli stále o poznání hokejovější. První tři minuty sice opticky patřily soupeři, žádné vážnější ohrožení Vokurkovy branky ale nenastalo. Udeřilo tedy na druhé straně. Kašák zavezl kotouč a nahrál na volného Herana. Ten šanci neproměnil, ale do závaru se přiřítil P.Pokorný a zblízka zvýšil na 4:0. S ubíhajícím časem rostlo množství faulů na straně hostí a rozhodčí už je nemohl přehlížet. V jedné z přesilových her předvedl velkou parádu Vernek. Rukou zachytil na modré čáře vysoko letící vyhozený kotouč, popojel o dva metry vpřed, během nich natáhl na svoji pověstnou nekompromisní střelu golfákem a vymetl šibenici nad pravým ramenem Štěpánkovy branky – 5:0. Po tomto gólu někteří hráči hostů ztratili nervy a jejich zákroky byly daleko za hranou pravidel a mnohokrát i za hranou zdravého rozumu. Zejména hra „Sestřel Havla jakkoliv“ vyvrcholila sérií nechutných zákroků a velkým finále – mimo hru a pozornost rozhodčího holí do obličeje a poté, co se Havel bez helmy a rukavic sklonil, druhý hráč přijel a trefil ho loktem do hlavy. Po následné bitce a intermezzu v sektoru hostujících fanoušků, kteří se opravdu „vyznamenali“ už šlo pouze o to, dohrát zápas bez zranění.

Mělník odehrál velmi dobrý zápas, Vokurkova vychytaná nula byla usnadněna poctivou hrou domácího týmu. Důležité bylo i to, že se domácí nenechali „vybláznit“, hráli svoji hru a šli si jasně za svým cílem, tedy vítězstvím.

Benešov dokázal, že má mladý, fyzicky dobře připravený a určitě perspektivní tým. Škoda, že Benešovští nechtěli víc hrát hokej a soustředili se na fyzickou hru a zastrašování soupeře – sama tvrdost a fyzická urputnost zápasy nevyhrává... Pokud se v tomto přístup benešovských hráčů v nedělním zápase změní, budou to mít hráči Mělníka velmi těžké.

Odjezd busu na nedělní zápas je ve 13:30 od zimáku. Fanoušci se mohou přidat, zbylá místa po usazení A-týmu jsou k dispozici. Platba 50 Kč v recepci, standardně.