Muži: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 2:1

03.03.2017 | Viktor Šebík

Mělničtí jsou po prvním finálovém utkání o krok blíže k obhajobě loňského titulu

5. kolo | Pátek 03.03.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

2:1

1:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Příhoda (Šubrt), 44. Kašák (Vernek, Pokorný) - 29. Lapáček (Hampl)

Vyloučení: 3-2, navíc za faul Davida (Slaný) bylo nařízeno trestné střílení (Civárek neproměnil), Využití: 0-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Macháč, Novák - Kovačík, Tasch

Diváci: 1050 (platící diváci + volné a VIP vstupenky + hráči všech kategorií)

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Novák, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) - Frolík, David, Zilcher, Vaněk, Patera, Pálka, Dvořák, Kasala, Lapáček, Hampl, Ujfaluši, Sekerka, Malát, Novák, Cigánik, Kratochvíl, Kolář, Slánský

První finálové utkání letošní KLM začalo, jak už je v Mělníku zvykem, českou hymnou v podání J.Růžka. Také úvodní vhazování bylo tradičně – z ruky starosty Mělníka pana MVDr.C.Mikeše.

Začátek utkání byl poměrně opatrný, žádný tým nechtěl udělat chybu a soupeři se zpočátku jen tak oťukávali. Hned po dvou minutách hry ale dostal výhodu přesilové hry soupeř, když kotouč z hole M.Šíchy vyhozený z vlastního obranného pásma se trochu nešťastně překulil přes mantinel až do hlediště. Hostům ale výhoda jednoho muže v poli vůbec nevyšla, k nějakému většímu ohrožení Vokurkovy branky se vůbec nedostal. Domácí tým stačil v pohodě sbírat puky a vyhazovat je přes celé hřiště. Krátce po návratu se Šícha dostal do samostatného úniku, jeho střela ale jen těsně minula Matouškovu branku. Po další minutě hry se do dobré šance dostalo první útočné trio Mělníka, proti dvěma soupeřovým bránícím hráčům ale neuspělo, M.Příhoda neproměnil. Další samostatný únik, tentokrát v podání D.Kratochvíla, také brankou neskončil – blafák do bekhendu mu nevyšel. Do nevídané situace dvou proti nikomu se uvolnili po chybě hostí Kašák a Šícha, finální přihrávka projela Šíchovi pod holí. V pokračující akci střílel golfákem Chvátal, branku ale těsně minul. Neujala se ani nádherná teč T.Havla, který trefil jen připraveného Matouška. Domácí se tak dočkali branky až v osmnácté minutě hry. D.Šubrt se mezi kruhy nečekaným způsobem zbavil soupeře, postrčil za sebe na volného Příhodu a ten přesnou střelou k tyči překonal Matouška – 1:0. Před koncem třetiny pláchl soupeřově obraně Vernek, bohužel ale svůj únik nedotáhl do gólové tečky.

Druhá část hry začala ve vyšším tempu, hosté se nebojácněji  pouštěli do obranného pásma Mělníka, a tak i J.Vokurka konečně dostal několik příležitostí ukázat své dovednosti. Po čtyřech minutách hry postrčil T.Havel chytře ve středním pásmu kotouč před rozjetého Cicvárka, jehož musela hostující obrana zastavit až za cenu faulu, po kterém rozhodčímu nezbývalo než zkřížit ruce nad hlavou. Starší dorostenec Cicvárek ale se svým bekhendovým blafákem na Matouška bohužel nevyzrál. Hosté se dostávali do stále nebezpečnějších situací, jednu z nich (přečíslení dvou na jednoho) zastavil bravurním zákrokem Vokurka. Před polovinou utkání byl ale již bezmocný proti zapomenutému Lapáčkovi, který dostal křižnou přihrávku na zadní tyč – 1:1. Vedení domácím mohl vrátit Šícha, po jeho parádní střele ale za Matouškem pouze zazvonila tyč. Vokurka poté zastavil i samostatný nájezd Pálky, a protože v oslabení neuspěli ani v přečíslení Kašák s Vernekem, sliboval stav 1:1 napínavou třetí třetinu...

I v poslední části hry se hrál pohledný hokej, k vidění byla opravdová špička toho, co tato soutěž může nabídnout. Hosté hráli rychlý, kombinační hokej, domácí dobře bruslili, k tradičně nebezpečné ofenzivě v play-off přidali i svědomitou obranu, ve které proti základní části značně ubylo „okének“. Ve 43. minutě se uvolnil od soupeřova obránce P.Kašák, své krátké sólo završil přesnou střelou mezi Matouškovy betony a rozjásal mělnické tribuny podruhé – 2:1. Po této brance dostalo utkání snad ještě větší spád, hosté se snažili zabrat ještě více a bylo se tak na co dívat. Na obou stranách kluziště byly k vidění dobré šance, Vokurka musel vytáhnout ve dvou případech zákrok z kategorie nejtěžších. Na druhé straně jen s velkým štěstím odolával Matoušek nebezpečným střeleckým pokusům Verneka, Šubrta a Příhody. Protože byli ale oba gólmani na svém místě a své týmy drželi, skóre se neměnilo. V předposlední minutě tak hosté sáhli ke hře bez brankáře, ale ani tato herní varianta změnu skóre nepřinesla. Po bekhendovém pokusu Šubrta z vlastní modré čáry skončil puk těsně vedle branky Slaného a po zakázaném uvolnění se tak vhazovalo po levici Vokurky. Do konce zápasu v té chvíli zbývalo 10 vteřin a domácí už měli jasno... Vyhrané vhazování, kotouč v rohu kluziště, závěrečná siréna a první krok k obhajobě titulu byl dokončen.

Zítřejší zápas začíná na zimním stadionu ve Slaném v 17:00. Pokud by ho domácí tým vyhrál, rozhodující utkání by se hrálo v neděli opět ve Slaném, začátek je taktéž plánován na 17:00.

Autobus do Popovic

Na sobotní zápas do Popovic jede autobus v 15:00 od stadionu

Přípravka 2010 vyhrála HKK Silver Cup

Série kralupských turnajů s názvem HKK Silver Cup pro r. 2010 měla na pořadu šesté pokračování, tentokrát s podtitulem Vánoční Silver...