Muži: HK Lev Slaný - HC Junior Mělník 3:4

04.03.2017 | Viktor Šebík

Mělník zvítězil i ve druhém finálovém zápase a obhájil titul mistra Středočeského kraje

6. kolo | Sobota 04.03.2017, 17:00

HK Lev Slaný - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 26. Hampl (Frolík, Kasala), 28, Slánský (Kratochvíl, Sekerka), 34. Kasala (Lapáček, Hampl) - 28. Litera, 32. Kratochvíl (D.Havel, Šícha), 42. Šícha (T.Havel, Kašák), 53. Kašák (T.Havel)

Vyloučení: 1-2, navíc za faul Kasaly (Slaný) bylo nařízeno trestné střílení (T.Havel neproměnil), Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Dundr, Hruška - Kálal, Čajan

Diváci: 473

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) - Frolík, David, Zilcher, Vaněk, Patera, Pálka, Dvořák, Kasala, Lapáček, Hampl, Ujfaluši, Sekerka, Malát, Novák, Slánský, Kratochvíl, Kolář

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Novák, Kotek, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

Odvetné utkání ve Slaném bylo oslavou krajského hokeje. Hned v první třetině bylo k vidění několik velkých příležitostí na obou stranách. Oba brankáři ale chytali skvěle, i když za každým z nich v této části hry zvonila po střelách tyč nebo břevno. Skóre otevřel v úvodu druhé části hry domácí Hampl, který zužitkoval přesilovku při vyloučení Chvátala. Mělník ale rychle vyrovnat o dvě minuty později, trefil se mělnický střelec play-off, P.Litera. Domácí dokázali ale úder vrátit a to dokonce po čtrnácti vteřinách po mělnickém vyrovnání, skóroval slánský Slánský. Mělník potřeboval na vyrovnání pět minut, branku vstřelil D.Kratochvíl. Domácí ale opět, poměrně rychle, vsítili další gól, do vedení 3:2 je poslal svým gólem Kasala. Mělník opět vyrovnal, ve 42. minutě se v závaru před domácí brankou nejlépe zorientoval Šícha. V čase 52:04 vstřelil vítěznou (a titulovou) branku utkání P.Kašák. V čase 59:56 mohl pečetit triumf Mělníka T.Havel, který byl faulován ve chvíli, kdy jel sám proti prázdné brance soupeře, trestné střílení ale neproměnil. Zbývající čase už byl jenom formalitou a mělnická radost z obhajoby titulu tak mohla propuknout naplno!