Muži: HC Slovan Louny - HC Junior Mělník 4:9

15.03.2017 | Viktor Šebík

V poslední třetině si hráči HC Junior Mělník otevřeli v Lounech střelnici a do kvalifikace vstoupili vysokou výhrou

1. kolo | Středa 15.03.2017, 18:00

HC Slovan Louny - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 17. Prokeš, 28. Salač (Dittrich, Kousek), 34. Růžek (Vavrica), 55. Kousek (Hloucha) – 10. Šícha (Chvátal), 13. Příhoda (Nesládek, Litera), 28. D.Havel (Šícha), 43. Příhoda (Šubrt, Šícha), 51. Heran (D.Havel, Litera), 52. T.Havel (Vernek, Příhoda), 54. Kratochvíl (Vernek), 58. Novotný (Šubrt, Příhoda), 59. T.Havel (Kratochvíl)

Vyloučení: 6-7, navíc D.Havel (Mělník) 10 min ZHK a Cicvárek (Mělník) 5 + DKU za napadení, za faul na M.Šíchu bylo nařízeno trestné střílení (neproměněno), Využití: 2:4, V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Vokřál - Schopf, Ovsík

Diváci: 154

HC Slovan Louny: Charvát (Dorn) - Hloucha, Gebel, Prokeš, Kolčava, Szakal, Šedivý, Růžek, Veselák, Kousek, Salač, Vavrica, Derfler, Csonka, Červíček, Dittrich

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný, Heran

První třetinu vyhráli hráči z Mělníka 2:1. Do vedení je po chybě domácí obrany poslal v polovině první třetiny M.Šícha, druhý gól přidal ve třinácté minutě v přesilové hře M.Příhoda. Domácí ještě v závěru třetiny snížili na rozdíl jedné branky, když se v přesilové hře prosadil D.Prokeš.

Po pěti minutách prostřední části hry byl faulován při samostatném úniku M.Šícha, nařízené trestné střílení ale nevyužil. Naopak, ke slovu se dostali domácí - ve 28.minutě vyrovnal po rychlém protiútoku skóre V.Salač. Hosté se ale dokázali ještě v téže minutě vrátit do vedení, stále ještě oslavující domácí fanoušky zchladil svojí brankou D.Havel. Louny vyrovnaly při další přesilové hře, trefil se J.Růžek. Do druhé přestávky se šlo za nerozhodného stavu 3:3, i když Mělník měl přeci jenom trochu více ze hry a svoji převahu vyjádřil i větším množstvím slibných příležitostí.
M.Příhoda hned v úvodu závěrečné části hry zužitkoval další přesilovku Mělník a zvýšil na 4:3. Krátce poté minul T.Havel po svém charakteristickém nájezdu do soupeřovy třetiny zcela odkrytou branku domácího týmu. Hosty to ale nemuselo mrzet, v 51. minutě navýšil jejich vedení na 5:3 ........ . T.Havel se dočkal gólu v následující minutě, když využil dvojnásobnou přesilovku na 6:3. Zřejmě definitivní hřebíček do lounské hokejové rakve v tomto utkání zatloukl v 54. minutě zápasu D.Kratochvíl.  Za domácí tým snížil na 4:7 Kousek, to ale bylo od domácích vše. V posledních třech minutách hry přidali další branky ještě O.Novotný a T.Havel, který zastavil ukazatel skóre na hodnotách 4:9.
Mělník vyhrál zcela zaslouženě, jeho vynikající útok podpořil tradičně jistý Vokurka.
Další utkání odehrají Mělničtí v sobotu ve Dvoře Králové nad Labem. Zápas na ledě zřejmě největšího favorita této kvalifikační skupiny začíná v 17:00

Muži: Zápas s PZ Kladno

Sobotní domácí zápas proti PZ Kladno byl z technických důvodů odložen

Týden hokeje v Mělníku