Muži: HC Junior Mělník - HC Slovan Louny 6:2

O osudu utkání rozhodly čtyři branky během jedenácti minut v polovině zápasu

3. kolo | Sobota 25.03.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HC Slovan Louny

6:2

1:1, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Šubrt (Prejza), 26. Pokorný (T.Havel), 27. Kratochvíl (Heran), 35. T.Havel (Kašák), 37. Šubrt (Prejza, Litera), 43. Šícha - 17. Gebelt, 51. Szakal (Srb, Derfler)

Vyloučení: 7-7, navíc Kratochvíl (Mělník) 5 + OK za HRUB, Šedivý (Louny) 5 + OK za faul kolenem, Srb (Louny) 5 + OK za HRUB a za faul Hlouchy (Louny) bylo nařízeno trestné střílení (Šícha neproměnil), Využití: 2-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Jechoutek - Svoboda, Horažďovský

Diváci: 500

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Chvátal, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

HC Slovan Louny: Dorn (od 36:26 Charvát) - Hloucha, Kunrt, Gebelt, Srb, Svoboda, Szakal, Šedivý, Růžek, Veselák, Kousek, Salač, Vavrica, Derfler, Dittrich

Na mělnickém zimním stadionu se po roce opět hraje kvalifikace o II.ligu. K prvnímu domácímu zápasu nastoupil mělnický tým proti soupeři z Loun, na jehož ledě před deseti dny dokázal zvítězit přesvědčivě 9:4.

Lounský tým, který v následujícím domácím utkání podlehl Dvoru Králové až po prodloužení se z výsledku na hraně debaklu jistě poučil a na Mělník přijel s cílem nedopustit podobný herní výpadek. Bohužel se to úplně nepovedlo a utkání dopadlo podobně…

První velkou šanci dnešního utkání, které se od začátku hrálo ve vysokém tempu, si vytvořila dvojice D.Kratochvíl – M.Šícha. Přes jediného soupeřova obránce si ale mělničtí útočníci nedokázali vyměnit kotouč a zakončit. Louny kontrovaly vzápětí – na Vokurku se řítil osamocený lounský hráč, Vokurka jeho nájezd ale zastavil. Další šanci Mělníka připravil T.Havel svojí zadovkou na J.Verneka před branku Loun. Vernekova střela ale přes Dorna nepřešla. V deváté minutě ošklivým způsobem fauloval Verneka hostující Šedivý a za faul kolenem musel předčasně pod sprchy. Dlouhou přesilovku domácí nedokázali využít, za pět minut početní převahy si nevytvořili mnoho střeleckých příležitostí, natož aby některá z nich znamenala větší šanci na branku….T. Havel s Vernekem si zopakovali téměř jako přes kopírák svoji dobrou příležitost těsně po skončení přesilovky, bohužel se stejným výsledkem jako v prvním případě. Na první branku zápasu tak diváci čekali až na začátek šestnácté minuty hry. Šubrt rychle objel lounskou branku a střelou z velkého úhlu našel skulinu v Dornově výstroji – 1:0. Šubrt byl také na začátku další velké příležitosti Mělníka – zachytil rozehrávku hostujícího mužstva a do dobré šance vyslal M.Příhodu. Dorn však byl tentokrát na místě. V sedmnácté minutě se při hře čtyř proti čtyřem drobné chyby na útočné modré čáře dopustil J.Nesládek, hostující Gebelt se zmocnil puku a po sprintu přes celé kluziště trefil krásně horní růžek nad Vokurkovou vyrážečkou – 1:1. O minutu později mohlo být pro domácí ještě hůře – směrem na Vokurkovu branku uháněl další osamocený hráč Loun, Vokurka jej ale tentokrát dokázal vychytat.

Druhá třetina začala proti té první v podstatně pomalejším, téměř by se dalo říci ospalém tempu. Jestli to byl ze strany domácích záměr, těžko říci. Každopádně od 26. minuty hry se do svého soupeře zakousli a v následujících jedenácti minutách hry mu nasázeli čtyři branky a rozhodli o osudu utkání. Nejdříve se při přesilové hře prosadil Pokorný, který plácl do kotouče vyraženého Dornem po střele T.Havla od modré – kotouč obloučkem doplachtil do lounské branky a tribuny mohly dnes podruhé jásat – 2:1. V následující minutě hry dokázal J.Heran v pádu prostrčit kotouč na D.Kratochvíla a ten překonal Dorna potřetí – 3:1. Další dobré šance si v následujících minutách postupně vypracovali Příhoda, Vernek a Šubrt, ani jeden z nich ale neuspěl. Povedlo se to až T.Havlovi, který v situaci jeden na jednoho zvolil ze střední vzdálenosti a trochu z úhlu střelu, která ale byla tak přesná, že proti ní neměl Dorn šanci – 4:1. Rozhodující jedenáctiminutovku hry završil brankou Šubrt, který při přesilovce prostřelil Dorna střelou po zemi z dálky. Dorn, který si z této branky pamatuje zřejmě pouze číslo 88, které mu před oči výborně nastavoval O.Novotný, poté zamířil na střídačku a přenechal místo v brance Charvátovi.

Na začátku třetí třetiny přidal další branku Mělníka Šícha. V situaci, která by se dala nazvat pomalým chaosem, kdy málokterý z hráčů soupeřova týmu byl na své pozici a nikdo v pohybu, vyšťoural Šícha vyražený kotouč pod Charvátem. Aniž by jej byl kdokoliv ze soupeřových hráčů schopen jakkoliv atakovat, Šícha pomalým blafákem z místa zvýšil na rozdíl pěti branek – 6:1. Hosté se prosadili už jenom jednou, Szakalova přesilovková střela z dálky se odrazem od tyče dostala za Vokurkova záda. V poslední minutě hry mohl přidat další mělnickou branku T.Cicvárek (tomu spoluhráči po finálovém zápase odšroubovali definitivně košík z helmy a formálně jej tak přijali mezi členy týmu mužů), který si z pozice obránce výborně sjel před soupeřovo brankoviště, jeho střela ale skončila pouze v Charvátově výstroji.

Poslední kvalifikační utkání hraje Mělník ve středu 29.3.2017. V 18:30 přivítá na domácím ledě tým HC Dvůr Králové nad Labem.

Autobus do Popovic

Na sobotní zápas do Popovic jede autobus v 15:00 od stadionu

Přípravka 2010 vyhrála HKK Silver Cup

Série kralupských turnajů s názvem HKK Silver Cup pro r. 2010 měla na pořadu šesté pokračování, tentokrát s podtitulem Vánoční Silver...