Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora

09.12.2017 | Viktor Šebík

Mělník nedovolil Kutnohorským ani jednu branku a v pohodě si dokráčel pro další 3 body do tabulky KLM

14. kolo | Sobota 09.12.2017, 17:30

HC Junior Mělník - HC Sršni Kutná Hora

Branky a nahrávky: 7. Vernek (Novotný), 23. Vernek (Litera), 35. Příhoda (T.Havel, Cafourek), 36. Valda (Chvátal), 45. Příhoda (T.Havel), 47. T.Havel (Šubrt), 49.Krejsa (Cicvárek, Chvátal)

Vyloučení: 1-3, Využití: 0-0, V oslabení: 1-0

Diváci: 340

Rozhodčí: Macháč - Holec, Rudolph

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Drábek, Chvátal, Cicvárek, Kubica, Cafourek, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Valda, Šubrt, Litera, Šícha, Vernek, Novotný

HC Sršni Kutná Hora: D.Jelínek (od 46:14 Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Glaser, Vaněk, L.Šváb, Javůrek, Siváček, Pešek, M.Jelínek, Jiráň, Tvrdík Jan, M.Šváb, Tvrdík Jiří I., Adam, Dytrych, Sádlo

Nováček letošní soutěže – SK Sršni Kutná Hora – přijel do Mělníka s velmi mladým týmem. Polovinu týmu tvořili hráči, kteří před rokem nastupovali v dnes již neexistující Krajské lize juniorů. Na začátku utkání se hosté snažili hodně bruslit a domácí tak měli na své akce trochu méně prostoru. Přeci jenom byl ale vidět rozdíl v hokejovosti, a tak bylo jenom otázkou času, kdy se domácí útočná síla prosadí. V páté minutě mohl otevřít gólový účet A.Valda, který byl po přihrávce O.Novotného úplně sám před brankou Kutné Hory, Jelínka ale nepřekonal. O dvě minuty později ale už mělnické tribuny jásaly – po vhazování si na vrcholu kruhů vzal kotouč J.Vernek, popojel o dva kroky a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Vernek mohl po chvíli přidat i druhý gól a opět po nahrávce Novotného, který provezl kotouč celým kluzištěm a nahrával před bližší tyčku, Jelínek ale tentokrát Vernekovu střelu zastavil. V závěru první části hry se při napadání soupeřovy rozehrávky podařilo M.Příhodovi odebrat kutnohorské obraně kotouč, jeho pěkná střela ale také cestu do branky nenašla.

Při svém prvním střídání ve druhé třetině se prosadila podruhé mělnická druhá lajna. P.Litera přihrál před branku na úplně volného Verneka, proti jeho střele pod horní tyčku neměl Jelínek sebemenší šanci, navíc musel vyfasovat náhradní láhev s pitím za tu, která nepřežila Vernekovu střelu – 2:0. Vernek s Novotným byli blízko brance ve 30.minutě, z dorážek se však neprosadili. Ve 33.minutě byl vyloučen Novotný, ale hosté se během početní výhody nedostali pořádně ke střele. Navíc se na zteč jejich branky vydal Příhoda a v situaci jednoho proti dvěma se dokázal mazácky prosadit – 3:0. Ve 36.minutě vstřelil svůj první gól v soutěžním zápase mužů dorostenec A.Valda. Po pěkné kombinaci M.Šíchy s D.Chvátalem se kotouč odrazil od gólmana k úplně volnému Valdovi a ten měl už poměrně snadnou úlohu – 4:0. V poslední minutě druhé třetiny předvedla parádní kombinaci trojice T.Havel – D.Šubrt – Příhoda, posledně jmenovaný ale Jelínka nepřekonal.

Závěrečná část hry byla podobná předchozím dvěma – domácí byli hodně v pohybu a svého soupeře k ničemu nepustili. Většina útočných snah hostí končila buď zblokovanou střelou, nebo útočníkem i s kotoučem vytlačeným do rohu mělnického obranného pásma. Při vší úctě k soupeři – kdyby dnes J.Vokurka nastoupil do branky a měl místo masky na hlavě cylindr a v ruce místo hokejky paraple, výsledek utkání by nebyl až o tolik jiný…. V páté minutě třetí třetiny pláchl s kotoučem T.Havel, soupeřova obrana jej stíhala seč mohla, ale volného Příhodu, který se nabízel Havlovi na druhé straně a kam také vzápětí Havel nasměroval svoji přihrávku, toho pokrýt nedokázala – 5:0. T.Havel byl také u další velké šance Mělníka – před branku nahrával na úplně volného Cicvárka, tomu se kotouč ale nepovedlo zpracovat tak pohotově, aby jeho střela byla pro Jelínka větším nebezpečím. Na Cicvárka se po této akci trochu zlobil Příhoda, protože případná Cicvárkova přihrávka na Příhodu, který do akce dojížděl prostředkem hřiště úplně nepokrytý, by zřejmě znamenala gólovou střelu do prázdné branky. Další gól ale padl hned po pár vteřinách a dal zapomenout na předchozí nevyužitou šanci. Šubrt vyhrál buly v útočném pásmu a T.Havel mířil přesně k tyči – 6:0. V této chvíli také došla trpělivost Jelínkovi a ten přenechal své místo v brance mladšímu kolegovi. Toho „přivítal“ do hry po dalších dvou minutách přesnou střelou od modré čáry M.Krejsa – 7:0. Minutu před koncem zápasu mohl přidat svůj druhý gól i Valda, jeho dobré clonění před brankou a pěkná teč ale už změnu skóre nepřinesly.

Mělník dnes vůbec nepřipustil žádné komplikace, většina utkání se hrála na polovině soupeře. Vítězství bylo zcela zasloužené a skóre 7:0 možná i trochu milosrdné. To, že byl nejlepším hráčem soupeře vyhlášen brankář Jelínek, který po šestém obdrženém gólu přepustil ve 47.minutě branku kolegovi, svědčí o mnohém….

Příští týden jedou hráči HC Junior Mělník do Velkých Popovic, utkání začíná v 18:00. Odjezd autobusu bude předběžně v 15:00 z Mělníka.