Muži: HC Junior Mělník - HC Buldoci Neratovice 2:3 po prodloužení

07.01.2018 | Viktor Šebík

Dnešní zápas dokázal, že v derby hra na favorita nemá význam

16. kolo | Sobota 06.01.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HC Buldoci Neratovice

2:3 pp

2:1, 0:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 1. T.Havel (Příhoda, Šubrt), 13. Vernek - 8. Pokora (Macek), 34. Horevaj (Pek), 63. Važanský (Macek)

Vyloučení: 5-7, Využití: 0-2, V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Macháč - Holec, Kovačík

Diváci: 1230

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Drábek, Cicvárek, Kubica, Cafourek, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Valda, Šubrt, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

HC Buldoci Neratovice: Kresta (Vašíček) - Mrázek, Pařík, Liška, Sojka, Šimek, Pšánský, Litomyský, Horevaj, Pek, Vočadlo, Pokora, Štukheil, Mareček, Prejza, Rak, Macek, Važanský

Mělnický tým při prvním mistrovském utkání v roce 2018 přivítal v regionálním derby tým Neratovic. Téměř vyprodaný mělnický stadion očekával souboj vedoucího týmu se soupeřem, který je na opačném pólu tabulky. Domácí celek byl jasným favoritem a nejvíce diskutovanou otázkou tak bylo „Kolik?“ (míněno počet vstřelených branek po skončení zápasu).

Neratovice začaly, stejně jako v prvním vzájemném duelu v sezóně, aktivním hokejem. Začátek zápasu ale začal skvěle pro Mělník, hned v první minutě otevřel po spolupráci prvního útoku skóre T.Havel – 1:0. Natěšené tribuny očekávaly další gólový příděl domácího týmu, ten se ale nekonal. Naopak, v 8. minutě hry se prosadili hosté, když z nepřehledné skrumáže vyrovnal L.Pokora – 1:1. Mělník se dostal podruhé do vedení zásluhou J.Verneka, který využil chyby hostujícího brankáře Kresty a ukázal, že kromě hokeje je mu vlastní i fotbal. Kresta rozehrál tak nešikovně, že Vernek fotbalově ztlumil kotouč hrudníkem a pohotově jej vrátil do Krestovy branky – 2:1. Těžko někdo v této chvíli mohl předpokládat, že to je poslední gól v hostující síti…. Ještě v první třetině měl domácí tým několik solidních příležitostí, ale žádnou z nich nedokázal využít.

Druhou třetinu poznamenala série vyloučení na obou stranách. Jedno z nich, při vyloučení Litery, znamenalo vyrovnávací gól. Neratovice dokázaly zamknout Mělník v obranném pásmu, a i když mělničtí obránci několikrát zmařili dobrou šanci hostů, podařilo se nakonec Horevajovi Vokurku přeci jenom překonat – 2:2. Ve zbývající části druhé třetiny si domácí tým vypracoval opět několik dobrých příležitostí, ale Krestu nedokázal překonat. Také J.Vokurka měl chvílemi nečekaně mnoho práce, nadšeně bojující hosté nepřehrávali Mělník hokejově, ale chutí do hry a motivací určitě ano, silnou podporu měli také v početném zástupu fanoušků.

Do třetí třetiny se tak nastupovalo s vyrovnaným skóre.  Náš tým nejprve přestál oslabení, když za podražení putoval na trestnou lavici A.Valda.  Pak se do zajímavé akce dostal Vernek s Kratochvílem, ale ani jejich spolupráce nebyla zakončena gólem. Mělničtí dále dobývali neratovickou svatyni, ta ale odolávala. Kresta navíc při jednom závaru opět včas posunul bránu a slibná akce tak byla zastavena hvizdem rozhodčího. Pro domácí tým klíčový moment asi nastal v 58. minutě, kdy krátce po sobě putovali na trestnou lavici dva soupeřovi hráči a Mělník měl k dispozici více než minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem. Už tolikrát se řeklo, že tým, který nevyužije přesilovku pěti proti třem, si nezaslouží vyhrát, že to snad ani nemá cenu opakovat. Pro Mělník to dneska, bohužel, platilo úplně stoprocentně.

V prodloužení byl vyloučen za podražení Cafourek a to, jak se má správně naložit s početní výhodou, předvedli hosté z Neratovic. Vokurku překonal Važanský.

Před zdaleka nejvyšší návštěvou sezóny (více než 1.200 skvělých diváků) si tak Mělník vyzkoušel, jaké to je, když velký favorit v derby narazí na nadšeně bojujícího papírového outsidera. Ztracené dva body z tohoto zápasu by mohly být pro mělnické Áčko dostatečným impulsem ve správný čas, protože do konce základní části zbývá šest zápasů a pak už se bude hrát o vše. Šanci pozitivně nastartovat finální část sezóny bude mít Mělník příští týden, kdy v sobotu od 17:30 přivítá kladenské juniory.