Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HK Králův Dvůr - HC Junior Mělník 4:6

20.01.2018 | Viktor Šebík

Mělnický tým si vytvořil v Berouně dostatečný náskok, který i přes poslední "vypuštěnou" čtvrthodinu stačil na vítězství.

18. kolo | Sobota 20.01.2018, 17:00

HK Králův Dvůr - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 4. Vodička (Mikáska), 55. Vacek (Šnaidauf, Prokš), 58. Prokš (Vodička), 60. Verner (Šnaidauf, Prokš) - 5. D.Havel (Novotný), 12. Šubrt (T.Havel, Příhoda), 19. Krejsa (T.Havel, Příhoda), 28. Kratochvíl (Příhoda, Prejza), 43. Šubrt (Valda, T.Havel), 45. Příhoda (T.Havel, D.Šubrt)

Vyloučení: 3-3. Využití: 0-1. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Kučera - Karda, Havel

Diváci: 90

HK Králův Dvůr: Černý (Pavlů) - Veselý, Klimeš, Landa, Halada, Žáček, Novotný, Žemlička, Vacek, Vodička, Prokš, Mikáska, Löffelmann, Verner, Šnaidauf, Moška

HC Junior Mělník: Vokurka (Sork) - Prejza, Cicvárek, Kubica, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Valda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Šícha, Kašák, Kratochvíl, Novotný

Po dvou zápasech, ze kterých vytěžili pouhé dva body za prohry v prodloužení, přijeli hráči HC Junior Mělník do Berouna s cílem opět bodovat naplno. Začátek zápasu tomu ale úplně nenasvědčoval – domácí tým aktivně napadal, nedával Mělníku mnoho prostoru, a protože mělnickému týmu ze začátku zápasu vázla vzájemná spolupráce, dařilo se Královu Dvoru individuální snahy soupeře brzdit. Ve čtvrté minutě střílel od modré čáry Valda, trefil však pouze domácího Mikásku, který vzápětí nahrál ujíždějícímu Vodičkovi. Jeho rychlost už v té chvíli byla taková, že jeho náskok mělnická obrana nedohonila a Vodička své sólo využil – 1:0. Mělníku se podařilo vyrovnat po necelých dvou minutách. Od modré napřáhl Novotný a jeho střelu nasměroval do sítě domácí branky D.Havel – 1:1. Po vyrovnávací brance došlo ke zvratu v mělnické hře. Hráči začali spolupracovat, více bruslili, dokázali si nahrávat do volného prostoru a od toho momentu tahali domácí za kratší konec. Ve dvanácté minutě ujel D.Šubrt a svoje sólo zakončil perfektním blafákem – 1:2. V závěru první třetiny prostřelil od modré čáry všechno před sebou M.Krejsa a stanovil tak skóre první třetiny – 1:3.

Také druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako podstatná část té první – Mělničtí měli vývoj utkání pod kontrolou, J.Vokurka se v brance chvílemi musel nudit, ale ojedinělé akce domácích s přehledem zastavoval. Ještě před polovinou utkání ujel po levé straně Kratochvíl, a protože už byl na konci střídání, netroufl si dotáhnout sólo až do blafáku, takže zvolil střelu z poměrně velké dálky. Toto nečekané zakončení se ale nakonec ukázalo jako maximálně efektivní, puk si mezi Vodičkovými betony našel cestu do branky – 1:4. Po této brance se zdálo být o osudu utkání prakticky rozhodnuto.

K tomuto dojmu přispěly na začátku poslední části další dvě branky v síti domácího týmu. Nejdříve se prosadil podruhé v zápase Šubrt, když parádně tečoval střelu Valdy od modré čáry – 1:5. V pětačtyřicáté minutě se dvojice T.Havel – M.Příhoda několika rychlými přihrávkami postarala o totální rozklad domácí obrany. Na konci akce byla střela Příhody do odkryté branky Králova Dvora – 1:6. Po této brance Mělník zvolnil a vrátil se k hernímu projevu z prvních pěti minut zápasu, tedy více individuálnímu pojetí s menším pohybem hráčů bez puku. Tato změna „přinesla svoje ovoce“ v podobě vyrovnání hry a (zcela po zásluze) i branek domácího celku. Pět minut před koncem zápasu zapomněla mělnická obrana před Vokurkou Vacka, o kterém ale věděl nahrávající Šnaidauf. Vacek si se situací poradil a zblízka překonal Vokurku – 2:6. O tři minuty později vytvořili domácí před Vokurkou pořádný závar, kotouč se do branky možná dostal dokonce i od některého z mělnických hráčů, ale rozhodčí jej připsali Prokšovi – 3:6. Na mělnické hole v té chvíli padla nervozita, naopak domácí se hrnuli za dalším zdramatizováním zápasu. To se jim povedlo na začátku poslední minuty hry, kdy opět nebyla mělnická obrana ve skrumáži před mělnickou brankou dostatečné důrazná, což ale naopak neplatilo o domácím Vernerovi – 4:6. Domácí tým odvolal brankáře, k tomu byl navíc za podražení vyloučen P.Kašák a domácí tým si tak před poslední půlminutou hry vybral oddechový čas. Přesilovou hru domácích posílenou o šestého útočníka ale Mělník už zodpovědně ubránil a dotáhl zápas do vítězného konce.

Výsledek odpovídá průběhu utkání – Mělník byl jasně lepší mezi pátou a pětačtyřicátou minutou zápasu. Pohyb a vzájemná spolupráce Mělníka byla nad síly domácího týmu. Ten ale využil toho, že Mělník po šesté brance zvolnil a utkání ještě zdramatizoval….

Další zápas odehraje mělnické Áčko již ve čtvrtek 25.1.2018. V 19:00 začíná na mělnickém zimáku dohrávka proti PZ Kladno. V sobotu 27.1.2018 přijede do Mělníka Benešov, aktuálně druhý tým tabulky KLM. Hraje se standardně od 17:30.

Fantastický víkend hokejových přípravek HC Junior Mělník

Přípravkám se daří i na posezónních turnajích

Vítězem RHML 2017/2018 se stali Dravci Lužec

Po prohře v prvním finálovém utkání vyhrál Lužec nedělní odvetu a o celkovém triumfu v soutěži rozhodl v následujících...