Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - HC Benešov 3:5

27.01.2018 | Viktor Šebík

Mělník v utkání prohrával, vedl a nakonec přišel o všechny body

19. kolo | Sobota 27.01.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HC Benešov

Branky a nahrávky: 22. Kašák (Vernek), 31. Příhoda (T.Havel), 55. Cafourek (Příhoda, Kašák) - 15. Fedoročko (Kaňka, Sládek), 38. Starec (Holánek, Janáč), 39. Kočí (Janák, Kaňka), 47. Sládek (Kaňka), 60. Holánek (Starec, Formánek)

Vyloučení: 7-8, navíc Holeš (Benešov) 10 min OT za NESP. Využití: 1:0. V oslabení: 0-1.

Rozhodčí: Švejda - Frühauf, Havel

Diváci: 400

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Drábek, Novák, Kubica, Nesládek, Cafourek, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný

HC Benešov: Štěpánek - Janáč, Kotýnek, Fedoročko, Rittig, Korvas, Burian, Holeš, Holánek, Sládek, Janák, Mrva, Polesný, Kaňka, Kočí, Formánek, Starec

Zápas mělnického A-týmu proti Benešovu je další z těch, ke kterým se těžko hledají slova. Diváci viděli téměř po celý zápas marnou a tak trochu jalovou snahu domácích o dobývání benešovského útočného pásma. Mělníku ale chyběla lehkost, pohyb hráčů bez kotouče a (až na výjimky) nápad, nebo myšlenka, která by soupeře překvapila. V mnoha momentech byla mělnická hra na úrovni některého úpolového sportu, kdy se jedinec snaží přetlačit soupeře svoji vlastní dovedností, výdrží a silou – prostě „zatne a tlačí“. Asi je ale také pravda, že snahy o individuální hru vyplývaly mnohokrát z toho faktu, že prostě nebylo komu nahrát. Ale že to tímhle způsobem nejde, to se učí hokejisté již v žákovských kategoriích…

Utkání sice nezačalo úplně marně a Mělník si (jako již tradičně) vypracoval v první třetině několik solidních příležitostí, které ale nevyužil. V 8. minutě hry střílel od modré čáry V.Drábek, před brankou jeho střelu výborně tečoval D.Šubrt, puk však v benešovské brance neskončil. O minutu později se musel činit i J.Vokurka v domácí brance, když vychytal samostatný únik soupeřova útočníka i následnou dorážku jeho dojíždějícího kolegy. Ve 14. minutě si od mantinelu do dobré střelecké pozice vyjel J.Vernek, jeho tvrdou střelu ale Štěpánek dokázal zastavit. Potom už udeřilo do černého na druhé straně kluziště. Po rychlém protiútoku vyslal jedovatý projektil Fedoročko, nepříjemná střela skončila až u zadní tyčky Vokurkovy branky – 0:1. Ještě v téže minutě měli výbornou šanci M.Příhoda s T.Havlem, do prázdné branky ale nestihli zakončit. V následujícím střídání se na Štěpánka řítil osamocený Šubrt, jeho dobrý blafák však skončil jen na výstroji benešovského brankáře, skrz kterou jej do branky nedokázal propasírovat ani dojíždějící T.Havel.

Na začátku druhé části hry předvedl parádní akci P.Kašák, který zajistil Mělníku vyrovnání povedeným blafákem – 1:1. Po této brance to začalo mezi oběma týmy jiskřit, bohužel k tomu přispěli muži v pruhovaném některými méně přesnými výroky. Ve 27. minutě se dostali do málo vídaného přečíslení „dva na nula“ Kašák s Vernekem, Kašákova přihrávka ale postrádala potřebný klid a Vernek by na její dojetí potřeboval pomocný raketový motor. V polovině utkání se při přesilové hře stejná lajna usadila v útočném pásmu a trojice Vernek – Kašák – Kubica měla během krátké chvíle tři nadějné příležitosti, ale štěstí se na mělnické hokejky nelepilo. Ještě v téže přesilovce však Mělník vývoj skóre přeci jenom otočil. Příhoda dorazil do benešovské branky střelu T.Havla – 2:1. Pár vteřin po vhazování totálně propadli benešovští obránci a proti Štěpánkovi jeli sami Šubrt a T.Havel. T.Havel zkusil zakončit blafákem, ale nevyšlo to. Se situací dvou na jednoho si potom neporadili také D.Kratochvíl s D.Havlem, neúspěšně zakončoval tentokrát Kratochvíl. Dvě minuty před koncem druhé třetiny přišel rozhodující moment celého zápasu. Mělník hrál přesilovku a při několika šancích visel gól ve vzduchu. Pak se ale stalo to, že Benešov vyhodil kotouč z vlastního pásma a mělnické obraně dokázal pláchnout dobře najetý Starec, který svůj únik dotáhl do gólového konce – 2:2. Aby toho nebylo málo, tak chvíli po skončení mělnické přesilovky tentokrát propadla obrana domácího týmu a na osamoceného Krejsu jeli tři hráči Benešova. Ti předvedli, jak správně naložit s touto herní situací a po několika výměnách puku jej Kočí poslal do úplně opuštěné domácí branky. Krejsa s Vokurkou byli v té chvíli zcela bezmocní – 2:3.

Ve třetí třetině pokračovala mělnická křeč. Benešov byl na koni a to dokázal i ve 46. minutě úplně nepokrytý Sládek, kterému do Kaňkovy střely stačilo nastavit hůl a nasměrovat puk za záda opět bezmocného Vokurky – 2:4. Padesátá minuta hry přinesla, bohužel, dva velmi nepříjemné nehokejové momenty. Nejprve byl nahozeným kotoučem zasažen na mělnické střídačce do čela druhý gólman Fiala, který byl s krvácející tržnou ranou a podezření na otřes mozku odvezen sanitkou do mělnické nemocnice. Ještě během jeho ošetřování si kotouč našel cestu z podobného místa až na tribunu, kde zasáhl také do hlavy vedoucí mužstva mělnické 4.třídy paní P.Šulákovou. Naštěstí nebyla rychlost kotouče taková, jako v případě Fialy, ale i tak si tento zásah vyžádal následné vyšetření v nemocnici. Na ledě mezitím došlo ke zdramatizování zápasu. M.Cafourek snížil na rozdíl jediné branky šest minut před koncem hrací doby – 3:4. Hned vzápětí mohl vyrovnat O.Novotný, který ale nedokázal před brankovištěm Štěpánka včas vymotat z pod vlastních bruslí kotouč, který se k němu odrazil trochu nečekaně, a jeho zklamání ze ztracené šance tak bylo cestou na střídačku hodně vidět.  Minutu a půl před koncem si Mělník vybral oddychový čas, po kterém zůstal na střídačce Vokurka. Mělník se usadil v benešovském obranném pásmu, po několika střelách se ale kotouč odrazil do protějšího rohu kluziště. Tam jej dokázali Benešovští získat a Holánek jej s chutí zblízka zasunul do prázdné mělnické branky.

Co dodat? Snad jen to, že to chce co nejrychleji zapomenout a pokusit se zabrat příští sobotu v Mladé Boleslavi….