Muži: HC Rakovník - HC Junior Mělník 0:3

18.02.2018 | Viktor Šebík

Vítězství v Rakovníku 3:0 zajistilo Mělníku první místo v základní části KLM (AKTUALIZOVÁNO)

22. kolo | Neděle 18.02.2018, 17:30

HC Rakovník - HC Junior Mělník

0:3

0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 17. Cafourek (Vernek, Šubrt), 51. P.Litera, 54. Vernek (Kratochvíl)

Vyloučení: 3-4. Využití: 0-0. V oslabení: 0-1

Rozhodčí: Dundr, Ibl - Tasch, Řešátko

Diváci: 300

HC Rakovník: Burgr (Pospíšil) - Větrovec, Krejčí, Mikeš, T.Petráček, Vyskočil, V.Petráček, Zuska, Klaus, Grill, Okegawa, Hegenbart, Ságner, Ambroz, Nosek, Prokop

HC Junior Mělník: Vokurka (Šimáček) - Prejza, Cicvárek, Kubica, Nesládek, Cafourek, D.Havel, D.Litera, Šubrt, P.Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl

Skóre v první třetině otevřel v přesilovce Cafourek, ve třetí třetině přidal druhý gól po sólové akci P.Litera a na konečných 3:0 pro Mělník zvýšil ve vlastním oslabení Vernek.

První kolo Play-off tedy znamená očekávaný souboj s HK Lev Slaný, začíná se hrát v Mělníku ve středu 21.2.2018 od 18:30.

Článek z Rakovnické mutace Deníku:

„Mělník je zaslouženě první. My jsme se nedokázali vůbec prosadit. Asi by nás jeden gól trochu povzbudil, ale nedali jsme ho. Každopádně hosté vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč rakovnického HC Otakar Vejvoda.

A měl pravdu. Hosté od úvodní třetiny ukazovali, proč jsou nejlepším týmem západní skupiny a v 17. minutě se také po gólu Cafourka ujali vedení. I Rakovník měl šance, hlavně Ambroz, který ale ani jednu ze svých tutovek neproměnil.

Druhá část branku nepřinesla, když Mělničtí kontrolovali hru, měli více příležitostí, ale domácí držel na dostřel vynikající Burgr.

Rozhodnutí přinesla třetí část. Vejvodovi svěřenci měli několik šancí na vyrovnání, ale loňského mistra držel nejlepší gólman soutěže Vokurka. Když pak Litera po samostatné akci v polovině třetí třetiny zvýšil a v 54. minutě Vernek skóroval dokonce ve vlastním oslabením, nebylo o vítězi pochyb. Smolařem večera byl útočník Ambroz, který nejenže neproměnil několik stoprocentních šancí, ale po srážce u mantinelu navíc musel předčasně opustit hřiště.