Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

3:4 pp

0:1, 3:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 28.Vernek (P.Litera), 33. Kašák (P.Litera, D.Havel), 38. P.Litera (Příhoda, Šubrt) - 13. Frolík (Novák), 34. Ujfaluši (Kasala, Sekerka), 37. Lapáček (Kubinčák), 70. Sekerka

Vyloučení: 3-4. Využití:  1-1. V oslabení: 0-1

Rozhodčí: Šťovíček, Plášil - Kotek, Tasch

Diváci: 360

HC Junior Mělník: Vokurka (Šimáček) - Prejza, Novak, Cicvárek, Kubica, Nesládek, Cafourek, Krejsa, T.Havel, D.Havel, Příhoda, D.Litera, Šubrt, P.Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) - Kulic, Zilcher, David, Voháňka, Fiala, Krégl, Novak, Kubinčák, Lapáček, Vlček, Ujfaluši, Sekerka, Kasala, Cigánik, Kolář, Husák

V prvním čtvrtfinálovém zápase Kraské ligy mužů přivítal Mělník na svém ledě HK Lev Slaný. Domácí zahrozili již v první minutě utkání, kdy od modré svižně vystřelil Cafourek, ale jeho rána byla natolik silná, že přeletěla síť a zastavila právě přicházejícího diváka na tribunu. Vzápětí P.Litera zpoza brány nabil Vernekovi, ale i jeho střela skončila v síti nad tvrzeným sklem. Další slibná akce Mělníka v podání trojice  Šubrt, T.Havel T. a Cicvárek, ale brankou neskončila. Poté nabil Cafourek, před branku D.Havlovi D. Ani ten se však  z otočky v bezprostřední blízkosti Matouškovy branky neprosadil. První přesilovka Mělníka nejen že zůstala nevyužita, naopak, při chybném střídání domácích pláchl Frolík z vlasntí modré čáry a jeho prošla střela mezi Vokurkovy betony – 0:1.

Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu jako počátek zápasu, zajímavé situace se střídaly na obou stranách. Střeleckou smůlu Mělníka protrhl ve 28.minutě zápasu Vernek, který od modré čáry krásným golfákem prostřelil Matouška – 1:1. Krátce po polovině utkání, připravil D.Havel s P.Literou další branku domácího týmu. Druhý jmenovaný na zlatém podnose naservíroval puk Kašákovi, který snadno zakončil – 2:1. Radost z domácího gólu ale netrvala dlouho, po několika rychlých nahrávkách soupeřů a díky nedůslednosti domácí obrany Ujfaluši srovnal přesnou střelou do horního růžku Vokurkovy svatyně – 2:2. Poslední minuty druhé třetiny byly ve znamení dalších dvou gólů na každé straně – nejprve Lapáček prostřelil ležícího Nováka před Vokurkou  - 2:3. Vzápětí vybojoval kotouč T.Havel T., posunul jej na Příhodu, ten si jej vyměnil se Šubrtem a nakonec jej posunul k P.Literovi, který krásně z boku prostřelil slánského brankaře a srovnal skóre na 3:3.

Třetí třetina nepřinesla žádnou změnu skóre. Hra se přelévala ze strany na stranu, na mělnických hráčích byla vidět horlivá snaha o další změnu skóre, možná i proto byla jejich hra trochu „rozlítaná“. Soupeři jim ale nedali příliš možností k ohrožení Matouškovy klece, naopak se snažili o rychlé kontry.

I v prodloužení měli více ze hry domácí. Ale – v poslední minutě byl za hákování vyloučen T.Havel a nabídnutou přesilovku soupeř využil – 3:4.

Dnešní zápas byl do poslední minuty nerozhodný. Každopádně byl k vidění napínavý hokej na obou stranách a obě mužstva se do poslední chvíle snažila získat kýžené první vítězství v sérii. Odvetný zápas je na programu v pátek 23.2.2018 od 18 hodin ve Slaném a chce-li mělnický tým odvrátit hrozbu vyřazení, musí vyhrát...