Muži: HC Junior Mělník - HC Příbram 4:5

20.10.2018 | Viktor Šebík

Podivný zápas, ve kterém Příbram dala 5 gólů snad jen ze čtyř střel na branku a T.Havel zaznamenal hattrick v posledních šesti minutách hry

6. kolo | Sobota 20.10.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HC Příbram

Branky a nahrávky: 47. Šubrt (Chvátal, T.Havel), 54. T.Havel (Šubrt), 59. T.Havel, 60. T.Havel (D.Šubrt) - 6. Mácha (Mikeska), 15. Svoboda (Mikeska), 22. Tobolič (Anděl), 35. Rampfel (Šmejkal, Rejzek), 49. Pouska (Pejsar)

Vyloučení: 3-4, navíc Čech (Příbram) 10 min OT za NESP, využití: 1-0, v oslabení: 0-0

Rozhodčí Macháč - Veselý, Holec

Diváci: 280

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Kapoun, Chvátal, Novák, Cicvárek, KUbica, Arazi, Vaněk, T.Havel, Janele, Šubrt, Fedymycz, Stinka, Šípek, Heran

HC Příbram: Čech (Kodad) - Matouš, Pouska, Šlemenda, Erben, Rampfel, Grubner, Tobolič, Mácha, Mikeska, Furch, Svoboda, Beneš, Anděl, Šmejkal, Rejzek, Pejsar

Začátek zápasu se odehrával zcela v režii domácího týmu. Mělník svojí aktivitou dostal Příbram pod tlak, žádná z příležitostí ale brankou neskončila. Ve čtvrté minutě fauloval příbramský Šlemenda a domácí tým dostal výhodu přesilové hry. Tu nevyužil, naopak – místo toho, aby si obránce pohlídal hráče vracejícího se z trestné lavice, zůstal v útočném pásmu a navíc na něj směřovala přihrávka těsně poté, co se trestanec vrátil na led. Skončilo to, jak muselo – tedy ztrátou kotouče a následným přečíslením. Střela Máchy (první střela Příbrami v zápase) skončila někde ve výstroji J.Vokurky, ale mimo kontrolu mělnické brankářské jedničky. Rozhodčí kotouč ale stále viděli, a tak hra nebyla přerušena. Vokurka při dalším pohybu neposedný kotouč ze své výstroje vytřásl tak nešťastně, že skončil v brance za jeho zády – 0:1. Mělnický tým po obdržené brance ve své aktivitě trochu polevil, i nadále byl ale střelecky o hodně aktivnější než soupeř z Příbrami. V patnácté minutě střílel výborně A.Janele, po teči jednoho z bránících hráčů ale skončil těsně vedle branky Čecha, který dnes hájil příbramskou svatyni. Z protiútoku se trefil Svoboda a zmrazil domácí tribuny – 0:2. Vzápětí po této brance se sám před Čechem zjevil D.Chvátal, jeho blafák ale skóre nezměnil. Podobně dopadl i D.Kratochvíl, který se po chytré přihrávce A.Janeleho dostal také sám před Čecha, jeho zakončení ale postrádalo trochu chladnokrevnosti.

Druhá třetina začala další brankou v domácí síti. Střela Toboliče si našla horní růžek Vokurkovy branky – 0:3. Snížit mohl M.Prejza, který si na svoji střelu bez přípravy najel mezi kruhy, ale Čecha nepřekonal. Další ránu domácímu týmu zasadil Rampfel, jehož střelu Vokurkovi zakryl chumel hráčů před brankovištěm – 0:4. Domácí tým byl v křeči. Mělničtí hráči se sice snažili bruslit a být hodně aktivní, ale soupeř je cvičil v produktivitě a jednoduchosti. Na dvě přihrávky se Příbramští snadno dostávali do útočného pásma, a i když střel vyprodukovali minimálně, jejich vedení bylo výrazné. Mělník si přes výraznou střeleckou převahu velkých šancí moc nevytvořil, chyběl důraz před brankou i v osobních soubojích, chybělo clonění soupeřovu brankáři, vyražené kotouče neměl kdo dorážet. Mělnický tým si na druhé straně nedokázal pohlídat „druhou vlnu“ Příbrami, útočníci obráncům při bránění moc nepomáhali.

Domácí se dočkali až ve 45.minutě. Přihrávku T.Havla přetavil v první branku Mělníka střelou po zemi D.Šubrt – 1:4. Soupeř si ale čtyřbrankové vedení vzal poměrně rychle zpět. Po necelých čtyřech minutách hry si slabší chvilku vybral Fiala, který ve třetí třetině nahradil v domácí brance Vokurku. Pouskova střela, která nepatřila ani k rychlým, ani k přesným, našla cestu pod Fialou až do mělnické branky – 1:5. Dvojnásobnou přesilovku Mělníka v 52.minutě podpořil domácí trenér J.Škubal odvoláním Fialy. Hra v šesti proti třem sice ještě na branku nestačila, po návratu prvního vyloučeného ale přeci jenom Mělník udeřil, jiskřičku naděje vzkřísil T.Havel – 2:5. Stejný hráč předvedl nádhernou samostatnou akci i v 59. minutě. Prvního hráče Příbrami překonal stahovačkou, přes další dva přešel svojí rychlostí a tváří v tvář Čechovi nezaváhal – 3:5. Domácí trenér po chvíli hry opět odvolal Fialu z branky a pokoušel se zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Do třetice se při power-play trefil T.Havel, který dorazil Šubrtovu střelu od modré čáry – 4:5. Příbramský brankář Čech neunesl vývoj situace, ve vzteku porazil vlastní branku, což mu zcela po zásluze vyneslo odměnu v podobě desetiminutového osobního trestu. Časomíra v té chvíli ale ukazovala hodnotu 59:49 a zbývajících jedenáct vteřin hry bylo pro Mělník na vyrovnání skóre již příliš málo….

Mělník si tak v utkání, ve kterém měl výraznou poziční i střeleckou převahu, na body nesáhl. Příbram naopak vytěžila z minima maximum a z Mělníka si odváží cenné vítězství.