Zajímavé derby zvrátili na svoji stranu mělnčití hráči až ve třetí třetině

8. kolo | Sobota 03.11.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou

5:4

0:1, 1:1, 4:2

Branky a nahrávky: 32. Šípek (T.Havel), 45. T.Havel (A.Janele), 48. CHvátal (Šubrt), 50. A.Janele (CIcvárek), 51. Šípek (Chvátal) - 16. Bunda (Kaprál), 34. Kaprál (Homolka), 44. Řehák (Davídek), 59. Borkovec (Kulhavý)

Vyloučení: 4-11, využití: 1-1, v oslabení: 0-0

Diváci: 310

Rozhodčí: Hrčka - Frühauf, Havel

HC Junior Mělník: Fiala (Vokurka) - Chvátal, Novák, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Arazim, Vaněk - T.Havel, D.Havel,A.Janele, Šípek, Šubrt, Fedymycz, Stinka, Šícha, Macek, Kratochvíl

HK Kralupy nad Vltavou: Exner (Kosina) - Sikela, Dvořák, Kulhavý, Šebesta, Prášek, Mařík, Bunda - Pražienka, Davídek, Balada, KUčera, Řehák, Borkovec, Šarše, Homolka, Roubal, Kaprál

Mělnický tým se do svého soka z Kralup od začátku utkání zakousl, svoji územní převahu ale nedokázal vyjádřit gólově. Hned v první minutě vybídl D.Chvátal ke skórování výbornou přihrávkou T.Havla, jeho střela ale skončila jen ve výstroji kralupského gólmana Exnera. Ve třetí minutě si stejná dvojice šanci zopakovala, jediným rozdílem bylo ale pouze to, že nahrával T.Havel  a do brankáře se tentokrát trefil Chvátal. Ani přesilové hry, které vyplynuly z větší aktivity domácího týmu, nepřinesly kýžené ovoce, tedy puky v kralupské brance. Velmi dobré šance měl  i J.Novák, ani jedna z nich se ale neujala. Šikovné ruce ukázal také D.Havel, který dokázal dlouho udržet kotouč v útočném pásmu na své holi, ale i jemu chybělo více štěstí v zakončení. Skóre se neměnilo ani po střele T.Havla, puk skončil pouze na konstrukci kralupské branky. Všem přítomným potom zatrnulo ve chvíli, kdy jeden z hostujících obránců při vyhazování puku z vlastního obranného pásma zasáhl do obličeje D.Kratochvíla, kotouč ale nakonec nenapáchal žádné zásadní zlo a David mohl pokračovat v zápase.  O chvíli později se ve své první dnešní šanci ocitl J.Šípek, který přešel přes tři soupeřovy hráče, ale trefil jen boční síť Exnerovy branky. Po patnácti minutách hry putoval na trestnou lavici Cicvárek, který to trochu přehnal s důrazem u mantinelu. Kralupy dokázaly využít přesilovku po pouhých devíti sekundách hry. Kaprál nahrával Bundovi a ten překonal Fialu, který dnes opět zaujal místo v mělnické brance – 0:1. V závěru první části hry se zničehožnic do velké šance dostal D.Šubrt, na Exnera však také nevyzrál. První třetina tedy skončila lépe pro Kralupy, které byly sice téměř celých dvacet minut pod tlakem a k ničemu nebezpečnějšímu se nedostaly, k vedení jim ale stačila vlastně jedna jediná povedená střela v přesilovce.

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první. Mělník byl aktivní, vynutil si přesilovku, jejím jediným výsledkem ale byla jedovatá střela Cicvárka, která zasáhla Exnera do masky. Skóre se tak podruhé měnilo na konci 24.minuty, bohužel ale opět k nelibosti domácích. Ve skrumáži před Fialou se prosadil Kaprál – 0:2. Led v mělnickém obranném pásmu byl v tomto momentě, paradoxně, stále ještě stále lesklý po úpravě, zatímco kralupské obranné pásmo vypadalo použitě – téměř celé čtyři minuty se hrálo před Exnerem, ale gól poté padl do mělnické branky… Dobré šance Mělníka postupně nevyužili M.Macek, T.Havel, Šípek ani Chvátal. Krátce po polovině zápasu projel středem kluziště T.Havel, jeho střela proletěla těsně kolem Exnerovy branky, odrazila se od zadního mantinelu do směru, odkud do akce přijížděl Šípek. Protože se Exner nestačil přesunout, stál v cestě Šípkově střele do odkryté branky pouze kralupský obránce, Šípek se ale trefil přesně – 1:2. Další slibnou šanci Mělníka vymyslela dvojice Kratochvíl – A.Janele, Exner ale tentokrát odolal. Několik dobrých akcí předvedla posila z Ústí nad Labem – M.Macek, brankou ale žádná z nich neskončila. Nádherný zákrok lapačkou předvedl Fiala…..na pochvalu to ale tak úplně nebylo. Zmíněná střela přišla po jeho ohromné hrubce, kdy při snaze o rozehrávku kotouče z prostoru mezi kruhy nahrál poměrně přesně na hůl napadajícího kralupského útočníka. Další závar před kralupskou brankou skončil jenom bitkou, po které si odpykali oba boxeři čtyřminutové tresty za hrubost.

Poslední část hry začala velkou šancí Kralup, Fiala ale naštěstí kotouč zastavil na rameni. Ve 44. minutě vyrobila ohromnou hrubku mělnická obrana, Davídek nahrával před branku úplně volnému Řehákovi, pro kterého už nebyl problém prostřelit bezmocného Fialu – 1:3. Dvoubrankové vedení Kralup ale naštěstí netrvalo dlouho. V přesilovce vystřelil od modré čáry A.Janele a kotouč zastavila až síť branky hostů – 2:3. Vyrovnávací brance Mělníka předcházela potyčka D.Havla s kralupským Davídkem. Protože se každý provinil jiným faulem, hrálo se ve čtyřech hráčích na každé straně. Víc prostoru mělo vyhovovat lépe bruslícímu Mělníku, gól ale padl z úplně jiné herní situace – Chvátal nahodil kotouč od modré čáry a klubko hráčů obou týmů zaclonilo Exnerovi výhled tak, že na Chvátalův puk vůbec nereagoval – 3:3. Skóre zápasu otočil po dalších dvou minutách hry A.Janele, který si do střelecké pozice před kralupskou branku vyjel až od modré čáry a nadvakrát překonal Exnera – 4:3. Dílo zkázy dokonal svojí druhou brankou v zápase Šípek, který od zadního mantinelu vracel kotouč před branku tak šikovně, že si jej Exner srazil do branky svojí holí sám – 5:3. Exner se poté hodně rozčiloval a snažil se nešťastnou hůl zlámat o brankovou konstrukci. To se mu, naštěstí, nepovedlo, takže se stejnou holí v ruce mohl sledovat závěrečnou snahu svého týmu. Ve chvíli, kdy opustil svoji branku, aby umožnil svému týmu power-play, využil zmatku před Fialou Borkovec a vykřesal pro Kralupy naději – 5:4. Posledních 65 sekund zápasu ale udrželi mělničtí hráči kotouč na svých holích (nebo alespoň bezpečně daleko od Fialy), a když si s ním osm vteřin před koncem vyjel z útočné modré čáry směrem k vlastní brance Cicvárek, bylo jasné, že Mělník si v tomto zápase připíše plný počet bodů.

Derby nabídlo zajímavou podívanou. Dramatická poslední třetina, ve které domácí tým otočil vývoj zápasu, musel diváky potěšit. Mělník byl po celou dobu lepší, lépe bruslil, ale na probuzení střelců se čekalo až do třetí třetiny. Domácí se snažili řešit situace hodně individuálně, případná týmová spolupráce byla pro změnu příliš komplikovaná. Následující domácí zápas (a na dlouhou dobu poslední, protože další čtyři hraje Mělník venku) je na programu v sobotu 10.11.2018 od 17:30, kdy do Mělníka přijedou Žabonosy.