Muži: HC Junior Mělník - HC Žabonosy

11.11.2018 | Viktor Šebík

V pohledném utkání vyhrál Mělník, Vokurka přišel o vychytanou nulu až v samotném závěru zápasu

9. kolo | Sobota 10.11.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HC Žabonosy

Branky a nahrávky: 27. Macek (Stinka, Janele), 47. Šubrt (A.Janele), 56. A.Janele (Macek, Vokurka) - 58. Beňovský (Morkes, Mejzr)

Vyloučení: 6-8, Využití: 1-0, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Šťovíček - Větrovský, Matějček

Diváci: 230

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Chvátal, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Vaněk, T.Havel, Janele, Šubrt, Stinka, Škarohlíd, Macek, Heran

HC Žabonosy: Březina (Burda) - Hlaveš, Paroubek, Pomichálek, Bašus, Hrachovec, Kubát, Kunášek, Mejzr, Minarčík, Nekvasil, Beňovský, Hutla, Honz, Skokan

Utkání začalo ve svižném tempu, na nedostatek práce si nemohl tentokrát stěžovat ani J.Vokurka v domácí brance. První velká šance zápasu přišla v polovině první třetiny. T.Havel se v přesilovce protáhl středem kluziště až do zakončení, jeho střela ale jen sklouzla po výstroji soupeřova brankáře a skončila v síti nad ochranným sklem. V patnácté minutě se do rozhozené obrany Žabonos vřítili J.Heran s M.Mackem, svoje chvilkové přečíslení ale do brankové tečky nedotáhli. Dvě minuty před koncem první třetiny se zaskvěl Vokurka. Po chybě mělnické obrany v útočném pásmu se směrem k mělnické brance vydal osamocený nájezdník soupeře. Prejza jej sice z protější strany kluziště mohutně stíhal a nakonec mu i trochu ztížil střeleckou pozici, přesto hlavní tíha řešení této situace stála na Vokurkovi. Ten obstál a poprvé do kabin tak týmy odcházely za nerozhodného stavu.

Ve 24.minutě střílel na částečně odkrytou branku Žabonos ze střední vzdálenosti Vaněk. Jeho ruce už byly nad hlavou, ale nakonec se jimi za hlavu jen chytil – puk skončil těsně vedle tyčky na boční síti a Vaněk si tak na svůj první zásah v A-mužstvu bude muset ještě počkat. Skóre zápasu se otevřelo až před polovinou zápasu. Mělník měl další výhodu přesilové hry. Macek střílel z hodně velkého úhlu a trochu nachytal žabonoského brankáře Březinu na švestkách – ten, i když neměl zakrytý výhled, procedil puk pod svojí výstrojí do branky a dovolil Mackovi divoké oslavy první trefy v dresu mělnického A-mužstva – 1:0. Zvýšit mohli o chvíli později z rychlého protiútoků T.Havel se Šípkem, Šípkova střela zblízka se ale pouze odrazila vysoko nad žabonoskou branku. Ve zbytku druhé třetiny si dobré příležitosti vypracovali T.Havel, A.Janele a Macek. D.Chvátal několikrát ukázal, že je nejen spolehlivým obráncem, ale svým pohybem a šikovnýma rukama dokáže velmi zamotat hlavy soupeřovým obráncům. V posledních dvou minutách druhé třetiny visel gól ve vzduchu, tlak Mělníka gradoval. Branka dokonce i padla, hlavní rozhodčí Šťovíček ale pouze rozpažil.

Také třetí třetina hry byla ve znamení dobrého a svižného hokeje, ve kterém měli více ze hry domácí, v jejichž brance stál opět velmi jistý a spolehlivý Vokurka. Ve 47.minutě vybojoval v oslabení puk A.Janele a krásnou přihrávkou vybídl k sólu D.Šubrta. Ten měl pro sebe při zakončení snad celou útočnou třetinu a svůj čas využil dokonale – 2:0. Žabonosy poté dokázaly ze skrumáže dostat kotouč do Vokurkovy branky, ale stalo se tak těsně po hvizdu rozhodčího, který přerušil hru kvůli faulu jednoho z hostujících hráčů. Namísto kontaktního gólu tedy museli hosté čelit další přesilovce. V té branka nepadla, to se stalo až čtyři minuty před koncem zápasu. V rychlém přečíslení tří proti dvěma vedl kotouč Janele a jeho střela zápěstím skončila krásně v horním rohu Březinovy branky – 3:0. Žabonosy se dočkaly v samotném závěru zápasu. Morkes našel dvě minuty před koncem zápasu pěknou přihrávkou přes půl kluziště Beňovského na útočné modré čáře, ten se z rychlého brejku trefil přesně a sebral Vokurkovi nulu – 3:1. A mohlo být i hůře. V předposlední minutě vyrobil hrubku před Vokurkou jeden z domácích obránců – opět se ukázalo, že křižná přihrávka před vlastním brankovištěm může spáchat tak maximálně nervové problémy trenérům…..dokonalý námaz ale zaskočil asi i soupeřova hráče, protože jeho střela skončila mimo Vokurkovu branku. Závěr zápasu uklidnilo vyloučení na straně Žabonos. Poslední minutu hry tak měli kotouč na svých hokejkách mělničtí hráči a závěrečných 20 sekund si jej v klidu podržel za Vokurkovou brankou Šubrt.

V pěkném utkání, které nebylo vůbec jednoduché, tak bere Mělník všechny body. Mělnický tým má nyní před sebou náročnou sérii čtyř zápasů venku – 17.11. v Poděbradech (ambiciózní tým vedený trenérem J.Boháčkem, za který letos nastupují i mělničtí hráči M.Příhoda aj.Vernek), 24.11. v Černošicích, 2.12. v Rakovníku a 8.12. dalším letošním derby v Neratovicích.