Muži: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

J.Šípek přispěl v jasnému vítězství Mělníka hattrickem

14. kolo | Neděle 16.12.2018, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

6:2

2:1, 3:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Šípek (Cicvárek, Kubica), 9. Šípek (Prejza, Macek), 23. D.Litera (Chvátal), 25. Šípek (Macek, Stinka), 39. Kratochvíl (Litera), 50. Šícha (Heran, Škarohlíd) - 12. Košťálek (Slanina), 30. Ondriga (Herwig, Slanina)

Vyloučení: 10-10, využití: 1-0, v oslabení: 0-0

Diváci: 250

Rozhodčí: Šťovíček - Doskočil, Maňák

HC Junior Mělník: Vokurka (od 27:47 Fiala) - Prejza, Kapoun, Chvátal, Novák, Cicvárek, Kubica, F.Janele, Litera, Šípek, Lenc, Stinka ml., Škarohlíd, Šícha, Macek, Kratochvíl, Heran

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Švácha) - V.Pessr, J.Pessr, Matějka, Říha, Trpišovský, Ondriga, Burda, SLanina, Herwig, Čanda, Košťálek

Po měsíční odmlce, způsobené úspěšnou venkovní šňůrou (zisk 9 bodů ze 12 možných), se vrátilo mělnické Áčko na domácí led. Na protější stranu kluziště se pak postavili ve svých typických modrobílých dresech hráči z Vlašimi. Pohled na soupeře při předzápasovém pozdravu nebudil zrovna obavy – jediný gólman a jedenáct bruslařů tvořilo tým, který se aktuálně nachází v dolní polovině tabulky soutěže a má pasivní skóre.

Při bližším ohledání domácího týmu ale museli diváci zaznamenat řadu změn. Kromě dlouhodobě zraněného P.Litery chyběli kvůli zranění i A.Janele a D.Havel. Chyběli také T.Havel a D.Šubrt, kteří reprezentují Kuvajt (!) na mezinárodním turnaji hraném právě v této hokejově exotické zemi. Do hry tak naskočili další junioři a téměř polovinu týmu tvořili dnes hráči ročníku narození 1999 až 2001.

Jeden z nich, J.Šípek, o sobě dal v tomto utkání hodně vědět a svoje úspěšné vystoupení začal už po minutě hry. Po parádní dlouhé přihrávce od T.Cicvárka se po pravé straně sám hrnul před branku Holánka, a přestože ho jeden z obránců Vlašimi velmi dobře dobrusloval a zkontaktoval, podařilo se mu vystřelit. První střela sice skončila pouze ve výstroji vlašimského brankáře, ale Šípek se dokázal protlačit i k dorážce a jeho druhý pokus již skončil v síti – 1:0. Šípek mohl po chvíli přidat druhou branku, když v přesilovce střílel od modré čáry bez přípravy na v té chvíli již úplně opuštěnou branku soupeře, jeho střela ale mířila těsně nad. Po skončení této přesilovky si velmi drze a dobře vyjel do střelecké pozice mezi kruhy J.Škarohlíd, ale ani on v této chvíli neměl střelecké štěstí. Šípek se svého druhého zásahu dočkal v další přesilovce, Holánka překonal po akci, která proti té jeho předchozí byla téměř jako přes kopírák – střela bez přípravy z pozice pravého obránce – 2:0. Vlašim se dostala ke slovu ve 12.minutě hry. Jeden z mělnických hráčů ztratil puk za Vokurkovou brankou, Slanina jej nahrál před Vokurku Košťálkovi, ten do něj jen tak zlehka dloubnul a našel mezeru ve Vokurkově postoji – 2:1. Dvoubrankové vedení mohla zpátky Mělníku vrátit dvojice Šícha – Škarohlíd, která svým pohybem tak zamotala vlašimskou obranu, že gól doslova visel ve vzduchu, soupeřova obrana ale ještě odolala. V poslední minutě se po pravém křídle tlačil před Holánka D.Litera, jeho jedovatá střela ale jen těsně minula soupeřovu branku. Ve chvíli, kdy na ukazateli času naskočila hodnota 20:00, došlo před Vokurkou ke strkanici, která skončila boxerským soubojem Cicvárka s Herwigem. Mělnický bijec těsně zvítězil na body, od rozhodčích ale za svůj výkon dostal 4 minuty trestu za hrubost a k tomu ještě dvě minuty za první část potyčky s jiným soupeřem. Na vlašimské straně to skončilo také šesti trestnými minutami, takže síly na ledové ploše zůstaly vyrovnány.

Také začátek druhé třetiny byl ve znamení mělnického tlaku, D.Litera odebral při forčekingu vlašimskému obránci puk a dvakrát po sobě ve velmi krátké době donutil Holánka k těžkým zákrokům, skóre se ale neměnilo. D.Litera se ale přeci jenom dočkal. Chybu Vlašimi při střídání vystihl Chvátal, posunul rychle kotouč na D.Literu, který sice neměl dostatečnou rychlost na to, aby se dostal až k Holánkovi, jeho střela ze střední vzdálenosti po ledě bylo ale tak jedovatá, že na ní Holánek nestačil – 3:1. Další branku přidal po snad nejhezčí individuální akci celého zápasu J.Šípek a zkompletoval tak svůj dnešní hattrick. Od mantinelu si, nikým příliš netísněn, vyjel Šípek až před brankoviště Vlašimi a tam si pohrál s Holánkem tak, že kotouč přes brankovou čáru posílal ve chvíli, kdy soupeřův brankář už ležel bezmocně mimo opuštěnou klec bez jakékoliv možnosti zasáhnout – 4:1. Branku na hokejce měl vzápětí i J.Novák, jeho pohotové zakončení situace dvou proti jednomu ale skončilo jen na tyči vlašimské branky. Neprosadil se ani ze samostatného úniku T.Lenc. Zhruba v polovině zápasu zasáhl nešťastně kotouč do brady Šípka, který s krvavým zraněním zmizel v šatně. Ve 28.minutě vystřídal zraněného J.Vokurku v domácí brance K.Fiala. Ten se ještě nestačil ani příliš rozkoukat, když mělnická obrana vyrobila v blízkosti domácí branky další chybku a Ondriga našel skulinu ve Fialově postoji – 4:2. V oslabení ujela dvojice M.Macek – L.Stinka. Akci zakončil druhý jmenovaný, kotouč ale „olízl“ jenom rameno Holánka a skončil v síti nad tvrzeným sklem. Podobně se vedlo i Šíchovi, jeho střela z přečíslení tří proti jednomu  jenom proletěla po ledě kolem zadní tyče soupeřovy branky. V závěru třetiny hrál Mělník přesilovku, ale branka, kterou v té chvíli vstřelil, rozhodně nebyla klasicky přesilovková. V rychlém útoku vedl puk D.Litera, posunul jej na D.Kratochvíla, ten na nic nečekal a parádní střelou vymetl pavučiny nad lapačkou Holánka – 5:2.

Začátek poslední třetiny se nesl v duchu zvýšeného úsilí Vlašimi o přitvrzení hry, Mělník se ale zastrašit nenechal. K radosti domácího publika se do hry vrátil Šípek se zalepenou bradou a narychlo nainstalovaným košíkem na helmě. V další velké šanci se opět ocitl Lenc, jeho střela však skončila nad brankou. V nájezdu na Holánka se netypicky objevil také K.Kubica, jeho první střela i následná dorážka ale na Holánka nestačily. V padesáté minutě vracel od zadního mantinelu před branku kotouč Škarohlíd, přes Herana se puk odrazil na úplně volného Šíchu, který z pěti metrů neměl nejmenší problém trefit odrytou klec – 6:2. Poslední velkou šanci zápasu měl znovu Šípek, čtvrtý zásah mu však již dopřán nebyl….

Utkání se muselo divákům líbit, obě mužstva se snažila hrát v tempu, domácí tým byl hokejovější, dravější a pohyblivější a zvítězil zcela zaslouženě.

Poslední utkání kalendářního roku 2018 má Mělník na programu v sobotu 22.12.2018, v Benešově se začíná hrát v 17:00.

Změny v kádru A-týmu na novou sezónu

Informace o A-mužstvu na sezónu 2019-2020. Zkopírováno z facebookového profilu hráčů HC Junior Mělník

Přípravné utkání HC Lev Slaný - HCJM

Informace o prvním přátelském utkání HC Junior Mělník před sezónou 2019-2020 - zkopírováno z facebookového profilu hráčů HC Junior...

Rozpisy soutěží HC Junior Mělník na sezónu 2019-2020

V sekci "UTKÁNÍ" jsou rozpisy soutěží jednotlivých týmů HCJM na nadcházející sezónu.