Muži: HC Benešov - HC Junior Mělník 3:2

30.12.2018 | Viktor Šebík

Oslabený mělnický tým odehrál v Benešově solidní zápas

15. kolo | Sobota 22.12.2018, 17:00

HC Benešov - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 10. Formánek, 35. Janák (Fedoročko), 57. Janák (Dušek, Sládek) - 39. Šícha (Novotný), 49. Novotný (Chvátal)

Vyloučení: 16-8, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Diváci: neuvedeno

Rozhodčí: Doubek - Frühauf, Havel

HC Benešov: Štěpánek (Brugioni) - Janáč, Fedoročko, Stejskal, Rittig, Dušek, Holeš, Sládek, Kohout, Janák, Mrva, Polesný, Formánek, Starec, Zderadička

HC Junior Mělník: Fiala (Srp) - Prejza, Novotný, Chvátal, Cicvárek, Kubica, Krejsa, Arazim, Vaněk, D.Havel. D.Litera, Šípek, Kapoun, Fedymycz, Stinka, Šícha, Lenc, Kratochvíl, Husák

Článek z webu HC Benešov:

Předvánoční utkání začalo svižně. Domácí pokropení živou vodou v podobě výměny trenérů makali na stopadesát procent a hosty vůbec k ničemu v první třetině nepustili. Všude byli o krok dříve než mělničtí a důraz se jim vyplácel. Spoustu šancí však spálili nebo skončili na Fialovi v brance hostů.
Ujala se až situace z desáté minuty, když se kotouč z buly po zásahu hostujícího obránce dokutálel až za překvapeného Fialu v brance Mělníka. Jako autor gólu byl určen David Formánek .

Druhá třetina byla rozkouskována tresty, kdy hlavní rozhodčí byl někdy až zbytečně vidět. Ani jednomu mužstvu se však nepodařilo z přesilových her vstřelit branku. Více ze hry v tuto chvíli měli hosté, bylo to dáno i množstvím přesilových her. Štěpánek se však začal zahřívat a dostávat do provozní teploty.

Z jednoho takového závaru ujel po mantinelu Fedoročko, krásnou zadovkou našel Petra Janáka a ten nad lapačku Fialy vymetl všechny pavouky v rohu branky.
Štěpánek kapituloval poprvé minutu před koncem druhé třetiny. Miroslav Šícha dorazil střelu Novotného a bylo to zase jen o jednu branku.

Ve třetí třetině už benešovští jen bránili. Nevydrželo jim to dlouho. Vyrovnávací gól vstřelil deset minut před koncem obránce Mělníku Ondřej Novotný. A začínalo se od znova. Hráči modrožlutých vypadali, že již nemají na zvrat síly, v tom však došlo k přečíslení a po nahrávce Sládka, krásně sklepl kotouč Dušek na volného Petra Janáka a ten svou druhou brankou vrátil Lvům naději na zisk tří bodů.

Zbývaly tři minuty do konce utkání. Hosté odvolali brankáře, vytvořili před Štěpánkem ještě solidní vřavu, ale nic, kromě potyčky, powerplay hostů nepřinesla.

J.Škubal, trenér HC Junior Mělník: "...na našich hráčích byl vidět zbytečný respekt k soupeři, přeci jenom je znát, že mladí hráči si zatím budují zkušenosti. Kdyby byli v naší sestavě možná tak ještě další dva zkušenější hráči, neprohráli bychom. Novotný s Krejsou původně do hry zasáhnout ještě neměli, ale právě jejich zkušenostmi jsme se pokusili tým posílit a zejména Ondrovi Novotnému se utkání povedlo..."

Změny v kádru A-týmu na novou sezónu

Informace o A-mužstvu na sezónu 2019-2020. Zkopírováno z facebookového profilu hráčů HC Junior Mělník

Přípravné utkání HC Lev Slaný - HCJM

Informace o prvním přátelském utkání HC Junior Mělník před sezónou 2019-2020 - zkopírováno z facebookového profilu hráčů HC Junior...

Rozpisy soutěží HC Junior Mělník na sezónu 2019-2020

V sekci "UTKÁNÍ" jsou rozpisy soutěží jednotlivých týmů HCJM na nadcházející sezónu.

Krajská liga mužů 2019-2020

Dravci z Lužce obhájili vítězství v RHML.

HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 5:2

KLM: HK Čáslav - HC Junior Mělník 5:3