Muži: HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr 2:1 po prodloužení

05.01.2019 | Viktor Šebík

Vyrovnané utkání s řadou vyloučených hráčů na obou stranách rozhodl pro Mělník Tomáš Havel

16. kolo | Sobota 05.01.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr

2:1 pp

1:1, 0:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. T.Havel (Prejza), 65. T.Havel (Kapoun) - 16. Klimeš (Veber)

Vyloučení: 10 - 10, navíc Sagan (K.D.) 10 min OT za nesportovní chování, Využití: 0-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Doležal - Větrovský, Thuma

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Kapoun, Kubica, Kulhánek, Krejsa, Arazim, Vaněk, T.Havel, D.Havel, D.Litera, Šubrt, Fedymycz, Stinka, Šícha, Lenc, Husák

HK Králův Dvůr: Krejčí (Pavlů) - Veselý, Klimeš, Žáček, Špaček, Piovarči, Kolenatý, Krásl, Hamada, Mikáska, Veber, Gestberger, Brém, Mahel, Šnaidauf, Sagan, Pánek

Začátek utkání mělnickému týmu vyšel slušně – dokázal dostat svého soupeře pod tlak a již ve třetí minutě se dočkal první branky. T.Havel si ve vlastním obranném pásmu vyměnil puk s M.Prejzou a svoje následné sólo po levé straně kluziště zakončil utěšenou střelou, proti které neměl Krejčí v brance Králova Dvora šanci – 1:0. Hosté se po inkasované brance osmělili a hra se vyrovnala. V sedmé minutě se podařilo Královu Dvoru vytvořit solidní závar před brankou domácích. Kotouč poskakoval kolem levé tyčky, aniž by jej měl J.Vokurka pod kontrolou, naštěstí pro Mělnické ale skončil mimo. Další nebezpečnou situaci musel Vokurka řešit o chvíli později, když se na něj řítil osamocený útočník hostů – i tentokrát ale mělnický brankář odolal. V této chvíli se hrálo velmi dlouho bez přerušení, ztracená hokejka D.Havla tak překážela ve hře snad po dobu tří střídání svého majitele, hru zastavil až faul hostujícího Klimeše. V přesilovce se Mělník neprosadil, naopak mohl inkasovat. Arazim vyrobil na útočné modré čáře drobnou chybku, následující přečíslení dvou na jednoho zastavil obětavě Krejsa tak, že Vokurka ani nemusel zasahovat. V polovině první třetiny se téměř v ideální pozici ocitl T.Husák, bohužel to ale bylo ve chvíli, kdy se před královédvorským brankovištěm zvedal z ledu a v kleče nedokázal zakončit tak, jak by si určitě přál. V pokračující přesilovce Mělníka opět ujeli dva hostující útočníci, i tentokrát byl ale Vokurka na svém místě a tuto hrozbu zastavil. Vzápětí se přes celé hřiště proháčkoval D.Šubrt až do blafáku, Krejčí ale jeho střelu pokryl. Pět minut před koncem se hosté dočkali vyrovnání. Po rychlé spolupráci s Veberem střílel z pravé strany z úhlu a zblízka Klimeš a Vokurka na jeho střelu nedosáhl – 1:1. V závěru první třetiny musel vytáhnout Vokurka několik hodně dobrých zákroků, zejména při přesilovce Králova Dvora držel akcie Mělníka nad vodou hlavně on…

Druhá třetina začala opatrněji než ta první, žádný z týmů nechtěl udělat chybu, moc se nebruslilo a nikdo se moc netlačil dopředu. První šanci si tak vytvořil až ve 25.minutě Mělník. D.Havel ve strkanici v rohu kluziště udržel kotouč, kterého se zmocnil D.Fedymycz a vyjel si až před brankoviště Krejčího, jeho střela ale svůj cíl nenašla. V polovině zápasu vytvořil ohromný zmatek v brankovišti Králova Dvora D.Litera, namísto branky z toho však vzešlo pouze další vyloučení v řadách hostů. Při následné hře čtyř proti čtyřem se během pár okamžiků dostal do stoprocentních šancí Kapoun, jak s nimi ale naložil, to asi nejlépe dokládá lakonické hodnocení jeho otce z tribuny „….celej maminka….“ (nic ve zlém, paní Kapounová J ). Série vyloučení pokračovala, při jednom oslabení si Šubrt vyhrál buly dopředu a odvážně vyrazil po levém křídle na zteč soupeřovy branky, jeho střela ale nakonec zasáhla hůl vracejícího se obránce hostů a kotouč skončil v rohu stadionu, vysoko na ochrannou sítí. Králův Dvůr v této fázi zápasu nevyužil několik přesilových her, včetně těch dvojnásobných (i když krátkých). Pěknou individuální akcí se opět blýskl Šubrt, místo finální nahrávky na dojíždějícího spoluhráče ale zvolil střelu, která opět skončila ve výstroji Krejčího.  Poté se odvážně pustil mezi dva obránce D.Litera, ti ho stačili skolit až na poslední chvíli těsně před brankovištěm. V závěru druhé třetiny ještě ukradl puk soupeři při napadání ve středním pásmu D.Havel, jeho následné přečíslení dvou na nikoho (se Šíchou) ale brankou také neskončilo.

Také třetí třetina začala opatrně. Ve 45.minutě se provinil nešťastným útočným faulem Fedymycz, za 20 vteřin jej na trestnou lavici následoval M.Prejza (v této sezóně vůbec poprvé) a bylo jasné, že domácí tým má před sebou krušné chvíle. Zhruba v polovině dvojnásobné přesilovky zůstal kotouč ležet v mělnickém brankovišti a jediným hráčem, který o něm v té chvíli věděl, byl jeden z hostujících útočníků, který se jej pokusil rybičkou dostihnout a dorazit za Vokurku, ten však i nadále čaroval. Vokurka zlikvidoval i další šance hostů v této přesilovce a místy přiváděl hosty do zoufalství. V dalším oslabení ujeli do dobré šance Šubrt a T.Havel, Šubrtova střela ale skončila je na betonu Krejčího. T.Havel v dalším oslabení ujel sám, při zakončení byl faulován, ale rozhodčí namísto zkřížených paží nad hlavou ukázal Saganovi jen dvě minuty za podražení a za následné protesty přidal „desítku“.

Na řadu přišlo prodloužení a v něm řada velkých šancí Mělníka. Nejdříve zakončil svoji akci Šubrt jedovatou střelou na bližší tyč, Krejčí ji chytil, aniž by věděl jak. O malou chvilku později střílel od modré čáry Krejsa, puk proskákal Krejčího výstrojí a poskakoval v brankovišti, odkud ho v poslední chvíli odpálili hosté do bezpečí, T.Havel v další akci střelou od modré čáry orazítkoval tyč soupeřovy branky. Prejza po perfektní přihrávce od T.Havla jen těsně minul odkrytou část královédvorské branky, chybné střídání hostů nepotrestal ze samostatného úniku ani Šubrt. Šícha a D.Havel během několik sekund stříleli úplně stejně ze stejného místa bohužel i se stejným výsledkem – bekhendem z hranice brankoviště trefovali pouze hruď Krejčího. Minutu před koncem předvedl svoji rychlost hostující Brém, když se po levé straně protáhl přes celé kluziště až do zakončení, Vokurka však opět odolal. Rozuzlení zápletky v podobě zrádných samostatných nájezdů odmítl necelou minutu před koncem prodloužení T.Havel. Nejprve si, řekněme, rozvážným tempem obkroužil celé útočné pásmo, obhlédl situaci a zhruba z osy kluziště jen tak jakoby mimochodem vystřelil a dokonale vymetl pavučiny v horním rohu branky za lapačkou Krejčího, který prostě na tuhle střelu nestačil – 2:1.

Utkání se nehrálo v nějakém strhujícím tempu, divákům se ale muselo líbit. Škoda, že hlavní rozhodčí Doležal neprojevil zejména v poslední třetině trochu větší cit pro hru a vylučoval snad i za „křivý pohled“. Celkem dvacet dvouminutových trestů tomuto utkání nepříslušelo.

V příštím kole čeká mělnický tým těžký zápas v Příbrami – ve vyrovnané tabulce se každý bod počítá a po dnešku jich má Mělník oproti Příbrami jen o tři více…. Zápas začíná v sobotu 12.1.2019 od 17:00.

Statistiky jsou ZDE

Dravci z Lužce obhájili vítězství v RHML.

Po sobotní remíze vyhráli Dravci nedělní odvetu a obhájili tak po roce vítězství v RHML

HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 5:2

Virtuální utkání Mělníka s Chomutovem vyšlo lépe týmu z Mělníka

KLM: HK Čáslav - HC Junior Mělník 5:3

Čáslav zvítězila v rozhodujícím třetím utkání semifinále KLM a Mělník tak obsadil konečné třetí místo v soutěži

KLM: HC Junior Mělník - HK Čáslav 3:2 v prodloužení

KLM: HK Čáslav - HC Junior Mělník 4:0