Muži: HK Kralupy n.Vlt - HC Junior Mělník 1:5

09.02.2019 | Viktor Šebík

Postup do play-off potrvdil Mělník čtyřmi bleskovými údery v prvních minutách prvních dvou třetin

21. kolo | Sobota 09.02.2019, 18:15

HK Kralupy nad Vltavou - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 45. Šebesta (Borkovec) - 1. T.Havel (Šubrt, P.Litera), 1. Macek (Novotný), 21. T.Havel (P.Litera, Šubrt), 22. Šípek (Kubica), 48. Krejsa

Vyloučení: 6-4 Využití: 1-0 V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Kučera - Větrovský, Matějček

Diváci: 420

HK Kralupy nad Vltavou: Exner (Turza) - Sikela, Kulhavý, Šebesta, Prášek, Bunda, Pražienka, Davídek, Kalla, Hanžl, Student, Kučera, Řehák, Borkovec, Šarše, Homolka, Roubal, Kaprál, Tůma

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novotný, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Krejsa, Kapoun, T.Havel, D.Havel, Šípek, Šubrt, Litera, Šícha, Macek, Kratochvíl, Stinka

Ten, kdo se při příchodu na kralupský zimní stadion opozdil o minutu, nestačil se divit. Na ukazateli skóre svítil stav 0:2 a domácí tým se svěšenými hlavami poslouchal při oddechovém čase u domácí střídačky rady trenéra, jak zastavit mělnickou smršť.

Hned při prvním střídání totiž udělal chybu na útočné modré jeden z domácích obránců, puk získal D.Šubrt a spolu s T.Havlem ujel do rychlého přečíslení. Šubrtova přesná finální přihrávka dala T.Havlovi dostatek prostoru na to, aby si mohl puk srovnat na holi a přesně zamířit mimo dosah Exnera v kralupské brance – 0:1. Při druhém střídání vytvořila kralupská obrana další hrubku, tentokrát ve vlastním obranném pásmu. Kotouč se dostal k M.Mackovi a jeho přesná střela k tyči znamenala v čase 0:58 dvougólové vedení Mělníka – 0:2. Domácí střídačka reagovala oddechovým časem, který se zřejmě vyplatil, protože ve zbytku první části hry už Kralupy neinkasovaly, i když mělnická převaha byla výrazná. Žádná z mnoha mělnických šancí ale nebyla z kategorie těch vyložených, domácí se postupně osmělovali, poprvé se ale dokázali usadit v obranném pásmu Mělníka až v jedenácté minutě zápasu, kdy na Vokurku letělo v těsném sledu několik střel, které se daly označit za solidní. V patnácté minutě dokonce střela těsně po vhazování cinkla o tyč Vokurkovy branky, ale to bylo vše, co domácí vymysleli.

Také nástup do druhé části třetiny byl pro domácí celek jako z hororu. T.Havel po levém křídle projel do útočného pásma a jeho přesná střela skončila opět v horní části domácí branky, Exner neměl šanci – 0:3. Časomíra se zastavila po 39 vteřinách hry, což bylo o 11 více, než v první třetině. Stejně jako v první třetině vstřelil Mělník následující branku přesně po třiceti vteřinách po té předchozí. Tentokrát předvedl velkou kulišárnu Šípek, který od zadního mantinelu trefil Exnerova záda, od nichž se kotouč odrazil za brankovou čáru domácího týmu – 0:4. O osudu zápasu (a jistotě postupu Mělníka do čtvrtfinále play-off letošního KLM) bylo v té chvíli prakticky rozhodnuto. Pokračování druhé třetiny připomínalo průběh té první – Mělník nevyužil své další šance, Kralupy se postupně osmělovaly, ale mělnická obrana k Vokurkovi nic moc nepustila, a pokud ano, mělnická brankářská jednička si dokázala v pohodě poradit.

Začátek poslední části hry už se (naštěstí pro domácí tým) odehrával podle jiného scénáře. Po pěti minutách hry se v přesilovce prosadil kralupský Šebesta, jehož střela se odrazila vysoko nad Vokurku, ale po dopadu si dokázal najít cestu až do mělnické branky – 1:4. Definitivní podobu skóre vtiskl M.Krejsa, který se před kralupským brankovištěm neunáhlil, a i když měl na sobě pověšeného kralupského obránce, donutil Exnera k rychlému přesunu do strany, který ale nebyl tak rychlý, aby zastavil Krejsovu bekhendovou střelu – 1:5. Blízko k završení hattricku měl v závěru utkání T.Havel, jeho střela golfákem se odrazila od břevna kralupské branky a skončila až na stropě stadionu, takže rozhodčí musel přerušit hru.

Okresní derby, které sledovalo 420 platících diváků, potvrdilo postup Mělníka do letošního play-off. Příští sobotu se ještě určí definitivní pořadí ve skupinách a nasazení týmů do play-off.  Je na co se těšit, protože do Mělníka přijedou Černošice, které v tuto chvíli západní skupinu vedou s jednobodovým náskokem právě před Mělníkem. Mělník má jedinou jistotu, v západní skupině nemůže skončit na čtvrtém místě, tříbodové vítězství v utkání s Černošicemi by ale znamenalo první místo. Jak se s tím mělnický tým popere, to můžete na vlastní oči sledovat v sobotu 16.2.2019 od 17:30.

Dravci z Lužce obhájili vítězství v RHML.

Po sobotní remíze vyhráli Dravci nedělní odvetu a obhájili tak po roce vítězství v RHML

HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 5:2

Virtuální utkání Mělníka s Chomutovem vyšlo lépe týmu z Mělníka

KLM: HK Čáslav - HC Junior Mělník 5:3