Muži: HC Junior Mělník - SK Černošice 3:5

16.02.2019 | Viktor Šebík

I přes velmi slibný začátek Mělníka si Černošice odvážejí výhru, která pro ně znamená zároveň definitivní potvrzení prvního místa skupiny Západ po základní skupině KLM

22. kolo | Sobota 16.02.2019, 17:30

HC Junior Mělník - Černošice

Branky a nahrávky: 1. D.Šubrt, 11. Prejza (Novotný, T.Havel), 14. T.Havel (Šubrt, Krejsa) - 5. Pulkrab (Hofmeister), 18. Staněk (Formánek), 25. Dimitrov (Loskot), 43. R.Formánek (Hofmeister), 46. R.Formánek

Vyloučení: 5-4, navíc Novák (Černošice) 5 + DKU za faul kolenem a za faul Ureše (Černošice) bylo nařízeno trestné střílení (T.Havel neproměnil). Využití: 0-0, V oslabení: 0-1.

Rozhodčí: Macháč - Holec, Novák

Diváci: 400

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novotný, Cicvárek, Kubica, Kulhánek, Krejza, Kapoun, Vaněk, T.Havel, D.Havel, Šípek, Šubrt, Fedymycz, P.Litera, Šícha, Macek, Kratochvíl, Stinka

Černošice: Frolík (M.Formánek) - Němeček, Ureš, Novák, Staněk, Vladyka, Frank, R.Formánek, Dimitrov, Hofmeister, Jobek, Šalamoun, Loskot Pulkrab, Sobotka, Brejcha

Také do posledního utkání základní části se vstup mělnickému týmu povedl skvěle, protože už při prvním střídání se mohl radovat z gólu. První střídání přetavil do gólu D.Šubrt, když využil „námazu“ jednoho z hostujících obránců - 1:0. Černošický tým vyrovnal po rychlé přihrávce Hofmeistera od zadního mantinelu, střílel Pulkrab – 1:1. V polovině třetiny nevyužil přečíslení dvou na jednoho Stinka, jehož bekhendové zakončení na Frolíka v černošické brance nestačilo. V jedenácté minutě nahodil kotouč od modré Prejza, a i když nešlo o nejrychlejší střelu, dokonce by se dalo říci, že kdyby byl strop haly o pár metrů níže, hrozil by kontakt s osvětlením, našla si mezi Frolíkovým betonem a tyčkou cestu do černošické branky – 2:1. Další navýšení skóre přinesla Krejsova střela od modré, kterou tečovali jak D.Šubrt, tak T.Havel a Frolík tak neměl vůbec šanci zasáhnout – 3:1. V 16.minutě hry vyslal M.Šíchu do sóla přihrávkou přes celé kluziště T.Havel, Šícha však nabídnutou šanci nedokázal využít. Podobně se vedlo o chvíli později i M.Mackovi, dobrou střeleckou pozici nevyužil a jeho střela skončila jen ve výstroji černošického brankáře. Dvě minuty před koncem první třetiny se hosté vydali do přečíslení dvou na jednoho, J.Vokurku v této chvíli ještě nepřekonali. To se povedlo až o chvíli později Novákovi, jehož střela prošla kolem betonu Vokurky – 3:2. Mělničtí odpověděli dalším dobrým závarem před černošickou brankou, skóre se však neměnilo. Naštěstí pro domácí tým zůstalo beze změny i po „kiksu“ obrany, který skončil přečíslením dvou na jednoho, mělnickým hráčům se podařilo situaci dobruslit a nebezpečí zažehnat.

Začátek druhé třetiny vyšel lépe hostům; po pěti minutách hry se po další rychlé nahrávce od zadního mantinelu radovali z vyrovnávací branky Dimitrova – 3:3. Od této chvíle byli hosté lepším a aktivnějším týmem, mělnická snaha o dobývání branky hostů byla marná. Už přesilovka Černošic v polovině utkání byla předzvěstí toho, co přišlo později a gól doslova visel ve vzduchu, Mělník ale zatím odolal. Mělník zvládl ubránit i téměř minutu trvající dvojnásobné oslabení. Chvíli před koncem třetiny jel úplně sám na Frolíkovu branku Macek, zakončení se mu však vůbec nepovedlo. Macek nakonec ještě upadl a skončil v černošické brance sám. Hosté mohli otočit vývoj zápasu ve čtyřicáté minutě, bohužel pro ně ale jeden z jejich útočníků úplně odkrytou mělnickou branku přestřelil. Těsně před koncem třetiny fauloval Novák Šípka kolenem a za faul vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání.

V první minutě poslední části netrefil odkrytou branku soupeře P.Litera, omluvou mu budiž fakt, že jeho pozice z velkého úhlu byla velmi těžká. Mělník pětiminutovou přesilovku nevyužil, naopak, radovali se opět hosté, protože Vokurka vůbec neviděl střelu R.Formánka, kotouč mu proklouzl mezi betony tak nešťastně, že skončil až za brankovou čárou – 3:4. Další branka Černošic byla pro Mělník také smolná – jeden z domácích hráčů nezkrotil kotouč na svých bruslích, ten zůstal mezi kruhy v obranném pásmu Mělníka a na přesnou střelu R.Formánka k tyči byl Vokurka krátký – 3:5. Snížit mohl osamocený Prejza, jeho střela zblízka ale skončila jen na břiše strážce černošické branky. Devět minut před koncem dostal Mělník velkou šanci na snížení – M.Macek byl faulován při samostatném úniku, protože byl ale po nárazu do brankové konstrukce zraněn, vydal se na exekuci T.Havel. Jeho forhendový blafák neskončil tak, jak si všichni hráči a fanoušci domácího týmu přáli – puk zůstal pouze ve výstroji Frolíka. Šest minut před koncem sice mělničtí hráči kotouč do černošické branky dostrkali, rozhodčí ale jen rozpažili, protože těsně předtím posunul Frolík branku z její předepsané pozice. Aktivní hosté nedovolili Mělníku v závěru ani odvolat brankáře, takže skóre utkání se už nezměnilo a Černošice si z Mělníka odvážejí zaslouženou výhru 5:3.

Možná více než prohra mohou Mělník mrzet těsně před začátkem play-off zranění Šípka a Macka. Přejme oběma hráčům brzký návrat do sestavy….

Mělník bude po dnešní prohře čekat na výsledek zítřejšího utkání Rakovník – Příbram, které definitivně určí podobu tabulky a nasazení Mělníka do čtvrtfinále play-off.

Statistiky týmu po základní části najdete ZDE

Muži A | Neděle 22.09.2019, 17:00
HK Lev Slaný - HC Junior Mělník