KLM: HC Junior Mělník - HK Čáslav 3:2 v prodloužení

4. kolo | Sobota 02.03.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HK Čáslav

3:2

0:2. 2:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 21. P.Litera (Prejza, T.Havel), 22. A.Janele (Kubica, Šípek), 65. P.Litera (Cicvárek) - 1. Navrátil (Lang), 15. Křišťan (Kraučuk, Šulc)

Vyloučení: 3-4. Využití: 1-0. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Šťovíček, Jílek - Thuma, Stanko

Diváci: 700

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Novák, CIcvárek, Kubica, Kulhánek, Krejsa, Vaněk, T.Havel, D.Havel, A.Janele, Šípek, Šubrt, Litera, Škarohlíd, Šícha, Macek, Kratochvíl, Stinka

HK Čáslav: M.Svoboda (Vích) - L.Svoboda, Lang, Bílek, Kůrka, Šlejtr, Janata, Šulc, M.Pipek, Kraučuk, Křišťan, Ježek, T.Pipek, Muras, Borovanský Vlach, Navrátil, Sladký

Po středeční prohře na čáslavském ledě museli dnes mělničtí hráči odvrátit bezprostřední hrozbu vyřazení ze semifinále letošní soutěže. Za vidinou prodloužení sezóny ale nevykročili tou úplně nejsprávnější nohou. Už po 14 vteřinách hry se ve skrumáži před J.Vokurkou nejlépe zorientoval čáslavský Navrátil a propasíroval kotouč do mělnické branky – 0:1. Domácí byli rychlým gólem zaskočeni, navíc si Čáslav solidním pohybem vytvářela dostatek prostoru na to, aby mělnickému týmu nic moc nedovolila. Domácímu týmu se nedařilo dostat soupeře pod tlak a usadit se v útočném pásmu, všechny snahy se rozbíjely o pozornou obranu hostů. Naopak před domácí brankou vznikaly nebezpečné situace poměrně často a nebýt vynikajících zákroků Vokurky, šance Mělníka na úspěch v utkání by pravděpodobně hodně poklesly. V patnácté minutě hry ale ani Vokurka nestačil na rychlou akci hostí, střelou z úhlu jej překonal Křišťan – 0:2. Mělnické tribuny v té chvíli posmutněly, protože při daném obrazu hry to vypadalo, že Čáslav projde do finále soutěže poměrně snadno. Ve zbytku první třetiny ale už žádná branka nepadla, což bylo pro další vývoj zápasu možná to nejdůležitější.

Úvod druhé části třetiny však nabídl úplně jinou podívanou. Hned při prvním střídání prvních lajn na obou stranách se ta mělnická usadila v obranném pásmu Čáslavi, po několika dobrých pokusech nahazoval naslepo od modré čáry kotouč směrem k čáslavské brance T.Havel a našel před brankovištěm úplně osamoceného P.Literu. Ohromná chyba hostující obrany poskytla mělnickému forvardovi dostatek času na to, aby si kotouč zpracoval, zkontroloval postavení hostujícího gólmana, v klidu promyslel zakončení, které vzápětí i neúspěšně zrealizoval, vyzvedl si vyražený puk a (stále nikým z obránců Čáslavi neatakován) v poklidu jej umístil za záda bezmocného čáslavského brankáře Svobody – 1:2. Mělnické tribuny ještě nestačily pořádně oslavit kontaktní gól Litery a už se mohly radovat podruhé – od modré čáry střílel Kubica, k vyražené střele se mezi kruhy dostal A.Janele a prostřelil Svobodu podruhé – 2:2. Mělníku stačilo na vymazání čáslavského dvoubrankového náskoku pouhých 99 vteřin od začátku druhé třetiny a hostující střídačka reagovala oddychovým časem. Obraz hry se změnil, Mělník Čáslav ve druhé třetině tlačil a byl lepším mužstvem. Vokurka sice čelil několika složitým útokům hostů, zejména dvě přečíslení dvou na jednoho vypadala velmi nebezpečně, mělnické šance ale byly četnější a naopak Čáslav mohla děkovat svému brankáři, případně smůle mělnických střelců za to, že skóre se neměnilo. Ve 35.minutě měl dvě vynikající příležitosti D.Havel, ani jednu ale proměnit nedokázal. V té samé minutě vyzval D.Šubrt přihrávkou od zadního mantinelu nahrávkou před brankoviště ke skórování P.Literu, jeho střela bez přípravy ale skončila jen těsně vedle čáslavské branky. Podruhé prosadit se mohl i A.Janele, také on měl na střelu spoustu času, zakončení do betonu ale určitě nebylo to, co si sám představoval. Největší šanci závěru třetiny připravil J.Šípek, který nejprve ustál souboj u hrazení, zavezl kotouč za čáslavskou branku a přihrávkou před brankoviště našel najetého L.Stinku, jehož střela ale jenom vyprášila Svobodovy betony.

Třetí třetina vypadala opět lépe pro Čáslav. Ve čtyřicáté čtvrté minutě zastavil v poslední chvíli střelu do prázdné branky Vokurka  až téměř „haškovsky“ nestylovým zákrokem. V polovině poslední třetiny zatrnulo všem příslušným mělnickým fanouškům, protože Vokurka čelil samostatnému úniku soupeřova útočníka po chybě domácí obrany na útočné modré čáře. Domácí fantom v brankovišti ale vytáhl ze svého repertoáru další skvělý zákrok a soupeři změnu skóre nedovolil. V předposlední minutě vytvořili Mělničtí před čáslavským brankářem pořádný závar, skóre se ale už nezměnilo.

Prodloužení, které se v play-off hraje v pěti hráčích a na deset minut, začalo lépe pro domácí tým. Útočná řada Janele – Macek – Šípek vytvořila před brankou Čáslavi pořádný závar, hosté v té chvíli se štěstím odolali. Za faul kolenem na pronikajícího D.Havla putoval na trestnou lavici čáslavský Navrátil a tato situace se nakonec ukázala tou rozhodující. V přesilovce nejprve střílel velmi nebezpečně z otočky T.Cicvárek, finální trefu ale přichystal P.Litera. Ten nádhernou střelou od modré čáry vymetl horní roh nad pravým ramenem čáslavského brankáře a prodloužil Mělníku sezónu minimálně do zítřejšího třetího a rozhodujícího zápasu v Čáslavi – 3:2.

V Mělníku dnes bylo vidět jedno z nejlepších utkání sezóny. Čáslav má velmi silný tým, který ukázal, že první místo v tabulce základní části nebylo náhodné a ambice na postup do vyšší soutěže jsou na místě. Omlazený mělnický tým, který celou sezónu sužovaly nemoci a zranění, naopak dokázal, že i za těchto podmínek mohou takto mladí hráči, kteří v mnoha případech nehráli žádnou vyšší soutěž, hrát dobrý hokej a být ostatním týmům více než vyrovnaným soupeřem. Ať už nedělní zápas v Čáslavi dopadne jakkoliv, mělnickému týmu patří velký dík za úspěšnou sezónu, která se musela mělnickým fanouškům líbit.

Nedělní zápas v Čáslavi se hraje od 17:00, autobus od mělnického zimáku odjíždí ve 13:00.

Muži: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 5:6 v prodloužení

Mělnické Áčko nevyužilo řadu příležitostí, vlašimští Rytíři si tak odvážejí dva body za výhru v prodloužení

Muži: HC Junior Mělník - HK Lev Slaný 5:3

Mělník vedl průběžně už 5:0, ale hostům se povedlo utkání zdramatizovat. Premiéru v A-mužstvu si odbyl mladší z bratrů Kotkových -...

4. třída: Krajská liga přípravek 10. kolo

Dnešním dvojutkáním týmů A+B s HK Kralupy začaly odvetná kola v Krajské lize přípravek 4. tříd.