Muži: První vítězství Áčka

24.09.2011 | Viktor Šebík

V prvním utkání Krajské soutěže mužů zvítězil HC Junior Mělník nad týmem Cvočkaři Hořovice 9:4

Podrobnosti jsou zde

1. kolo | Sobota 24.09.2011, 18:15 | Mělník

HC Junior Mělník - HC Cvočkaři Hořovice

2:3,4:0,3:1

12. Pekárek (Vernek), 16. Stinka (Grosman), 22. Pekárek (Nový, Drašnar), 30. Vernek, 33. Heran, 40. V.Fiala (Grosman), 42. Vočadlo (V.Fiala), 44. Vočadlo (P.Pokorný), 51. Novák. Vyloučení 12 - 10 (+ P.Pokorný OT 10 min. nesportovní chování, Pekárek 5+do konce utkání) Využití 1 - 0, v oslabení 3 - 0.

Diváci: 150

HC Junior Mělník: Vokurka, od 21. minuty Šrámek - T.Fiala, Novák, Drašnar, Techlovský, P.Pokorný, Rebro, V.Fiala, Krejsa, Stinka (C), Nový, Pekárek, Vernek, Heran, Vočadlo, Grosman, Sejkota

HC Cvočkaři Hořovice: Šlejhar - Čech, Čaník, Ševčík, Hejbar, Homolka, Szabo, Kaňka, Mareš, Král, Juriš, Soukup, Stiburek, Beran

Do prvního domácího utkání vstoupili hráči HC Junior Mělník s motivací zahájit sezónu vítězstvím. Hned v první minutě si vytvořili obrovský tlak a branka visela ve vzduchu, ale stal se pravý opak - po nenápadné akci dali z první střely na branku gól hosté. Domácí byli trochu zaskočeni, ale dál se prezentovali útočným hokejem v tempu, kterému hosté těžko vzdorovali. Ve dvanácté minutě se dočkali vyrovnání, když Pekárek prošel přes tři protivníky a prostřelil gólmana Hořovic. V šestnácté minutě zvýšil Stinka na 2:1, když z úhlu překvapil hostujícího brankáře střelou do chumlu, ve kterém výborně úřadoval Grosman. Poté se ovšem znovu prosadili Cvočkaři, když z ojedinělého protiútoku z podobného místa podobnou střelou podruhé překonali Vokurku hájícího domácí branku. Šok pro domácí nastal o 32 vteřin později, když se situace opakovala, téměř jako přes kopírák - 2:3.

Do druhé třetiny vstoupili domácí ještě o hodně razantněji než do té první - lépe bruslili, byli u všeho dříve a hráli o poznání tvrději než soupeř. Změna proběhla i v brance, kde Vokurku vystřídal Šrámek. Ve dvacáté druhé minutě skóroval podruhé v utkání Pekárek, když pohodlně - sice z úhlu, zato prakticky do prázdné klece - dorazil v přesilovce vyraženou střelu Nového. Potom ovšem přišla série vyloučení na domácí straně, konkrétně osmi vyloučených hráčů během šesti minut. K tomu ještě Pokorný vyfasoval za komentář výkonu rozhodčího "desítku" a Pekárek kromě 5 minut i trest do konce utkání za vražení na hrazení, po kterém byl velmi otřesený soupeřův hráč napůl odveden, napůl odnesen do šatny. Ani v oslabení ale domácí nepolevili ve své aktivitě a hosty prakticky k ničemu výraznějšímu nepustili. Navíc, v polovině utkání, ještě v oslabení třech proti pěti ujel Vernek a vstřelil čtvrtou branku Mělníka. O dvě minuty později, stále ještě v oslabení za faul Pekárka, ujeli Heran se Stinkou a málo vídané přečíslení dva na nikoho vyřešil Heran nekompromisní střelou, která v konečném zúčtování znamenala vítěznou branku - 5:3. Hosté z Hořovic byli evidentně zaskočeni a dlouhé oslabení, z velké části dvojnísobné nedokázali využít, navíc v poslední miinutě druhé třetiny inkasovali pošesté, když v přesilovce Vojta Fiala objel branku, pokusil se zasunout puk k bližší tyči. což ještě gólman Hořovic vykryl, odražený kotouč ale Fiala pověsil nekompromisně pod víko.

Na začátku třetí třetiny se dvakrát prosadil Vočadlo - nejprve po nahrávce V.Fialy, poté dorazil střelu P.Pokorného - a diváci začali skandovat "deset, deset!". K této metě přibližil domácí tým v jednapadesáté minutě Novák, když opět v oslabení zvyšoval už na 9:3 a hosté byli v totálním rozkladu. Z ojedinělého protiútoku dosáhli hosté čtvrté branky, ale to už byla pouze kosmetická úprava výsledku. Desítky se diváci tedy nedočkali, ale bylo to blízko - v utkání dvakrát zvonila tyč hořovické branky, Rebro neproměnil trestné střílení a rozhodčí neuznal Mělníku gól. kdy puk během jedné akce dokonce dvakrát překročil brankovou čáru.

Na úvod sezóny tak bylo k vidění téměř vše, co hokeový zápas může nabídnout - včetně bitky Pokorného s hostujícím Hejbarem. Nadmíru motivovaní domácí získali důležité body a snad i dávku sebevědomí do dalších zápasů. Utkání se muselo divákům líbit, důležité je i to, že původně ošklivě vypadající zranění hostujícího hráče po faulu Pekárka se nakonec nepotvrdilo a hráč utkání dohrál.

Ve druhém kole jedou hráči Mělníka v sobotu 1.10. na Kladno, kde se utkají s místní Hvězdou.