Muži: HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr 7:4

14.09.2019 | Viktor Šebík

Trochu divoké utkání, které ale nakonec Mělničtí udrželi pod kontrolou a připsali si do tabulky první tři body v soutěži

1. kolo | Sobota 14.09.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr

7:4

1:0, 3:1, 3:3

Branky a nahrávky: 11. Novotný (Stinka, Šípek), 22. A.Janele (T.Havel, Macek), 25. T.Havel (Macek), 39. Škarohlíd (Kubica), 42. Novotný (A.Janele), 48. Prejza (Šípek), 60. Šípek (Prejza) - 21. Pánek (Djobek), 49. Chládek (Zdvořáček, Hanzlík), 51. Hanzlík (Pánek, Zdvořáček), 56. Pánek (Zdvořáček)

Vyloučení: 9-11, navíc Hamada (Králův Dvůr) 10 min OT za NESP, Využití: 0-0, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Jecelín - Apatsidis, Holec

Diváci: 170

HC Junior Mělník: Škubal (Fiala) - Krejsa, Prejza, Novotný, Žemlička, Kubica, Kapoun - Litera, Stinka ml., Šubrt, Macek, Šípek, T.Havel, Vernek, A.Janele, Škarohlíd

HK Králův Dvůr: Havel (Krejčí) - Chládek, Herna, Djobek - Brém, Mikáska, Hanzlík, Šnaidauf, Mahel, Hamada, Piovarči, Hlaváč, Gebhart, Zdvořáček, Krásl, Pánek

V nových dresech, v pozměněných formacích a s Jiřím Škubalem nastoupili hráči mělnického týmu do prvního soutěžního utkání nového ročníku KLM. Na domácích byla vidět chuť a natěšenost, která však byla občas trochu na úkor rozvahy a přesnosti. Hned první střídání prvního útoku ve složení Litera – Šubrt – Vernek skončila vyloučením hostujícího ……. Přesilovku nesehráli domácí zle, ale do jediného nebezpečného zakončení se dostal až v jejím úplném závěru Stinka, na kterého hostující obránci zapomněli před brankovištěm. Neposedný kotouč však v rozhodujícím okamžiku sklouzl Stinkovi z čepele a střela tak branku hostů minula. V deváté minutě se zčistajasna do přečíslení dvou na jednoho dostali Litera s Vernekem, druhý jmenovaný však nabídnutou šanci neproměnil. První útočná formace si vytvářela dobré šance i v dalších střídáních, hostující gólman však zatím odolával. V polovině třetiny už se mohly mělnické tribuny radovat. V přesilové hře se po spolupráci Šípka a Stinky dostal puk na modrou k Novotnému, ten napřáhl a klubkem hráčů kotouč proletěl až za záda J.Havla hájícího branku Králova Dvora – 1:0. Ve třinácté minutě dostal soupeř výhodu padesáti tří vteřin dvojnásobné přesilové hry, ale za celou dobu se prakticky nedostal do střelecké pozice. Udeřit ale mohli Královédvorští v pokračující klasické přesilovce, kdy po jedné ze střel už někteří hráči zvedali ruce nad hlavy, ale puk se v poslední chvíli odrazil od betonů Škubala mimo mělnické brankoviště. Okamžitě po konci oslabení to byl Mělník, kdo mohl udeřit, protože Novotný, který se vracel z trestné lavice, dostal parádní přihrávku za soupeřovy obránce a osamocen upaloval směrem na Havla sám, své sólo ale do gólové tečky nedotáhl. V závěru první třetiny si hosté vypracovali dvě solidní šance, kdy mohli zakončovat do odkryté branky, Mělník ale s trochou štěstí odolal a po první třetině tak svítilo na časomíře hubené vedení Mělníka 1:0.

Hned první střídání prostřední části hry ale přineslo vyrovnání. Kapoun trochu nešťastně srazil nahozený kotouč přímo na hokejku Pánka, který měl dostatek prostoru na to, aby Škubala překonal povedeným blafákem a vyrovnal na 1:1. Z vyrovnaného stavu se ale hosté neradovali dlouho. Již o minutu později našel parádní přihrávkou z rohu T.Havel úplně volného A.Janeleho, na kterého zívala prázdná branka – 2:1. Již v pětadvacáté minutě přidal T.Havel třetí gól Mělníka a potěšil oko hokejového fanouška – mezi třemi obránci soupeře prošel jako nůž máslem a zblízka překonal svého jmenovce v královédvorské brance parádní střelou „do víka“ – 3:1. Mělník svého soupeře i dále tlačil, do velkých šancí se pravidelně dostávala první mělnická útočná řada, ani ta druhá a třetí však nezůstávaly pozadu. Po jednom nahození vysokým obloukem se puk povaloval v soupeřově brankovišti za již překonaným Havlem, nablízku však nebyla žádná domácí hokejka, která by jej zametla za brankovou čáru. V samostatném úniku a zakončení se ocitl Prejza, svoji šanci však nevyužil. Na druhé straně kluziště puk skončil za zády Škubala, stalo se tak ale až chvíli po odpískání a posunutí domácí branky, takže radost hostů byla v této chvíli zbytečná. Podobně jako T.Havel při druhém mělnickém gólu vybídl ke skórování Verneka Šubrt, byla z toho ale nakonec jen potyčka v brankovišti a zbytečný faul jednoho z hostujících hráčů, a tedy přesilovka pro Mělník. V závěru druhé části hry nejprve krásně tečoval T.Havel Mackovu střelu těsně nad, po pár vteřinách hry si před brankovištěm zpracoval kotouč Škarohlíd , neunáhlil se a se svým střeleckým citem mazácky zasunul kotouč okolo betonu bezmocného Havla – 4:1. Ještě před koncem třetiny zvládl hlavní rozhodčí Jecelín poslat domácí tým na celé dvě minuty do tří, naštěstí pro Mělník se po pár vteřinách provinili faulem i hosté, takže nakonec hráli „jen“ přesilovku čtyř proti třem.

Jestliže hosté věřili, že nabídnutou početní výhodu v začátku třetí části promění ve druhou branku, museli být velmi zklamáni a zaskočeni. V závěru oslabení pláchl Novotný a v málo vídané situaci, tedy oslabení třech proti čtyřem, dokázal puk procedit Havlovou výstrojí a navýšit tak mělnické vedení už na 5:1. Ve čtyřicáté osmé minutě přetavil Šípkovu přihrávku od zadního mantinelu Prejza v další branku Mělníka a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto – 6:1. Prakticky vzápětí ale hosté snížili střelou z rohu kluziště do skrumáže před brankou Škubala. Za střelce byl označen Chládek – 6:2. O chvíli později nechybělo moc Žemličkovi k tomu, aby si připsal svoji premiérovou trefu v mělnickém dresu, jeho střela z mezikruží však jen těsně minula Havlovu branku a skóre se neměnilo. V téže minutě hosté pláchli do přečíslení tří proti jednomu, na konci akce byl Hanzlík, jehož pohotová střela znamenala další branku v mělnické síti – 6:3. Hosté rázem ožili a vrátili se do již ztraceného zápasu. Při další přesilovce Mělníka byl úplně sám před Havlem Šípek, tentokrát ho však střelecké štěstí opustilo. Podobně se vedlo i Kubicovi, kterého parádně našel mezi kruhy úplně volného Šubrt. Hosté se dočkali dalšího zásahu čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Do mělnické branky spadl po nenápadné akci z pravé strany střel Pánka a bylo zaděláno na drama – 6:4. V poslední minutě vybídl Prejza  chytrou přihrávkou od modré čáry Šípka, který byl osamocen mezi kruhy a tváří v tvář Havlovi tentokrát již nezaváhal a vtiskl výsledku konečnou podobu 7:4.

Dnešní zápas se musel mělnickým divákům líbit, v podání svého týmu viděli chuť do hry a dostatek pohybu. Je znát, že se jedná o první utkání sezóny a některé věci v herním projevu si ještě musí „sednout“, ale výkon týmu vypadal poměrně nadějně.

Příští neděli, tedy 22.9.2019, nastoupí Mělník ve Slaném, zápas začíná v 17:00.