Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 4:3

28.09.2019 | Viktor Šebík

V zajímavém utkání domácí tým nakonec uhájil těsnou výhru

3. kolo | Sobota 28.09.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rakovník

Branky a nahrávky: 4. Žemlička (T.Havel, Janele), 5. Janele (T.Havel, Macek), 20. Šubrt (T.Havel), 44. Škarohlíd (Krejsa, Kapoun) - 17. Libovický (Kounovský), 55. Nekvinda (Vyskočil), 56. Zuska (Hulcr)

Vyloučení: 12-13, navíc Vyskočil (Rakovník) 10 minut za nesportovní chování, Využití: 2-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Šťovíček - Apatsidis, Srp

Diváci: 270

HC Junior Mělník: Fiala (od 20:00 Škubal) - Cicvárek, Prejza, Žemlička, Novotný, Krejsa, Kubica, Kapoun, Šubrt, Šípek, Litera, Vernek, Stinka, Macek, Lenc, T.Havel, Janele, Škarohlíd

HC Rakovník: Burgr (Pravda) - Libovický, Mikeš, Větrovec, Petráček, Vlk, Vyskočil, Zuska, Hulcr, Grill, Hegenbart, Havlíček, Ságner, Macháček, Nekvinda, Ambroz, Kos, Kounovský, Klaus, Tolkner

Utkání začalo poměrně svižně a aktivně z obou dvou stran. První větší šanci si vypracoval Mělník ve čtvrté minutě hry – přesilovková spolupráce tria J.Vernek, P.Litera a K.Kapoun sice vedla k vyšachování rakovnické obrany včetně brankáře Burgra, Kapoun ale nabídnutou šanci nevyužil. Ještě v téže minutě a v téže přesilovce ale rozjásal mělnické tribuny V.Žemlička, který parádně ze vzduchu sklepl přihrávku T.Havla od zadního mantinelu mezi Burgrovy betony – 1:0. O necelou minutu už vedl Mělník o dvě branky a byl to opět T.Havel, kdo se ujal režie této akce. Havel se krásnou stahovačkou ve středním pásmu uvolnil od obránce, vzniklé přečíslení v útočném pásmu vyšperkoval křižnou přihrávkou na úplně volného Janeleho, který střílel do odkryté části Burgrovy klece – 2:0. Další přesilovka v sedmé minutě málem přinesla další gól v síti Rakovníka. Tentokrát Janele nabíjel před odkrytou branku T.Cicvárkovi, jeho střela ale svůj cíl nenašla. O chvíli později se na druhé straně (právě při vyloučení Cicvárka) dostal do samostatného úniku Libovický a přesnou střelou k tyči překonal K.Fialu, který se postavil do mělnického brankoviště v této sezóně vůbec poprvé – 2:1. Do konce třetiny zbývalo pouhých pět vteřin, když se opět v přesilovce Mělníka prosadil D.Šubrt. Ten sebral odraženou střelu a z úhlu prostřelil Burgra potřetí – 3:1. Je třeba dodat, že asistentem byl opět T.Havel.

Na začátku druhé části hry se do mělnické branky postavil J.Škubal. K.Fialu, který v první třetině moc práce neměl a ani jediná inkasovaná branka nešla na jeho vrub, vyřadila ze hry zlomenina…..nože na brusli.  A vzhledem k tomu, že na stadionu se nenašla žádná vhodná náhradní čepel, dokoukal Fiala zbytek utkání už jen v civilu. Druhá třetina vypadala úplně jinak než ta první. Zatímco v první části hry se hrál docela pohledný hokej, ve kterém měl navrch Mělník, a hosté mohli být rádi, že neinkasovali více branek, druhá třetina přinesla mnohem více emocí, osobních soubojů, kouskování hry a bohužel i zranění mělnických hráčů. Ze hry postupně vypadli Macek (podezření na otřes mozku), Šubrt a O.Novotný (oba koleno). Mělnický tým musel přeskupit své řady a do hry se tak zapojili i T.Lenc s K.Kubicou. Před polovinou utkání opil rohlíkem svého obránce v útočné třetině Janele a ve vzniklém krátkém přečíslení dvou na jednoho vybídl ke skórování úplně volného Stinku, jeho střela ale jen minula prázdnou rakovnickou branku. O chvíli později se prokličkoval před Burgra Havel, ale ani jemu se nepovedlo úspěšně zakončit. Na druhé straně nevyužili po chybě v rozehrávce třetí mělnické lajny Rakovničtí své přečíslení, J.Škubal zastavil později i dalšího rakovnického útočníka, který se dokázal sám prokličkovat až před domácí brankoviště. Ze střední vzdálenosti vyslal chytrou střelu na odkrytou Burgrovu branku Litera, puk prosvištěl klubkem hráčů a jen těsně minul svůj cíl. Protože oba brankáři své týmy v této fázi hry podrželi, nebo se střelcům ve finálních chvílích nedařilo, odcházelo se do kabin za stejného stavu, jaký svítil na časomíře i po první třetině – 3:1.

Při svém prvním střídání v poslední třetině předvedl J.Škarohlíd nádhernou sólovou akci. Po pravém křídle se elegantně protáhl mezi dvěma bránícími hráči Rakovníka, s tím třetím si vyjel až mezi kruhy a do protipohybu Burgra vystřelil mezi jeho betony – 4:1. O chvíli později ujel v oslabení Janele, dostal se až před Burgra sám, blafák ale až do gólové tečky nedotáhl. Ještě do poloviny třetí třetiny nevyužil další šanci Litera a Vernekův blafák zázračně vykopl špičkou betonu Brugr. Pět minut před koncem třetiny udeřilo na druhé straně. Nekvinda se rozhodl zakončení situace dvou proti jednomu vzít na sebe a přesnou střelou překonal Škubala – 4:2. O necelou minutu později nahodil kotouč od modré čáry směrem na mělnickou branku Zuska, a protože Škubalovi stálo v cestě klubko hráčů, přes které nic neviděl, nedokázal na toto nahození reagovat a kotouč zaplachtil za jeho záda – 4:3 Na dramatický závěr utkání tak bylo zaděláno. Domácím fanouškům zatrnulo v předposlední minutě hry, kdy se po sérii vyloučení na obou stranách naskytla hostujícímu týmu téměř minuta a půl přesilovky čtyř proti třem, kterou ještě umocnili odvoláním Burgra. Domácí tým však obětavě bránil a na pomoc přispěchala i branková konstrukce, která zastavila jednu ze střel Rakovníka. Pár vteřin před koncem se podařilo Mělníku dostat puk až do obranného pásma Rakovníka, zuřiví rakovničtí obránci ale dokázali Janeleho vytlačit do rohu a zabránit tak gólu do prázdné branky. Do konce utkání v té chvíli ale zbývalo už jen pár vteřin, a tak nevyužitá příležitost ani nemrzela a Mělničtí mohli začít oslavovat vítězství.

Příští sobotu přijedou „Gripeni“ z Čáslavi. Držme palce všem třem zraněným hráčům Mělníka, aby se mohli do sestavy vrátit co nejdříve….

Muži A | Sobota 19.10.2019, 17:30
HC Junior Mělník - Černošice