Muži: HC Junior Mělník - HC Lev Benešov 5:3

09.11.2019 | Viktor Šebík

Až zvýšená produktivita ve třetí třetině zajistila Mělníku další body do tabulky Krajské ligy mužů

9. kolo | Sobota 09.11.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HC Benešov

5:3

1:1, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 13. Havel (A.Janele, Macek), 40. Cicvárek (Havel), 45. Lenc (Litera, Škarohlíd), 53. Havel (A.Janele, Macek), 57. Kapoun (A.Janele) - 2. Dušek (Kaňka, Kočí), 30. Kočí (Korvas, Dušek), 41. Martínek (Fedoročko)

Vyloučení: 5-6, navíc Martínek (Benešov) 5'+OK za ZHK, Kočí (Benešov) 10' za NESP, Využití: 1:0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Jílek - Maňák, Thuma

Diváci: 220

HC Junior Mělník: Škubal (Fiala) - Cicvárek, Prejza, Vaněk, Krejsa, Kubica, Kapoun, Vernek, Litera, Šípek, Stinka, Havel, Lenc, A.Janele, Macek, Škarohlíd

HC Benešov: Štěpánek - Kotýnek, Bursík, Korvas, Fedoročko, Martínek, Stejskal, Kumpošt, Zderadička, Janáč, Dušek, Formánek, Kočí, Kaňka, Kohout, Starec

Vstup do utkání proti Benešovu mělnického týmu nevyšel dobře. Hned po minutě hry si soupeřovi útočníci v bezprostředním okolí Škubalovy branky několikrát rychle vyměnili kotouč a byl to nakonec Dušek, kdo jej uklidil do odkryté branky – 0:1. Ve třetí minutě hry se do přečíslení proti jedinému obránci Benešova dostala dvojice T.Havel – A. Janele, bohužel, přihrávka za paty spoluhráče jakoby předznamenala výsledek podobných situací v celém zápase. V sedmé minutě se se štěstím procedil přes tři soupeřovy hráče Havel, osamocen tváří v tvář Štěpánkovi však nezakončil, kotouč mu sklouzl z čepele. V polovině první třetiny střílel od modré čáry K.Kubica, odražený puk si před odkrytou brankou sebral J.Šípek, ztratil jej však někde pod bruslemi a nezakončil. Ve třinácté minutě se ale už mohli domácí hráči radovat z vyrovnání. A.Janele vrátil napříč pásmem přihrávku Havlovi, ten střílel z velkého úhlu a trefil přesně – 1:1. V závěru třetiny se do dobré příležitosti dostali po dlouhé době i hosté, dorážka z bezprostřední blízkosti odkryté mělnické branky však mířila jen těsně vedle.

Na začátku druhé třetiny pláchl benešovské obraně J.Šípek, trefil však jen Štěpánkovo břicho. O chvíli později se v situaci tří na jednoho řítila na Štěpánka první mělnická lajna, přihrávku A.Janeleho však zvládl benešovský bek vychýlit ze směru a akci tak zastavit. V pětadvacáté minutě se úplně sám před Štěpánkem objevil L.Stinka, vyraženou střelu ale za záda hostujícího brankáře vrátit nedokázal. V následující minutě hry se do situace tří na jednoho dostali i Benešovští, J.Škubal vyrazil nebezpečnou střelu loktem. V polovině zápasu jel po přihrávce J.Verneka sám na Štěpánka T.Cicvárek, ani on ale na maskovaného muže v modrém dresu nevyzrál. Prakticky vzápětí se Benešov usadil v mělnickém obranném pásmu, z tlaku nakonec vzešla střela Kočího od modré čáry a zakrytý výhled znemožnil Škubalovi efektivnější zákrok – 1:2. Další únik osamoceného hráče mohli vidět diváci na tribunách mělnického zimáku v podání M.Macka, ani on si ale s benešovským gólmanem neporadil. Podobně se později vedlo v přečíslení i dvojici Macek – Havel, svůj samostatný pokus nedotáhl do gólové tečky ani A.Janele. Druhou šanci na přečíslení dostali i Macek s Havlem, ani tentokrát ale neuspěli. Nepřesných přihrávek (metr vysoko, půl metru za hráče a podobně) bylo v této fázi utkání na straně Mělníka prostě příliš mnoho. Když už to vypadalo, že Benešov půjde do kabin po druhé třetině s jednobrankovým vedením, natlačil se před Štěpánka T.Cicvárek a vyrovnal na 2:2.

Ani ne po minutě hry se vhazovalo po pravé ruce Škubala, hosté přetavili vyhrané vhazování v pohotovou střelu (Martínek), kterou zastavil až síť mělnické branky – 2:3. V pětačtyřicáté minutě dorazil Literovu střelu do odkryté benešovské branky T.Lenc – 3:3. Vedení na stranu Mělníka mohla strhnout dvojice Vernek – Šípek, jejich agresivita vyústila ale jen v sérii dorážek z bezprostředního prostoru před Štěpánkovou brankou. Další ohromný závar vytvořila před Štěpánkem první útočná řada Mělníka a nakonec to byl z úhlu Havel, kdo dotlačil puk za brankovou čáru – 4:3. Nebyla to sice branka nominovatelná do ankety o zlatou helmu, ale byla to nakonec branka vítězná. Vítězství Mělníka nakonec pojistil parádní brankou K.Kapoun. Ten se po přihrávce A.Janeleho protáhl přes tři benešovské hráče a své sólo zakončil parádním blafákem – 5:3. V předposlední minutě zápasu předvedl podobnou akci Šípek, k dokonalosti chybělo jediné – úspěšné zakončení. V poslední třetině střílel do prázdné branky z úhlu Vernek, výmluvný pohled do stropu stadionu svědčil o tom, že ano on sám netušil, jak se mu mohlo podařit minout…

Mělník se dnes opět hodně nadřel na každou branku. Naopak, produktivita Benešova byla mnohem lepší a výsledné skóre, byť pozitivní pro Mělník, úplně přesně nevystihuje dění na ledové ploše… Pro Mělník je ale druhá výhra v řadě příjemná, zvláště před nadcházející třízápasovou „venkovní šňůrou“. První zápas se hraje v Mladé Boleslavi, proti místnímu „béčku“ nastoupí Mělník v sobotu 16.11. od 17:00, o týden později (sobota 23.11.) jede Mělník do Kralup, kde v 18:15 začíná první letošní derby. V sobotu 30.11. nastoupí náš tým v Berouně proti místnímu Královu Dvoru, zápas se hraje od 17:00. Na domácí led se vrátí Mělník až 7.12.,kdy v 17:30 přivítá Slaný.

Muži: BK Mladá Boleslav "B" - HC Junior Mělník 6:3

Třemi brankami v rozmezí 4 minut sice otočili Mělničtí v polovině utkání vývoj zápasu v Boleslavi z 2:0 na 2:3, domácí tým ale...

4. třída: Krajská liga přípravek 7. kolo

K sobotnímu sedmému kolu dorazil na náš led tým HC Rakovník. V akci tak byly oba týmy A+B.

Muži: HC Junior Mělník - HC Příbram "B" 5:4