Muži: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 5:6 v prodloužení

15.12.2019 | Viktor Šebík

Mělnické Áčko nevyužilo řadu příležitostí, vlašimští Rytíři si tak odvážejí dva body za výhru v prodloužení

14. kolo | Neděle 15.12.2019, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

5:6 pp

1:3, 3:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 11. Litera, 28. Litera, 33. Krejsa (Macek), 37. Kratochvíl (Krejsa), 51. Šubrt (Stinka) - 6. Kratochvíl (Vondráček), 20. Košťálek (Šindelář), 20. Kucharčík (Matějka), 31. J.Pessr, 53. Slanina, 64. Vondráček (Z.Burda, Kucharčík)

Vyloučení: 8-11, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: J.Tasch - Procházka, Špringl

Diváci: 280

HC Junior Mělník: Srp (od 20:00 Fiala) - Krejsa, Prejza, Cicvárek, Kubica, Šípek, Kapoun - Janele, Macek, Havel, Litera, Šubrt, Vernek, Škarohlíd, Kratochvíl, Lenc, Stinka

HC Rytíři Vlašim: Holánek - V.Pessr, Říha, Vondráček, Matejka, Horálek, J.Pessr - Kratochvíl, Slabý, Svoboda, Trpišovský, Herwig, Šindelář, J.Burda, Košťálek, Z.Burda, Kucharčík, Slanina, Soukup

Utkání začalo, jak je již na mělnickém stadionu tradicí, náporem domácího mužstva. Mělník si svojí aktivitou vynutil hned v úvodu přesilovku, v ní se ve vynikající pozici na hraně brankoviště ocitl Macek, protože se mu ale kotouč trochu zamotal mezi čepel a brusle, nestihl vystřelit včas směrem na odkrytou branku Vlašimi. V šesté minutě se z nenápadné akce prosadili hosté. Střela Kratochvíla se nešťastně odrazila a zapadla za Srpa – 0:1. I když měl Mělník i nadále převahu, nebezpečnější akce předvedli hosté.  V 9.minutě se jeden z Vlašimských objevil zcela sám s pukem mezi kruhy, jeho střela ale minula Srpovu branku. O malou chvíli později další jedovatá střela po ledě naštěstí jen těsně minula tyč mělnické klece. V jednom ze závarů před brankou hostů došlo ke zranění T.Havla a také k boxerské vložce, za kterou hlavním aktérům Prejsovi a Šindelářovi nadělil rozhodčí 2+2 minuty. Vyrovnání zařídil v polovině první třetiny Litera. Ten se zmocnil kotouče v hloubi vlastního obranného pásma, projel celým hřištěm až za branku Vlašimi a možná hledal přihrávkou skrz brankoviště přijíždějícího Verneka, kotouč se však od výstroje Holánka dostal za brankovou čáru – 1:1. Obraz hry ve zbytku třetiny vypadal podobně – tedy mělnická územní převaha a občas nebezpečný protiútok Vlašimi. V poslední minutě první části hry ujeli do přečíslení Šindelář s Košťálkem a zvládli ho, bohužel pro Mělník, velmi dobře – 1:2. Aby toho nebylo málo, tak v závěrečném náporu upadl s kotoučem na útočné modré Krejsa, Vlašim se opět dostala do přečíslení a tentokrát to Kucharčík vyřešil přesnou střelou – 1:3. Do konce třetiny zbývaly čtyři vteřiny…

Do mělnické branky se na začátku druhé třetiny postavil K.Fiala. Ve 26. minutě se jeden z vlašimských útočníků dostal do dobré pozice, a i když byl tísněn mělnickým obráncem, podařilo se mu zakončení blafákem, jeho střela však jen těsně minula mělnickou branku. Mělník se kontaktního gólu dočkal před polovinou hrací doby. Litera těsně po skončení mělnické početní výhody obkroužil útočné pásmo a od modré čáry nahodil kotouč na branku Vlašimi, vlašimský brankář měl ale zakrytý výhled a kotouč tak proskákal až do sítě – 2:3. Ze snížení se domácí tým ale neradoval dlouho. Už ve 31.minutě se střela J.Pessra odrazila od Fialovy masky a sám Pessr stihl puk vrátit za záda rozhozeného mělnického brankáře – 2:4. Po dalších dvou minutách hry se ale mohl opět ze snížení radovat domácí tým. Střelu Macka dostrkal do branky M.Krejsa – 3:4. Chvíli poté byl sice Krejsa vyloučen trochu přísně za nedovolené bránění a připravil tak svému týmu horké chvilky. Oslabení však Mělník zvládl dobře a Krejsa navíc chvilku po svém návratu z trestné lavice svůj prohřešek odčinil – po levé straně kluziště se dostal do útočného pásma, vystřelil a vyraženou střelu vrátil za záda Holánka Kratochvíl – 4:4. V závěru třetiny předvedla velmi pěknou akci dvojice Vernek – Janele. Vernek viděl ideálně najíždějícího Janeleho, nasměroval mu ale těžkou přihrávku. Janelemu se podařilo těsně před brankovištěm letící puk sklepnout na led a z těžké pozice i zakončit, Holánek byl ale tentokrát na svém místě.

Také třetí třetina probíhala ve znamení mělnické snahy, která ale opět nebyla vyjádřena brankami. Ve 45.minutě posunul při přečíslení tří proti dvěma puk Litera dozadu na volného Šubrta, ten však trefil v dobré pozici jen brankáře. Podobně se vedlo později i Vernekovi, jehož pohotová dělovka z prostoru mezi kruhy nechala jen vyniknout lapačku Holánka. Mělník se přeci jenom dočkal. V 51. minutě vystřelil Šubrt těsně potom, co přejel modrou čáru, puk prošel po ledě pod výstrojí Holánka až do branky – 5:4. Vlašim vyrovnala v 53. minutě – od zadního mantinelu dostal přesnou nahrávku nepokrytý Slanina, proti jehož pohotové střele neměl Fiala moc šancí – 5:5. Posledních pět minut základní hrací doby bylo těžkých, mělnickému týmu jako by došla energie, přestal bruslit a do tlaku se tak dostala Vlašim. I s dávkou štěstí se ale Mělníku podařilo remízu udržet a muselo přijít na řadu prodloužení. První a osudovou chybu v něm udělali domácí, když si špatně rozebrali vlašimskou trojici. Vondráček jel ze strany na mělnickou branku sám a trefil přesně horní růžek nad Fialovou lapačkou – 5:6.

Mělník si sice v zápase vypracoval dostatek dobrých příležitostí, bohužel je ale nevyužil. Opět chyběl větší důraz před oběma brankami a větší přímočarost při zakončení.

Příští týden jede Áčko do Kolína, aby se tam v neděli 22.12.2019 od 17:15 utkalo s domácími Žabonosy. Následovat bude vánoční přestávka soutěže, na začátku ledna pak čeká mělnický tým další dva venkovní zápasy (v Rakovníku a v Černošicích), na domácí led se tak vrátí až v závěru ledna – v sobotu 25.1.2020 od 17:30 proti Velkým Popovicím.

Obrazem - loučení s legendou mělnického brankoviště J.Vokurkou

Při posledním utkání základní části KLM ročníku 2019/2020 proti Kralupům n.V. byl oficiálně vyřazen dres číslo 3 ze sestavy A...

KLM: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 4:3

V pohledném okresním derby tahaly Kralupy za kratší konec

KLM: HC Příbram "B" - HC Junior Mělník 4:8

V předposledním zápase základní části se s velkým sebezapřením vrátil do sestavy T.Havel, svůj návrat ozdobil brankou a nahrávkou.

KLM: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 7:6

Ročníky 2010+2011: Povedené utkání v Jablonci

ročník 2011: Druhé místo na turnaji v Lounech

Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora 3:1