Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora 3:1

01.02.2020 | Viktor Šebík

Průměrné utkání vyústilo v další tři body do tabulky

19. kolo | Sobota 01.02.2020, 17:30

HC Junior Mělník - HC Sršni Kutná Hora

Branky a nahrávky: 28. Prejza (Kapoun, Vernek), 32. Fedymycz (Novotný, Šubrt), 40. Cicvárek (Chvátal, Krejsa) - 54. Jan Tvrdík (M.Jelínek)

Vyloučení: 3-4, navíc Havelka (Kutná Hora) 5 + OK za NAP, využití: 2-0, v oslabení: 0-1

Rozhodčí: Jílek - Raška, Labuta

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Šrámek (Fiala) - Cicvárek, Prejza Chvátal, Novotný, Krejsa, Kubica, Kapoun - Vernek, Šípek, Šubrt, Litera, Fedymycz, Lenc, Stinka, Kratochvíl

HC Sršni Kutná Hora: D.Jelínek (Pekař) - Kopecký, Švejda, Havelka, Bašus, CHmelař, Málek, Siváček, Grauer - Dytrych, Koubský, Jan Tvrdík, Rudolfský, Pláhal, Jiří Tvrdík, M.Jelínek, Beran, Klazar

Utkání proti Kutné Hoře bylo od začátku takové neslané – nemastné. Prvních deset minut se hra líně převalovala z jednoho konce kluziště na druhé a k vidění byla snad jediná střela, naštěstí na branku soupeře. V desáté minutě ale mohlo udeřit z čistého nebe – P.Litera z otočky od mantinelu adresoval naslepo přihrávku před brankoviště, puk proletěl snad přes tři hokejky k úplně volnému J.Vernekovi, jemu ale střela ze tří metrů bez přípravy vůbec nesedla a Jelínek s ní neměl vůbec těžkou práci. O minutu později, při avizovaném vyloučení jednoho z hostujících hráčů, zavezl do pásma kotouč D.Chvátal, nahrál do dobré pozice O.Novotnému, ale ani tomu se nepodařilo Jelínka prostřelit. Stejně se vedlo dvě minuty před koncem třetiny i D.Fedymyczovi, který se k puku dostal po strašidelném námazu kutnohorského obránce.

Hned v první minutě druhé třetiny se do přečíslení dva na jednoho dostali Šubrt s Vernekem, druhý jmenovaný to ale pokazil zbytečnou nahrávkou. Ve dvacáté šesté minutě se sice do sólového úniku dostal D.Kratochvíl, protože ale za pukem startoval ve středním pásmu prakticky z nulového pohybu, donutil jej dojíždějící obránce Kutné Hory k málo nebezpečné střele těsně po přejetí modré čáry.  První branku mohli oslavit domácí dvě minuty před polovinou utkání. Při přesilové hře adresoval střílenou přihrávku ze strany před brankoviště K.Kapoun, M.Prejza parádně tečoval puk a ten skončil v horním růžku Jelínkovy branky – 1:0. O pár minut později nahrál od zadního mantinelu D.Šubrt před brankoviště přijíždějícímu D.Fedymyczovi a ten svoji střelu bez přípravy propasíroval skrz Jelínka – 2:0.  V poslední minutě třetiny se téměř navlas zopakovala akce předcházející první brance. Opět v přesilovce, nahrávku téměř ze stejného místa nasměroval D.Chvátal, před brankou parádně tečoval T.Cicvárek a jedinou větší změnou tak bylo místo v brance, kde skončil kotouč – 3:0.

Poslední třetina zápasu byla opět taková ospalá, větší rozruch tak způsobila až minutu a třičtvrtě dlouhá dvojnásobná přesilovka Kutné Hory, kterou ale domácí tým díky dobrému pohybu a maximálnímu nasazení parádně ubránil. Čestného úspěchu se dočkali hosté až v závěru utkání, když využili zaváhání Mělníka na útočné modré čáře při přesilovce. Do přečíslení ujeli M.Jelínek s Janem Tvrdíkem, druhý jmenovaný prostřelil jinak opět velmi dobře chytajícího J.Šrámka – 3:1. Hosté se v závěru zápasu pokusili při powerplay ještě utkání zdramatizovat, Mělník je ale do nějakého většího zámku nepustil, naopak dva střelecké pokusy na prázdnou branku mohly ještě skóre změnit. Ten první ale stačil kutnohorský obránce zablokovat, druhý skončil současně se závěrečným hvizdem rozhodčího jenom v rohu u bufetu….

Příští týden jedou hráči HC Junior Mělník do Poděbrad, kde je čeká jeden z nejsilnějších celků letošní KLM – HC Poděbrady. Jak se bude dařit Mělnickým na horkém ledě proti soupeři, v jehož dresu se na špici kanadského bodování celé soutěže pohybuje M.Příhoda, do brankoviště může vyjet z pozice „dvojky“ J.Škubal a ze střídačky na tým dohlíží J.Boháček, to mohou diváci sledovat na vlastní oči v sobotu 8.2.2020 od 17:00.

Semifinále KLM

Informace o rozhodnutí Výkonného výboru klubu HC Junior Mělník k semifinálové sérii Krajské ligy mužů

UKONČENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU MĚLNÍK

Informace o opatření provozovatele zimního stadionu

KLM, třetí čtvrtfinále: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 5:8

V Poděbradech se děly věci a Mělník postupuje do semifinále KLM. V něm vyzve v okresním derby Kralupy.

KLM: HC Junior Mělník - HC Poděbrady 7:3

Čtvrtfinále KLM: Poděbrady - Mělník 5:4