KLM: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 7:6

09.02.2020 | Viktor Šebík

Ve velmi dobrém utkání, které pro první třetině vypadalo na debakl Mělníka, sahali Mělničtí po úspěchu.

20. kolo | Sobota 08.02.2020, 17:00

HC Poděbrady - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 1. Příhoda (Rindoš, Žalud), 7. Čapek (Tuma), 15. Příhoda (Pojkar, Bartoň), 18. Příhoda (Rindoš, Kejdana), 22. Tuma (Čapek), 27. Tuma (Čapek), 46. Pácal - 2. Vernek (Šubrt), 22. Vernek (Litera), 22. Litera (Krejsa, Šubrt), 24. Litera (Macek, Vernek), 41. Štrombach (Novotný, Macek), 42. Vernek (Macek, Prejza)

Vyloučení: 6-4, Využití: 2-2, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Hruška - Tasch, Kálal

Diváci: 184

HC Poděbrady: Bílek (Škubal) - Dobroň, Žalud, Bartoň, Vošta, Pojkar, Papoušek, Pácal, Kejdana, Milaniak, Velechovský, Čapek, Příhoda, Šafra, Rindoš, Tuma

HC Junior Mělník: Šrámek (od 20:00 Srp) - Vaněk, Cicvárek, Prejza, Chvátal, Novotný, Krejsa, Kubica, Kapoun, Stinka, Lenc, Škarohlíd, Kratochvíl, Fedymycz, Vernek, Macek, Litera, Šubrt, Štrombach,

Za Poděbrady dal 3 góly ex-mělnický Příhoda a 2 góly Tuma, za Mělník stejným dílem přispěli Vernek (3 góly) a Litera (2 góly). V dresu Mělníka si svoji premiéru mezi muži odbyl osmnáctiletý junior F.Štrombach, který je na hostování v pražské Slavii a do Mělníka má nyní vyřízený střídavý start. Svůj debut ozdobil výborným výkonem a vstřelenou brankou.

Hodnocení zápasu z webu HC Poděbrady:

V rámci 20. kola čekal poděbradský zimní stadion prestižní souboj s Mělníkem, jehož barvy v minulosti hájili současný kapitán Martin Příhoda a trenér Poděbrad Jan Boháček. Do Mělníka se zase před sezonou z Poděbrad vrátil Jan Vernek.

A právě tito jmenovaní byli v utkání vidět nejvíce. Hned po 51 vteřinách hry našel Lukáš Rindoš před poloprázdnou brankou Mělníka Martina Příhodu a ten neměl problém vstřelit první branku (1:0). Jan Vernek odpověděl hned po půl minutě, když uplatnil svůj důraz před domácí brankou (1:1). V 7. minutě využil přesilovou hru Dominik Čapek (2:1). Hrál se rychlý a kombinační hokej, domácí byli v této fázi lepší a vytvořili si několik šancí. Martin Příhoda do konce třetiny vstřelil ještě dvě branky a již během první dvacetiminutovky tak zkompletoval hattrick (4:1). Zdálo se, že si domácí bez problémů díky kvalitnímu výkonu připíší další výhru.

Jenže se znovu ozval Jan Vernek. Hned na začátku druhé třetiny v přesilové hře snížil na 4:2. Po 40 vteřinách měl na hokejky domácích vrátit klid Lukáš Tuma (5:2), jenže divoká minuta pokračovala a po dalších 13 vteřinách snížil Petr Litera (5:3). Ten samý hráč o necelé dvě minuty později snížil již jen na rozdíl jediného gólu (5:4) a začalo drama. Do dvoubrankového vedení vrátil Poděbrady znovu střelou nad ledem Lukáš Tuma (6:4), domácím se ale ve druhé třetině příliš nedařilo a hosté svou rychlostí často ovládali hru.

Do třetí třetiny vstoupili znovu lépe hosté – po 34 vteřinách snížil opět na rozdíl jedné branky Filip Štrombach (6:5) a za minutu dokončil svůj hattrick také Jan Vernek a bylo vyrovnáno - 6:6. Mělník svou hrou neumožňoval domácím držet puk delší dobu pod svou kontrolou. Čtrnáct minut před koncem se ale velmi šťastně ujala nenápadná střela Jiřího Pácala (7:6). Hosté na konci třetiny hráli dvě přesilové hry, tu poslední navíc zvýhodnili odvoláním brankáře. Na výsledku se již však nic nezměnilo.

PŘÍPRAVNÉ OBDOBÍ (LETNÍ PŘÍPRAVA) SŽ + MŽ + ročníky 2010 – 2015

Pro mládežnické týmy HC Junior Mělník začíná od pondělí 11.5.2020 letní příprava.

Výzva k individuálnímu tréninku pro mladé hráče

Pojďme trochu potrénovat, ať jsme připravení na další sezónu.

Semifinále KLM

Informace o rozhodnutí Výkonného výboru klubu HC Junior Mělník k semifinálové sérii Krajské ligy mužů

UKONČENÍ PROVOZU ZIMNÍHO STADIONU MĚLNÍK

KLM, třetí čtvrtfinále: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 5:8