KLM: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 4:3

22. kolo | Sobota 22.02.2020, 17:30

HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou

4:3

1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Chvátal (Macek), 27. P.Litera (Havel, Prejza), 30. Havel (Litera, Cicvárek), 44. Macek (Havel, Janele) - 14. D.Litera (Háva), 35. Kaprál, 58. Klapka (Student, Kaprál)

Vyloučení: 2-6, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Diváci: 650

Rozhodčí: Kučera - Větrovský, Havel

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) - Cicvárek, Prejza, Chvátal, Novotný, Krejsa, Kapoun - Šípek, P.Litera, Vernek, Macek, Stinka, Šubrt, Havel, Janele, Štrombach

HK Kralupy nad Vltavou: Exner (Kresta) - Prášek, J.Verbík, Šarše, Cafourek, R.Verbík, Klapka, D.LItera, Student, Kaprál, Hanžl, Řehák, Soukup, Davídek, Bradáček, Brandejský, Roubal, Háva, Hampl

Před začátkem dnešního zápasu proběhlo slavnostní vyřazení dresu s č.3 ze sestavy A-týmu a poděkování jeho nositeli – dlouholeté opoře mělnického brankoviště Janu Vokurkovi. Mělnický tým sledoval z modré čáry ceremoniál po dlouhé době v téměř kompletní sestavě.

Utkání začalo poměrně svižně a pohyb a hokejovost vydržely následně prakticky po celé utkání, které se muselo líbit. Ze začátku se ale ani jeden z týmů po dlouhou dobu nedokázal usadit v pásmu soupeře, případně ohrozit branku z nějaké ojedinělé situace. První velká příležitost tak přišla až v sedmé minutě zápasu, kdy Brandejský bekhendem zblízka netrefil poloodkrytou Šrámkovu branku. První přesilovka Mělníka ale už znamenala změnu skóre. D.Chvátal na modré čáře trochu v tísni plácl do kotouče, ten proplachtil zahuštěným prostorem před brankou Kralup a skončil až v síti jejího strážce Exnera – 1:0. V té samé minutě D.Šubrt výborně vystihl rozehrávku soupeřových obránců a od modré čáry upaloval sám směrem ke kralupské brance, na Exnera tentokrát ale nevyzrál, s dorážkou neuspěl ani z druhé vlny dojíždějící J.Vernek a to ani o pár vteřin později, kdy se ocitl s kotoučem mezi kruhy před Exnerovou brankou. Na druhé straně se Kralupům podařilo využít hned první větší šanci ke srovnání skóre. Mladší z bratrů Literových (David, který je v Kralupech z Mělníka na hostování kvůli Extralize juniorů) se dostal k odraženému puku a přesnou střelou z pěti metrů překonal Šrámka – 1:1. Vedení mohl Mělníku vrátit Štrombach (Filip je pro změnu mělnický hráč, který je kvůli DHL juniorské lize akademií na hostování v pražské Slavii), který ale sám před brankovištěm Stinkovou přihrávkou z rohu pohrdl. L.Stinka se v pokračující situaci také dostal do zakončení, ani on ale proti Exnerovi neuspěl. V závěru třetiny to po rychlém obkroužení Exnerovy branky zkoušel z úhlu A.Janele a pak ještě i M.Macek zblízka, ani jednomu se ale skórovat nepodařilo. V posledních sekundách první třetiny vybídl chytrou přihrávkou napříč brankovištěm Šubrta Vernek, Exner ale i tentokrát odolal. Kralupy se mohly vzápětí ještě dostat do sólového úniku, jako poslední bránící mělnický hráč ale zabránil této akci O.Novotný, který přihrávku na úplně volného protihráče parádně stáhl ze vzduchu.

Na začátku druhé třetiny unikl po pravém křídle P.Litera, nahrál na střed hřiště úplně volnému Šubrtovi, jeho střela však skončila jen ve výstroji Exnera. V přesilové hře se úplně sám pár metrů před kralupskou brankou objevil T.Havel, jeho střela však mířila těsně vedle a Exner tak vůbec nemusel zasahovat. Ani další pohotová střela Havla, kterou mu připravil nahrávkou od zadního mantinelu Janele, nenašla svůj cíl. Ve 26. minutě přišel o kotouč na útočné modré čáře Chvátal, z následného přečíslení ale Kralupy nic nevytěžily, finální přihrávka naštěstí proletěla jen těsně za bruslemi kralupského útočníka. O minutu později už Mělník vedl a to zásluhou P.Litery, který vrátil do odkryté kralupské branky puk vyražený Exnerem po střele Havla – 2:1. O pár vteřin později při přečíslení dvou proti jednomu Vernek výborně naznačil přihrávku a vzápětí nebezpečně vystřelil, Exner ale i tentokrát zakročil výborně. Na vteřinu přesně v polovině utkání zastavila časomíru gólová střela Havla, který tím dovršil sérii snad čtyř 99%ních šancí, které si během pár vteřin vypracovali Havel s Literou – 3:1. Kralupští se poté utrhli do přečíslení dva na jednoho, J.Šrámek ale předvedl jeden z parádních zákroků večera a pravým betonem soupeřovu akci zastavil. Po špatném střídání Mělníka se hosté řítili v dalším přečíslení na domácího gólmana o pár chvil později, Šrámek ale situaci dobře přečetl a výborným povyjetím znemožnil soupeři jakoukoliv střelu. Stejně dobře se mu vedlo proti obdobné šanci Kralup ze třicáté čtvrté minuty. Pět minut před koncem druhé části hry přišla parádní chvíle hostujícího Kaprála. Nejdříve napodobil Novotného zpracování puku ze vzduchu, poté se protáhl po levé straně do mělnického obranného pásma a střelou z úhlu trochu zaskočil Šrámka – 3:2.

Třetí třetina začala opatrněji, první velkou chybu udělali hosté. Ve čtyřicáté čtvrté minutě zapomněli na chvilinku před svým brankovištěm volného Havla a M.Macka, ve chvíli kdy měl kotouč v rohu Janele a o těch dvou věděl. Takto hrubá chyba se nevyplácí a domácí útočníci jí využili dokonale, Havel nahrál Mackovi a ten neměl problém trefit prázdnou branku – 4:2. Gólovou pojistku mohl přidat v polovině třetí třetiny Janele. Ten jel sám středem hřiště už se středního pásma, jeho chytrý blafák Exner nepokryl, ale puk se odrazil od tyčky mimo kralupskou branku. Kralupy se dočkaly snížení dvě minuty před koncem utkání. Klapka se od modré čáry řítil na Šrámka sám, dojíždějící obránce se dostal se na jeho úroveň, ale zasáhnout už nestihl. Klapka chytře vystřelil do protipohybu Šrámka a po zemi trefil místo u tyče mělnické branky – 4:3. Hosté v závěru stáhli Exnera z branky a devadesát vteřin se snažili v powerplay vyrovnat. Šrámek svůj tým několikrát podržel a po skončení zápasu si tak při oslavě vítězství mohl na počest Jana Vokurky přetáhnout přes hlavu černý dres s číslem 3…

Předkolo play-off startuje hned příští týden. Soupeřem Mělníka bude buď Vlašim (prohrají-li zítra Popovice v Rakovníku) nebo Slaný (pokud Popovice v Rakovníku vyhrají za 3 body). Výhoda domácího prostředí bude ale každopádně na straně Mělníka, první domácí zápas (a případný třetí, rozhodující) se bude hrát v Mělníku. Přesný čas bude oznámen na webových stránkách klubu.