KLM: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 8:3

27.02.2020 | Viktor Šebík

První utkání předkola vyznělo jasně pro mělnický tým.

1. kolo | Středa 26.02.2020, 19:00

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

Branky a nahrávky: 13. Janele (Cicvárek), 15. Litera (Šubrt, Novotný), 20. Šubrt (Litera, Prejza), 22. Vernek (Litera), 26. Novotný (Vernek, Litera), 42. Šubrt (Vernek, Litera), 43. Havel, 49. Macek (Janele) - 24. Kratochvíl, 29. Svoboda (Herwig, J.Kučera), 45. Šindelář (Kucharčík, Matějka)

Vyloučení: 7-10, navíc za faul Havla (Mělník) bylo nařízeno TS (neproměněno) a Z.Burda (Vlašim) - TH za NESP, Využití: 5-2, V oslabení: 0-0

Diváci: 290

Rozhodčí: Jílek - Čajan, Frühauf

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) - Vaněk, Cicvárek, Prejza, Chvátal, Novotný, Krejsa, Kubica, Kapoun, Šípek, Litera, Fedymycz, Vernek, Macek, Stinka, Šubrt, Lenc, Havel, Kratochvíl, Janele, Štrombach

HC Rytíři Vlašim: Holánek (Kalina) - J.Kučera, Vondráček, Matějka, V.Pessr, Drahoš, Říha, J.Pessr, Šindelář, Košťálek, M.Kučera, Kucharčík, Herwig, Slanina, Kratochvíl, J.Burda, Svoboda, Z.Burda, Fiala

O osudu utkání rozhodly přesilové hry. Mělník dokázal proměnit pět přesilovek z deseti, Vlašim dvě ze sedmi. Pěti body se za nahrávku a čtyři asistence blýskl P.Litera.

Druhé utkání předkola se hraje ve Vlašimi v sobotu 29.2.2020 od 17:30

Další zápasy předkola play-off:
Čáslav - Benešov 6:2
Kralupy - Kolín B 5.3
Popovice - Slaný 5:3

Hodnocení zápasu z webové stránky HC Rytíři Vlašim (kosmeticky upraveno):

Poměrně zostra vstoupili domácí do zápasu a Holánek se hned v bráně pořádně zahřál. Tento začátek jakoby předznamenal průběh celého zápasu. Rytířům to v první třetině vůbec nelepilo. První větší šanci měl až v 10. minutě Košťálek. Do té doby už náš gólman zlikvidoval několik tutovek a obstál i sám proti třem mělnickým. Ve 13. minutě rozjel od vlastní brány Janele a své sólo zakončil střelou za Holánkova záda. Zanedlouho hlavní sudí pro nás překvapivě odpískal faul našeho hráče. V oslabení se podařilo Svobodovi ujet, jenže byl zastaven nedovoleně a dostal šanci vyrovnat skóre při nařízeném trestném střílení. Bohužel na Šrámka recept nenašel. A ke slovu se tak dostal Mělník, který využil dvě přesilovky – trefili se Litera a Šubrt. Těsně po zaznění zvukového signálu oznamujícího konec třetiny se mělničtí radovali ze vstřelení gólu, ten jim však nebyl uznán.

Převaha domácích pokračovala i v prostřední části. Ve 22. minutě zůstal chvíli mezi kruhy nehlídán Vernek a trefil mezeru mezi Holánkovými betony. Naději přineslo Vlašimi snížení, když Kratochvíl vystihl rozehrávku obránců a sám proti Šrámkovi obstál na výbornou. Jenže přišel náš další faul a ten šťastnou tečí potrestal Novotný. Přesilovky měly v zápase hlavní slovo a i nám přinesla své ovoce. Svoboda trestal a upravil průběžný stav utkání na 2:5. Rytíři potřebovali zabrat a snížení je v tom nakoplo, ale srážela je častá vyloučení a dle mínění většiny hostí i nejednotný metr hlavního arbitra. Na ledě se tak poměrně dlouho debatovalo a ve hře byly velké prostoje. V samém závěru druhé třetiny se do sebe pustili Zdeněk Burda a Krejsa. Po pěstním souboji skolil náš hráč svého soka na led a bitka byla ukončena. Jenže Burda ještě navíc peprně ohodnotil výkon všech tří rozhodčích, za což ho hlavní sudí Jílek poslal do sprch.

Do závěrečné periody jsme nastupovali ve čtyřech a čekalo nás téměř pětiminutové oslabení. Mělničtí během něj přidali další dva zápisy prostřednictvím Šubrta a Havla. Utkání bylo prakticky rozhodnuto. Sice ještě ve 45. minutě Šindelář využil přesilovku, ale domácí náskok už byl nad středeční síly Rytířů. Poslední branku vsítil Macek a pojistil tam výhru domácích na 8:3. Mamutí zásluhu na tom, že domácí nevstřelili víc branek, měl Holánek, který mnohdy zastavil puk směřující do klece.

Tomáš Vondráček

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání