Muži: Hvězda Kladno - HC Junior Mělník 7:5

03.10.2011 | Viktor Šebík

Ve druhém utkání Krajské soutěže mužů vyjeli hráči HC Junior Mělník do Kladna, kde je v hale extraligových Rytířů čekala místní Hvězda Kladno.

Podrobnosti jsou zde

2. kolo | Sobota 01.10.2011, 17:30 | Kladno

Hvězda Kladno - HC Junior Mělník

1:3,4:0,2:2

B: 3. Vernek (Novák), 12. Vočadlo (Rebro), 15. Sejkota, 56. Vernek (Stinka), 57. Stinka (O.Pokorný)

Diváci: 50

Hvězda Kladno: Bolina, Vrkota, Neliba, Surových, Pittner, Stach (C), Pavlíček, Průcha, Havlůj, Hegenbart, Fiedler, Knotek, Brjaník, Routa

HC Junior Mělník: Šrámek (Vokurka) - Fiala (C), Novák, Techlovský, O.Pokorný - Rebro, Stinka, Heran, Vočadlo, Vernek, Grosman, Sejkota

S pouhými jedenácti hráči do pole dorazili hráči HC Junior Mělník na Kladno ke druhému utkání Krajské soutěže mužů. Hned po dvou minutách hry šli ale do vedení, kdy si v situaci 2 na 1 Vernek zkušeně počkal a prostřelil domácího gólmana. O pouhých 26 sekund později však bylo vyrovnáno, když v signalizované výhodě domácí propasírovali puk za Šrámka. V polovině třetiny šli domácí na více než minutu do třech, ale mělničtí nedokázali početní výhodu využít. Naopak, hned po jejím skončení mohli sami inkasovat, když domácí hráč ujel a procedil puk za Šrámka, kotouč však naštěstí nepřešel brankovou čáru a jeden z dojíždějících hráčů ho včas uklidil do bezpečí. Ve dvanácté minutě předložil Rebro od zadního mantinelu ukázkovou nahrávkou puk najetému Vočadlovi a ten nekompromisní střelou zvýšil na 2:1. Domácí hráli zakřiknutě, moc nebruslili a místy se pouze snažili bránit vlastní modrou čáru ve čtyřech až pěti hráčích. V patnácté minutě, v přesilové hře, si vyjel od zadního mantinelu před branku Sejkota a zvýšil na 3:1 pro Mělník. Zdálo se, že utkání bude snadné a hráči Mělníka přivezou z Kladna body.

Začátek druhé třetiny ale přinesl úplně jiný obraz hry. Hosté sice zahajovali druhou třetinu v přesilové hře, ihned po jejím konci ale prostřelil odrazem o tyč Šrámka domácí hráč - 2:3 v čase 20:25. O 28 sekund později bylo vyrovnáno - hráč Hvězdy ujel, odmítl si obránce a se střelou počkal až do chvíle, kdy ležící Šrámek už nemohl efektivně zasáhnout - 3:3. Domácí byli při chuti, svojí aktivitou si vykoledovali přesilovou hru, kterou rychle přetavili ve vedoucí gól - 4:3. Časomíra v té chvíli ukazovala 21:48 a dva fanoušci domácích, kteří se o přestávce zdrželi v bufetu než se jim dosmaží hranolky, nevěřili po příchodu do haly svým očím. S hosty ale bylo ještě hůře - při vlastní přesilovce jim ujel domácí útočník a překonal pátým gólem Šrámka, který vzápětí zamířil na střídačku. Hosté z Mělníka ale nesložili zbraně, dále se snažili dobývat domácí branku. Aktivitou hýřili zejména Vernek a Rebro, druhý jmenovaný měl několik slibných příležitostí, při jednom rychlém úniku ho dokonce zastavila v průjezdu za brankou hůl puštěná domácím gólmanem a vzápětí hvizd rozhodčího, který reagoval na gólmana svíjejícího se mimo branku po střetu s vlastním obráncem. V přesilovce vybídl ke skórování křižným pasem Vernek T.Fialu, ten však šanci neproměnil. Tlak hostů z Mělníka domácí brzdili všemi možnými prostředky, posunovač v domácí brance se činil - hra byla z tohoto důvodu přerušená snad desetkrát, trest za úmyslné posunutí byl však uložen pouze v jednom případě. V závěru třetiny opět ujel v oslabení hráč Hvězdy, Vokurka ho ale skvěle vychytal.

Třetí třetina začala opět tlakem hostujícího týmu, ale po třech minutách udeřilo na opačné straně - střelu od modré vyrazil Vokurka před sebe, kde nikým nehlídaný kladenský hráč měl tolik prostoru, že si nešťastného gólmana Mělníka "vykoupal"  a do prázdné branky zvýšil na 6:3. Snahu hostů o zkorigování výsledku korunoval Vernek svým druhým gólem v utkání, když parádní nahrávku L.Stinky prostrčil pod padajícím gólmanem do branky domácích. Do konce utkání v té chvíli chyběly čtyři minuty. Když po dalších třiceti sekundách snížil na rozdíl jediného gólu chytrým gólem Stinka, schylovalo se k závěrečnému dramatu. To však domácí nedopustili, protože opět velmi rychle odskočili do dvoubrankového vedení - trochu laciným gólem, který padl z úhlu po průniku po levém křídle. V čase 59:00 byl jeden z domácích vyloučen na 5+DKU za vražení na hrazení a hostům se tak nabídla poslední přesilovka podpořená odvolaným brankářem. Ve vyložené šanci trefil Stinka však pouze rameno domácího brankáře, od něhož se puk odrazil až vysoko do sítě. Gól tedy již nepadl ani na jedné straně a skóre se tak zastavilo na hodnotě 7:5 pro domácí Hvězdu.

V příštím kole přijíždí do Mělníka SK Sršni Kutná Hora "B", tedy mužstvo, které na Kladně porazilo v prvním soutěžním zápase Hvězdu 5:2. Utkání začíná v sobotu 8.10. v 17:45.

Přejít na statistiky

Přejít na aktuální tabulku soutěže.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání