KLM, třetí čtvrtfinále: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 5:8

08.03.2020 | Viktor Šebík

V Poděbradech se děly věci a Mělník postupuje do semifinále KLM. V něm vyzve v okresním derby Kralupy.

5. kolo | Neděle 08.03.2020, 17:00

HC Poděbrady - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 5. Příhoda (Kejdana), 12. Šafra (Velechovský, Pácal), 49. Šafra (Pojkar ), 56. Bartoň (Velechovský), 57. Žalud (Šafra) - 16. Macek (Vernek, Janele), 21. Cicvárek (Macek, Janele), 24. Havel (Cicvárek), 26. Macek (Vernek, Janele), 29. Janele (Cicvárek, Kapoun), 33. Chvátal (Havel), 35. Kapoun (Šubrt), 54. Šípek (Lenc)

Vyloučení: 3-1, navíc Tuma (Poděbrady) 10 min za ZHK a Rindoš (Poděbrady) 5 + do konce utkání za ZHK, Využití: 0-3, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Jelínek - Čajan, Thuma

Diváci: 205

HC Poděbrady: Bílek (od 32:01 Škubal) - Dobroň, Žalud, Bartoň, Vošta, Pojkar, Šafra, Pácal, Tuma, Milaniak, Velechovský, Čapek, Příhoda, Kejdana, Rindoš, Kubát

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) - Vaněk, Cicvárek, Prejza, Chvátal, Novotný, Krejsa, Kubica, Kapoun, Šubrt, Stinka, Kratochvíl, Lenc, Fedymycz, Macek, Šípek, Havel, Vernek, Janele, Litera

Domácí začali dobře. Příhoda v páté minutě a Šafra ve dvanácté zajistili domácímu týmu zdánlivě bezpečné vedení. Macek ještě v první třetině snížil, ale ve druhé nastoupil na led v mělnických dresech uragán, který smetl z ledové plochy celý poděbradský tým. Postupně se trefili Cicvárek, Havel, Macek, Janele, Chvátal a Kapoun a otočili vývoj utkání na 7:2 pro Mělník po druhé třetině. Po šesté brance opustil domácí branku Bílek a přenechal své místo Škubalovi. V polovině zápasu dostal domácí Rindoš trest na 5 minut + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Pokud se ve třetí třetině nestane hokejový zázrak, Mělník postoupí do semifinále KLM.
Poděbrady sice ve 49.minutě ve vlastním oslabení snížily (Šafra) na 3:7, v 54.minutě ale zvýšil Šípek na 8:3. V 56. a 57. minutě Bartoň a Žalud vykřesali pro domácí tým naději snížením na 5:8.
Po likvidačním faulu Rindoše nedohrál zápas Prejza.
Utkání skončilo v 19:05 a Mělník postupuje do semifinále.
Pro Poděbrady má konec sezóny a víkend s celkovým skóre 7:15 příchuť debaklu...

Do semifinále postoupily již včera Velké Popovice, utkání v Mladé Boleslavi i v Čáslavi se prodlužují (Boleslav - Kralupy po 60 minutách 2:2, Čáslav - Rakovník 4:4 - Čáslav vyrovnala v čase 59:22).
Rakovník nakonec vyhrál v Čáslavi brankou v 69.minutě.
V Boleslavi se rozhodovalo až v nájezdech, postup pro Kralupy vystřelil Kaprál.

Semifinále KLM se tak stává výhradně záležitostí skupiny Západ. Střetnou se dvojice Rakovník - Popovice a Kralupy - Mělník.