Muži: HK Králův Dvůr - HC Junior Mělník 5:6 po prodloužení

13.09.2020 | Viktor Šebík

Mělnické Áčko i se dvěma navrátilci do sestavy (Cafourek, Nesládek) veze po přestřelce z Berouna dva body za výhru v prodloužení

1. kolo | Sobota 12.09.2020, 17:00

HK Králův Dvůr - HC Junior Mělník

5:6 pp

2:1, 2:2, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 18. Tuček (Kulich), 19. Pánek (Slabý, Žáček), 35. Pánek (Mahel, Voháňka), 40. Piovarči (Tuček), 60. Pánek (Tuček) - 16. Vernek (Chvátal), 26. Kapoun (TS), 40. Šípek (Chvátal), 47. T.Havel (P.Litera), 56. Chvátal (Stinka), 65. Šubrt (Cafourek, T.Havel)

Vyloučení: 6-4, Využití: 1-1, V oslabení 1-0

Rozhodčí: Doubek - Větrovský, Matějček

Diváci: 44

HK Králův Dvůr: Černý (Kucharzyk) - Slabý, Voháňka, Žáček, Kulich, Klimeš (A), Gebhart, Tuček, Šnaidauf, Piovarči, Mikáska, Djobek, Brém (A), Mahel, Pánek (C)

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) - Chvátal, Nesládek, Prejza, Cicvárek, Cafourek, Kapoun, Macek, Stinka, P.Litera (A), Šubrt (C), Novotný, Šípek, T.Havel (A), Vernek, D.Litera, Škarohlíd

Na berounském zimním stadionu nastoupilo mělnické Áčko proti domácímu Královu Dvoru k prvnímu utkání "koronavirové sezóny". Skóre utkání otevřel v šestnácté minutě J.Vernek, domácí tým ale stačil dvěma slepenými góly Tučka a Pánka v závěru první třetiny otočit skóre na 2:1,
Vyrovnání přišlo z hole Kapouna, který nekompromisně proměnil trestné střílení. Domácí odpověděli další brankou Pánka a když půl minuty před koncem druhé třetiny zvyšoval na 4:2 Piovarčí, nevypadalo to mělnickým týmem nejlépe. Že druhá třetina končí až v čase 40:00, připomněl domácímu týmu Šípek, když střelil kontaktní gól pouhé dvě vteřiny před touto časovou metou - 4:3.
Vyrovnání Mělníku zařídil T.Havel, Chvátal pak necelých pět minut před koncem zápasu otočil skóre a Mělník tak podruhé v utkání vedl. Králův Dvůr se ale nevzdal, Pánek v šedesáté minutě dokonal svůj hattrick a zajistil svému týmu po remíze 5:5 dělbu bodů ze základní části a možnost získat prémiový bod v prodloužení, nebo samostatných nájezdech.
Prodloužení dlouho své rozuzlení nepřinášelo. Když už to ale vypadalo na samostatné nájezdy, konkrétně osm vteřin před koncem prodloužení, rozhodl o osudu utkání Šubrt - 5:6.
Mělník tak bere z úvodního utkání dva body. První domácí utkání je na pořadu příští týden, v tradičním čase (sobota, 19.9.2020 od 17:30 se v Mělníku představí Rakovník.

Další výsledky KLM: Poděbrady - Kutná Hora 4:0, Mladá Boleslav B - Čáslav 2:6, Kralupy nad Vltavou - Velké Popovice 3:8, Benešov - Vlašim 4:2

Muži A | Sobota 31.10.2020
HK Lev Slaný - HC Junior Mělník