Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání

2. kolo | Sobota 19.09.2020, 17:30 | Mělník

HC Junior Mělník - HC Rakovník

6:4

2:2, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 9.Cafourek (P.Litera, Prejza), 18. Vernek (Šípek), 34. Vernek (Šípek, Macek), 37. Havel (Prejza), 55. Cafourek (Vernek), 60. Šípek (Vernek) - 4. Kos (Vyskočil, Hegenbart), 17. Hegenbart (Kos, Šíma), 25. Nekvinda (Hulcr), 31. Kos (Vyskočil)

Vyloučení: 10-8, navíc Nekvinda (Rakovník) osobní trest do konce utkání za NESP, Využití: 2-2, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Čáp - Hanousek, Pokorný

Diváci: 150

Diváci: 150

HC Junior Mělník: Šrámek (Srp) - Cicvárek, Krejsa, Chvátal, Nesládek, Cafourek, Prejza - Šubrt, P.Litera, Macek, Stinka, Šípek, Havel, Vernek, D.Litera, Škarohlíd

HC Rakovník: Burgr (Péc) - Šíma, Libovický, Petráček, Vyskočil, Zuska, Hulcr - Hegenbart, Nekvinda, Kos, Macháček, Grill, Ságner, Havlíček

Domácí utkání s Rakovníkem začali mělničtí hokejisté, jako již tradičně, náporem. Více času se hrálo v obranném pásmu Rakovníka, hosté se v této fázi utkání ke kotouči moc nedostali. Žádnou větší šanci, ze které by mohl padnout gól, si ale domácí tým nevypracoval. Naopak, hned první šance Rakovníka brankou skončila – do skrumáže před Šrámkovou klecí vystřelil Vyskočil, nejlépe se zorientoval Kos a jeho dorážka znamenala vedení Rakovníka – 0:1. Vyrovnání na sebe naštěstí nedalo dlouho čekat. V přesilovce napřáhl na modré Cafourek a jeho střela našla svůj cíl za zády Burgra v rakovnické brance – 1:1. Při špatném střídání hostí se na Burgra řítil osamocený P.Litera, ani on, ani v pokračující šanci Vernek však neuspěli a skóre se neměnilo. Rakovník udeřil podruhé v 17.minutě. Střelu Kose od modré čáry tečoval ve skrumáži před brankovištěm Hegenbart – 1:2. Ani tentokrát se na vyrovnání nečekalo dlouho. Macek po rychlém průniku vytvořil velký závar před Burgrovou brankou, puk se odrazil mezi kruhy k volnému Vernekovi, ten se neunáhlil, popojel ještě o pár metrů a bekhendovou střelou do protipohybu prostřelil Burgra – 2:2. O několik vteřin později mohl skóre otočit D.Litera, v situaci dvou proti jednomu mířil nad Burgrovu lapačku, jeho střela ale jen těsně minula svůj cíl a skončila nad brankou.

Také druhou třetinu začali lépe hosté. V přesilovce vyslal prudkou střelu z vyhazovacího bodu po Šrámkově pravici Nekvinda a trefil přesně – 2:3. V polovině utkání vyloučili rozhodčí trochu přísně dva domácí hráče a nabídli hostům minutu a půl dlouho dvojnásobnou početní výhodu. Mělník dokázal odolávat více než minutu, pak domácí dokonce získali puk a hráči se snažili jej před vyhozením vyvézt co nejdále, aby mohli rychle vystřídat. Bohužel se to ale nepovedlo, Rakovničtí se kotouče zmocnili a domácí už neměli mnoho sil na účinný návrat do vlastního obranného pásma. Tváří v tvář třem útočníkům neměl Šrámek mnoho šancí – 2:4. Ale i potřetí v zápase dokázal Mělník rychle odpovědět na gól soupeře. Při přesilovce měl nejprve gól na holi Vernek, jen těsně ale minul Burgrovu branku. Co se nepovedlo v tuto chvíli, povedlo se Vernekovi o pár vteřin později. Šípkem nahozený kotouč vrátil zblízka do Brugrovy branky – 3:4. Kuriózní a hodně diskutovanou situaci způsobilo Cafourkovou nahození kotouče z poloviny hřiště ve 36. minutě. Cafourek vezl kotouč z vlastní třetiny, a protože neměl komu nahrát a sám se dostával pod tlak jednoho z napadajících útočníků, nahodil od červené čáry puk směrem na Burgra. Neposedný kotouč našel skulinu v Burgrově výstroji, propadl skrz a zastavil se těsně za čarou rakovnické branky. Protože se ale ve chvíli Cafourkova nahození otáčel na modré čáře Šubrt a jeho brusle byla možná pár centimetrů nad čárou, nebo dokonce v rakovnickém pásmu, nebo rozhodčí viděli Cafourkovo nahození ještě z vlastní poloviny hřiště, hru zastavili a branka nebyla uznána. Po dlouhé diskuzi se vhazovalo ve středním pásmu u rakovnické modré čáry, situace byla tedy nakonec posouzena jako ofsajd. Mělnické ale nemusel tento výrok rozhodčích moc mrzet, protože prakticky vzápětí se ve strkanici před Burgrovou brankou nejlépe zorientoval Havel a vyrovnal – 4:4. V závěru třetiny měl Mělník další výhodu přesilové hry, ale nakonec to mohl být Rakovník, kdo mohl skórovat. Grill ujel mělnické obraně a Šrámek musel čarovat nejen proti zakončení Grillova nájezdu, ale vzápětí i jeho další velké šanci, která vyplynula ze zmatku rychle se vracejících mělnických hráčů.

Na začátku třetí třetiny vzbudilo emoce nešetrné dohrání Chvátala v rohu rakovnického obranného pásma. Chvátal utkání nedohrál, následná strkanice skončila, po dlouhé diskusi rozhodčích trochu překvapivě, jen vyloučením Šípka za napadení a trestem do konce utkání pro rakovnického Nekvindu, který nepovoleně opustil trestnou lavici, aby se zapojil do šarvátky. V padesáté minutě převedl hokejovou parádu Nesládek, který čtyřicetimetrovou, na centimetr přesnou, přihrávkou našel rozjetého Macka, ten ale svůj nájezd trefou do černého nezakončil. Pět minut před koncem třetí třetiny se po rychlém protiútoku Mělníka ocitl zcela sám před Burgrem Cafourek a chytrou střelou po zemi o tyč Burgrovy branky zajistil Mělníku vedení – 5:4. Definitivně potvrdit vítězství mohl Šípek, který se dravě protáhl po levém křídle až do zakončení. Nepovedlo se mu to, naopak, po neproměněné šanci putoval za hákování na trestnou lavici. Rakovník umocnil přesilovku odvoláním brankáře a s Mělníkem to nevypadalo úplně dobře. Navíc, pouhých třicet vteřin po Šípkovi putoval na trestnou lavici za nešťastný zákrok vysokou holí na 2+2 minuty i D.Litera. Mělník však těžkou situaci ustál a byl to právě Šípek, kdo dojel v rohu rakovnického pásma vyhozený puk a z těžkého úhlu, navíc přes vracejícího rakovnického hráče, dokázal trefit opuštěnou branku a definitivně potvrdit vítězství domácích – 6:4.

Příští sobotu je na programu utkání v Černošicích, hrát se má v sobotu 26.9.2020 od 16:30.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Pravidla pro ochranu před šířením virů na zimním stadionu Mělník

Informace pro návštěvníky zimního stadionu během Mělník - během tréninků, utkání i případných dalších aktivit jsou uplatňována...

Muži: HK Králův Dvůr - HC Junior Mělník 5:6 po prodloužení

Přípravné utkání kategorie U11: HC Berounští Medvědi – HCJM