Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora "B" 6:4

10.10.2011 | Viktor Šebík

Zajímavé utkání, ve kterém měli dvě třetiny plně pod kontrolou domácí, třetí třetina přinesla drama s dobrým koncem pro Mělník.

Podrobnosti jsou zde

3. kolo | Sobota 08.10.2011, 18:15 | Mělník

HC Junior Mělník - HC Sršni Kutná Hora B

B: 12.Heran (Stinka, Vočadlo), 17.Heran (Nový, P.Pokorný), 32.V.Fiala (Rebro), 37.Heran (Stinka, Novák), 57.Grosman (V.Fiala), 59.Vernek (Stinka)

Diváci: 150

HC Junior Mělník: Šrámek (Vokurka) - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.Pokorný, O.Pokorný, Rebro, V.Fiala, Stinka, Nový, Vernek, Heran, Vočadlo, Grosman, Tůma, Sejkota

HC Sršni Kutná Hora B: Karger - Kozlík, Čejka, Vaněk, Novotný, Charvát, Hetfleiser, Heloun, Krištof, Volný, Kaiser, Krejza, Macháček, Jiráň, Paroubek, Braunstein

Ke druhému domácímu soutěžnímu utkání  nastoupili muži HC Junior Mělník proti „B“ týmu Kutnohorských Sršňů. Narozdíl od předchozích dvou zápasů domácí od prvního hvizdu dobře bruslili, zodpovědně bránili a soupeře nepouštěli do výraznějších šancí.

Ve dvanácté minutě se ujali vedení, když L.Stinka pěknou přihrávkou vybídl ke skórování dobře najetého Herana – 1:0. O pět minut později přidal Heran i druhou branku z obdobné situace, v roli nahrávače byl tentokrát R.Nový – 2:0.

Po přestávce pokračovali hráči HC Junior Mělník v dobrém výkonu a postupně navýšili skóre až na 4:0. Nejprve se v přesilovce ujal kotouč nahozený na branku Rebrem – hostující gólman neměl vůbec šanci zasáhnout, protože těsně před ním výborně clonil a tečoval V.Fiala – 3:0.

Čtvrtá branka padla také v přesilovce – po rozborce hostující obrany a velkém závaru na brankovišti doklepl do prázdné klece a završil tak svůj hattrick J.Heran – 4:0.

Chvíli po čtvrtém gólu se do velké šance dostali i hosté z Kutné Hory, puk ale naštěstí skončil jenom na „střeše“ Šrámkovy svatyně. Za zmínku stojí ještě samostatný únik V.Fialy, jeho pokus o efektní zakončení s hokejkou mezi nohami ale hostující brankář vystihl.

Třetí třetina ale přinesla jiný obraz hry. Mělničtí polevili, začali myslet více individuálně a směrem dopředu, což se vzápětí málem vymstilo.

Ve čtyřicáté třetí minutě snížili kutnohorští poté, co diskutabilním zákrokem obral jejich napadající hráč o puk posledního obránce Mělníka a sám před Šrámkem nezaváhal – 4:1.

Osm minut před koncem utkání vyrobili domácí obránci hrubku při rozehrávce, tu vystihl jeden ze Sršňů a ruským blafákem propálil Šrámka podruhé – 4:2.

Domácí znervózněli a o dvě minuty později bylo ještě hůře. Ve středním pásmu se nedohodli dva hráči při zpracovávání do výšky vyhozeného puku, ten mezi nimi propadl a hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, které využili – 4:3. O chvíli později byl vyloučen hráč hostů a domácí trenéři si vybrali oddychový čas. To zřejmě pomohlo, protože už po čtrnácti sekundách přesilové hry předložil V.Fiala lahůdkovou přihrávku Grosmanovi. Ten zakončoval do prázdné branky, protože hostující gólman čekal puk na její druhé straně – 5:3.

Sršni ale ani v tuto chvíli zápas nevypustili – po další drobné chybě při rozehrávce se zmocnil puku jeden z hostujících hráčů a vystřelil golfákem kolem bruslí obránce. Toto sršní žihadlo bylo opravdu jedovaté – škrtlo o Šrámkovo rameno a od břevna zapadlo do sítě.

Poté si vzalo oddychový čas i hosté, ale pomohlo to opět domácím. Minutu a půl před koncem utkání nechytatelným golfákem málem protrhl síť v hostující brance Vernek a uzavřel tak skóre na 6:4.

Utkání se muselo líbit (kromě šedivějících trenérů domácího mužstva) snad všem přihlížejícím, dvě třetiny byli hráči Mělníka lepším týmem, který jednoznačně kontroloval průběh hry. Třetí třetina přinesla drama, které ale domácí zvládli a připsali si do tabulky soutěže další tři body.

Přejít na statistiky

Přejít na aktuální tabulku soutěže.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání