Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Mělník se bavil hokejem

19.03.2012 | Viktor Šebík

Exhibiční utkání přineslo příjemnou hokejovou podívanou

Sobota 17.03.2012, 19:00

HC Junior Mělník - HC Junior Mělník - 2.liga

B červení: 2. Stinka (P.Pokorný), 10. T.Havel, 18. V.Fiala (T.Havel), 27. Sejkota (Stinka), 36 T.Havel (Stinka), 40. V.Fiala (T.Havel), 40. Vočadlo, 42. Tůma (V.Fiala, 47. P.Pokorný (T.Havel), 49. Stinka (Heran), 55. T.Fiala (M.Krejsa)

B žlutí: 14. David (Jakeš, Rousek), 27. Rousek (Würtherle), 32. R.Kala (Boháček), 46. Rousek (Boháček), 57. Rousek (David)

HC Junior Mělník: Šrámek (od 31:05 Vokurka - T.Fiala, P.Pokorný, V.Fiala, Stinka, Vernek, Heran, Vočadlo, Sejkota, Prejza, Tůma, M.Krejsa, T.Havel

HC Junior Mělník - 2.liga: Vokurka (od 31:05 Šrámek) - Boháček, Krejčí, Kašák, M.Kala, Kalivoda, R.Kala, Jakeš, Rousek, David, Rába, Würtherle

Sobotní podvečer patřil na mělnickém zimním stadionu exhibičnímu zápasu, ve kterém se utkali hráči současného kádru A týmu (červení), tedy letošního vítěze Krajské soutěže mužů, s hráči, kteří mělnický dres oblékali v době, kdy se hrála v Mělníku druhá liga (žlutí). Fanoušci tak měli možnost vidět znovu hráče, kterým fandili v minulosti a na které se zde dodnes nezapomnělo.

Samotné utkání se od začátku vyvíjelo lépe pro domácí, tedy červené, i když na hostech ve žlutém bylo jasně vidět, že hokejové umění stále nezapomněli, ale věk už jim, bohužel, ubral na rychlosti a výdrži. Červení chtěli dokázat, že letošní soutěž vyhráli zaslouženě, žlutí se nechtěli nechat zahanbit, a i když se hrálo v poklidu, nikdo nic nevypustil. Konečné skóre (Mělník vstřelil 16 gólů) vlastně nehraje roli, důležitý byl příjemný pocit diváků i hráčů, který si odnesli.

Divácká kulisa byla důstojná, teplé počasí venku ale asi snížilo počet těch, kteří našli cestu do hlediště.  Bylo zajímavé sledovat fanoušky, kteří neustále fandí oběma stranám – to byl jev (nejen na českých stadionech) naprosto nevídaný.

Fanouškům se hráči odvděčili řadou pěkných akcí a branek na obou stranách, diváci se bavili i při několika dalších nezvyklých okamžicích. První nastal těsně po polovině utkání ve chvíli, kdy rozhodčí přerušili hru a nařídili střídání a převlečení gólmanů. Žlutým se totiž z rodinných důvodů omluvil Pavel Houdek a na začátku utkání tedy nastoupil do jejich klece Vokurka, zatímco Šrámek hájil branku červených.  Po druhé třetině proběhly po vzoru utkání All stars dovednostní soutěže – střelba na terče v rozích branky a samostatné nájezdy. Ve střelbě se dařilo nejlépe domácímu Havlovi, který zaznamenal pět zásahů z deseti možných. V nájezdech zase předvedl asi nejzajímavější kousek hostující Kalivoda , který při nájezdu zkoušel zaskočit Vokurku odhozenou rukavicí.  Veselý moment vymysleli i fanoušci, kteří v jednu chvíli začali skandovat postupně na oba brankáře „Sejto, sejto“, a když jim pokynul, zatleskali a začali vyvolávat jeho jméno.

Exhibice byla důstojnou oslavou současnosti i minulosti mělnického hokeje.