Muži: HC Junior Mělník - HC Zlonice 9:3

17.10.2011 | Viktor Šebík

Na mělnickém zimním stadiónu si domácí opět otevřeli střelnici, tentokrát to odnesli devítibrankovým přídělem hráči HC Zlonice.

Podrobnosti jsou zde

4. kolo | Sobota 15.10.2011, 18:15 | Mělník

HC Junior Mělník - HC Zlonice

B: 5.O.Pokorný (Rebro), 9. P.Pokorný (Rebro), 13. Grosman (Rebro), 30. Stinka (Vočadlo), 35. Heran (Stinka), 36. Pekárek (Nový), 37. Heran (Stinka), 38. Vernek (Novák), 39. Heran (Stinka, Vočadlo)

Diváci: 176

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek), - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.pokorný, Rebro, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Nový, Pekárek, Vernek, Heran, Vočadlo, Grosman, Tůma, Sejkota, M.Krejsa

HC Zlonice: Kouklíček, Faltus, Drholec, Suchopárek, Ptereka, Kratochvíl, Moutelík, Lacina, Podracký, Loučka, Zigmund, Frolík, Klouzza, Pospíšil, Týbl, Čížek

Hráči HC Junior Mělník vstoupili do utkání rázně a s jasným odhodláním připsat si do tabulky další 3 body. Od začátku utkání na soupeře vyrukovali s agresivní hrou, podpořenou spolehlivou obranou a jistým Vokurkou v brance. Po čtyřech minutách hry se poprvé měnilo skóre, když se po několika rychlých přihrávkách dostali do situace dva na jednoho Rebro a O.Pokorný, který dobře načasovanou přihrávku propasíroval do branky Zlonic. V osmé minutě vytvořili domácí ohromný závar v brankovišti soupeře, po jedné z dorážek zvonila i tyč, rozhodčí ale pro postavení hráče v brankovišti hru přerušil a vykázal do středního pásma. Na 2:0 zvyšoval v přesilovce P.Pokorný, když po nahrávce Rebra dokonal úplný rozklad hostující obrany. Mohlo ale udeřit i na druhé straně, když se zničehožnic hned po vhazování v obranném pásmu Mělníka jeden z hostujících hráčů ocitl sám tváří v tvář Vokurkovi, ten ho ale bravurně vychytal. Další gól domácích rozhodčí v desáté minutě neuznal, protože byl docílen nohou. O minutu později už to ale bylo regulérně 3:0, když Rebrovu střelu od modré, která proletěla kolem branky a puk se vrátil od mantinelu před brankoviště, nadvakrát propasíroval za záda zlonického gólmana Grosman. Zbytek třetiny se odehrával plně v režii domácích a hosté často odvraceli akutní nebezpečí pouze za cenu zakázaných uvolnění.

Na začátku druhé třetiny se hosté dočkali snížení na 1:3, když Vokurku, který měl zakrytý výhled, chytře k zadní tyči po zemi prostřelil Lacina. Chvíli poté hráli hosté přesilovku při vyloučení T.Fialy, v oslabení ale ujeli Vernek s Pekárkem do situace dva na jednoho a tribuny tušily čtvrtý gól. Bohužel, finální přihrávka na Pekárka byla moc dlouhá. Pár okamžiků po skončení přesilovky hostů mohl čtvrtý gól vstřelit i Nový, jeho střela ale trefila pouze spojnici tyče a břevna. Diváci se tak dočkali až ve 30. minutě – T.Fiala našel z vlastní brankové čáry na levém křídle najetého Vočadla, ten přenechal do tandemu Stinkovi a ten z vrcholu kruhu zavěsil – 4:1. Po tomto gólu nastaly na ledě strkanice a vzájemné fauly, které během pouhých jedenácti vteřin čistého času přinesly celkem 20 trestných minut – 6 pro Zlonice, 14 pro Mělník. Po návratu vyloučených do hry si domácí otevřeli střelnici a připravili Zlonicím pětiminutovou noční můru v podobě pěti branek. Nejprve Stinka našel z levého křídla chytrou přihrávkou Herana, který byl úplně sám u branky a nezaváhal – 5:1. Velkou šanci neproměnil Rebro nejprve sám, podařilo se mu ale předložit lahůdkovou nabídku Pekárkovi, který neměl do odkryté klece sebemenší problém – 6:1. Na 7:1  zvyšoval v přesilovce opět po chytré křižné přihrávce Stinky na zadní tyč najetý Heran. Následující přesilovku využil už po osmi vteřinách Vernek, když svým typickým a nechytatelným golfákem donutil pavouky z levého horního růžku zlonické klece zabalit kufry a odstěhovat se. Další branku Mělníka vstřelil opět Heran (a završil tak svůj další hattrick), když bez váhání zužitkoval šanci, do které ho vystavili chytrou kombinací Vočadlo se Stinkou 9:1. Kdyby v této chvíli přiletěl na ledovou plochu z hostující střídačky bílý ručník, těžko by se mohl někdo divit...

Třetí třetinu už hráči Mělníka dohrávali jenom z povinnosti a zdálo se, že snad ani desátý gól vstřelit nechtějí. Pekárek jel několikrát sám na brankáře a netrefil ani zařízení, Stinka v úniku zkoušel parádní zakončení s holí mezi nohami také neúspěšně, nepomohla ani devadesátivteřinová přesilovka pět na tři. Hostům se tak nakonec podařilo vstřelit dvě branky – jednou ze situace dva na jednoho, podruhé dokonce dva na nikoho; jinak spolehlivý Vokurka neměl moc šancí zasáhnout.

Utkání se opět muselo divákům líbit, i když se kýžené „desítky“ opět nedočkali . Domácí znovu předvedli svůj parádní útočný potenciál, který je příslibem do dalších utkání. To příští čeká hráče HC Junior Mělník v sobotu 22.10. v Sedlčanech, kde na ně v 17:00 čeká domácí Tatran.

Přejít na statistiky

Přejít na aktuální tabulku soutěže.

Další fotografie z utkání, jejichž autorem je pan Jiří Lafek, jsou k dispozici zde

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání