Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - HC Kladno 88 4:3

31.10.2011 | Viktor Šebík

Do 25.minuty jasné a rozhodnuté utkání, nakonec však drama pro silné povahy.

Podrobnosti jsou zde

6. kolo | Sobota 29.10.2011, 18:15 | Mělník

HC Junior Mělník - HC Kladno 88

B: 13. Tůma (V.Fiala), 14. Nový (Vernek, O.Pokorný), 17. Stinka (Heran, O.Pokorný), 26. Stinka (Heran)

Diváci: 250

HC Junior Mělník: Vokurka (Sejkora) - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.Pokorný, Rebro, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Nový, Vernek, Heran, Vočadlo, Tůma

HC Kladno 88: Kolísek - Borkovec, Náprstek I., Voráček, Vrba, Kruliš, Suk, Hanáček, Náprstek II., Šimáček, Skála, Roubík, Novák, Růžek, Poláček, Toms, Petlan, Příhoda

První třetina přinesla podobný hokej, jakým se prezentovali domácí i v předchozích zápasech. Útočný hokej, dost pohybu a branky v soupeřově síti. Ta první začala u M.Rebra, který zatáhl puk po pravém křídle, zadem nahrál na najíždějícího V.Fialu. Jeho střelu stačil ještě hostující gólman zastavit, ale proti dojíždějícímu Tůmovi už neměl šanci - 1:0. Na tribuně ještě snad ani nedozněly oslavy prvního gólu, když J.Vernek našel ideální přihrávkou R.Nového a ten prostřelil hostujícího gólmana - 2:0. Po druhém gólu se hosté trochu osmělili a J.Vokurka v domácí brance musel řešit první dvě vážné situace - nejdříve bravurně vychytal osamoceného nájezdníka a za chvíli si poradil i s jedovatou střelou z mezikruží. Na konci šestnácté minuty byl vyloučen P.Pokorný za hákování, přesilovku však hosté nedokázali využít, naopak v ní inkasovali třetí gól, když finální přihrávku Herana usměrnil za kladenského brankáře Stinka.

Po přestávce pokračovali mělničtí v nastoleném trendu. Po pěti minutách hry přihrál Vočadlo na rozjetého Herana, ten se neunáhlil, zasekl puk a předložil do volného prostoru na vrchol levého kruhu Stinkovi. Ten se nezmýlil - 4:0. V tuto chvíli jen málokdo na mělnickém stadiónu věřil, že ze zápasu bude nakonec ještě drama. Ale stalo se. Domácí hráči zařadili neutrál a do jejich útočného soukolí začala postupně padat zrnka nepřesnosti a lehkovážnosti. Prvním varováním byl únik soupeřova hráče v polovině utkání, když při naší přesilovce sebrali jednomu z mělnických obránců puk dva napadající hráči Kladna. I když byl zákrok napadajícího hráče velmi podivný a na hraně pravidel, rozhodčí nepískal a na Vokurku se řítili dva soupeři. Vokurka svůj tým v této situaci ještě podržel, o tři minuty později však již kapituloval. Gól padl po nenápadné akci, když si jeden z hostů vybruslil z rohu kluziště a přes bránícího hráče dokázal skórovat 4:1. Domácí znervózněli, ale do tempa z první třetiny se nedokázali dostat. Druhé brance hostí předcházela hrubá chyba v rozehrávce, když poslední z obránců trefil pukem napadajícího kladenského hráče, který nabídnutou šanci po šťastném odrazu puku tváří v tvář Vokurkovi bez zaváhání využil - 4:2. Hosté po této brance ožili a začali domácím zle zatápět. Druhá přestávka tedy přišla domácím vhod.

Kdo čekal jiný obraz hry v poslední třetině, ten musel být zaskočen. Nepřesnosti a málo pohybu na domácí straně neustaly. Nedůslednost domácích byla i u další branky Kladna - mělničtí nedokázali pod tlakem opakovaně vyhodit puk ze třetiny, i když na to šance měli. Hosté udrželi pásmo a z podobné situace, která předcházela jejich první brance, vstřelili ve 44. minutě kontaktní gól - 4:3. S domácími mohlo být i hůře - nahozený puk se odrazil naprosto nečekaným směrem od nerovnosti na mantinelu, naštěstí byl Vokurka proti následné střele na správném místě. Hosté hráli agresivně, hodně bruslili a narušovali domácí rozehrávku, která už tak nebyla kvůli nervozitě nijak přesná. Z přemíry snahy na straně hostí ale vyplynuly i tři vyloučení, která oslabila jejich snahu po vyrovnání. Poslední šance se hostům naskytla minutu před koncem, když při vyloučení Herana odvolali brankáře a tlačili se za vyrovnáním. To se jim, naštěstí, nepovedlo a domácí si tak připsali do tabulky 3 body za těsné vítězství.

Další utkání hraje HC Junior Mělnik v neděli 6.11. v Příbrami. Začátek je v 16:30.

Přejít na statistiky

Ohlasy

L.Zázvorka, trenér ročníku 2002: "Sice to bylo brnkání na nervy diváků, ale takový zápas se šťastným koncem se musí ve finále lidem líbit."