Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - HC Cvočkaři Hořovice 3:4 po nájezdech

23.12.2011 | Viktor Šebík

Ve smolném utkání ztratilo "Áčko" první body doma.

Podrobnosti jsou zde

8. kolo | Čtvrtek 22.12.2011, 18:15

HC Junior Mělník - HC Cvočkaři Hořovice

3:4 sn

1:1, 0:1, 2:1 - 0:1

B: 20. Stinka, 49. Stinka (Nový, T.Fiala), 57. T.Fiala

HC Junior Mělník: Šrámek (Vokurka) - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.Pokorný, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Nový, Pekárek, Heran, Vočadlo, Tůma, Sejkota, Prejza, M.Krejsa

HC Cvočkaři Hořovice: Břeský - Pešek, Ševčík, Florian, Vokáč, Souček, Szabo, Král, Juriš, Krásl, Čaník, Hejbar, Granát, Mareš, Zbuzek, Čech

Pro domácí nešťastné utkání, ve kterém toho moc nevyšlo. Puky odskakovaly z domácích hokejek a střely se odrážely směrem k soupeřům. Mělničtí se, bohužel, nevyvarovali chyb v obranném pásmu, první dva góly byly důsledkem chyb v rozehrávce, při třetím gólu si vybral svoji slabší chvilku jinak spolehlivě chytající Šrámek.

Od začátku utkání se nehrál nijak pohledný hokej, obě mužstva málo bruslila a vzájemně se "oťukávala". První gólovou šanci měly Hořovice v deváté minutě, když v oslabení pláchli ve dvou proti jednomu, Šrámek ale tuto šanci vychytal. Mělničtí měli ohromnou šanci ve 12.minutě, kdy nejdříve Nový v dobré pozici střílel těsně vedle, v následujícím závaru pracovali na hraně brankoviště Stinka, Heran i Nový, ale hořovická tvrz odolala. Vzápětí ale přišla první velká chyba Mělníka. M.Krejsu obral o puk za brankou napadající útočník Hořovic, nahrál najíždějícímu spoluhráči a ten trefil přesně - 0:1. Domácí se dočkali vyrovnání v poslední minutě první třetiny. V roli falešného pravého křídla zatáhl puk do třetiny Novák, od pravého mantinelu nahodil puk před brankoviště a v následném závaru se postupně snažili Nový i Heran, finální trefu si připsal až Stinka - 1:1.

Druhá třetina mohla začít pro Mělník lépe - soupeřova obrana byla při úvodním vhazování ještě asi zamyšlena nad přestávkovou krasobruslařskou exhibicí, takže ihned po vhazování jela dvojice Stinka - Heran prakticky sama na hostujícího gólmana, ten však odolal.V polovině zápasu hořovičtí udeřili podruhé - opět po chybě v rozehrávce byl jejich útočník sám před Šrámkem a měl dost času i prostoru na zakončení - 1:2.

Do poslední části hry vstoupili domácí opět nešťastně - začali sice velikým náporem, ale už po minutě hry se ujala lehká střela z velkého úhlu, která zaskočila Šrámka - 1:3. Domácí se chvíli vzpamatovávali, ale poté se konečně dostali do tempa, začali bruslit a na hře to začalo být znát. Ve 46.minutě trefil Pekárek ve velké šanci pouze boční síť, vzápětí si sám dojel puk, probojoval se s ním mezi kruhy, jeho dobře mířenou střelu však rozchytaný brankář Hořovic pokryl. Ve 47.minutě přišla nepochopitelná minela hlavního rozhodčího, který jako jediný v celé hale neviděl puk ležící dobrých 15 centimetrů za brankovou čárou hořovické klece a odepřel tak domácím zcela regulérní gól. Mělník se tak dočkal snížení až o dvě minuty později. V přesilové hře rozebrali bránící čtveřici i gólmana rychlými přihrávkami T.Fiala a Nový, takže Stinka zakončoval prakticky do prázdné branky – 2:3. Mělničtí pokračovali v náporu, hosté místy nevěděli kam skočit a soustředili se jenom na bránění s občasným pokusem o „bukaře“. Z jedné situace, která vypadala jako přesilovka Mělníka, i když počet hráčů byl vyrovnaný, prostřelil golfákem T.Fiala vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Do konce v tu chvíli zbývaly tři a půl minuty a domácí pokračovali v náporu. Vítězného gólu se však již nedočkali, takže ke slovu musely přijít prvně v sezóně samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté a vezou si tak z Mělníka nečekané dva body za výhru 4:3 po nájezdech.

Je nutné říci, že tým Hořovic se předvedl v úplně jiném světle než v prvním soutěžním kole. Na hráčích bylo vidět, že vlastní kluziště a pravidelné tréninky udělaly své. Mělničtí sehráli smolné utkání, několikrát je podržel Šrámek, nedokázali využít několik velmi dobrých příležitostí, jednu nadprůměrnou příležitost zmařila i smůla v černobílém dresu.

K dalšímu utkání nastoupí hokejisté HC Junior 7.1.2012, kdy v domácím prostředí přivítají TJ Spartak Příbram.

Přejít na tabulku soutěže.

Přejít na statistiky.