Nešťastná prohra gólem 26 vteřin před koncem utkání.

11. kolo | Neděle 04.12.2011, 13:30 | Slaný

1:1, 1:2, 3:1

B: 14. Pekárek (Vernek), 17. Pekárek (T.Fiala), 38. Vernek (Pekárek), 52. Stinka (Prejza)

HC Zlonice: Koukolíček - Faltus, Drholec, Suchopárek, Pterka, Moutelík, Lacina, Loučka, Zigmund, Frolík, Klouzza, Čížek, Hnátek, Štechmüller, Týbl

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Fiala T., Novák, Pokorný, Rebro, Stinka, Pekárek, vernek, Heran, Vočadlo, Tůma, Sejkota, Prejza, Krejsa, Veselý

Utkání jedenáctého kola KSM zavedlo hokejisty HC Junior Mělník na zimní stadión ve Slaném, kde se utkali s týmem HC Zlonice. Zlonice byly před tímto soutěžním kolem na průběžném třetím místě tabulky s pouhou tříbodovou ztrátou na Mělník a bylo tedy možné očekávat zajímavý hokej.

Skóre utkání otevřeli domácí na začátku sedmé minuty, když se jim podařilo prakticky ihned po vhazování trefit horní růžek Vokurkovy branky. Hosté z Mělníka odpověděli ve čtrnácté minutě. V přesilové hře zavezl Vernek po levém křídle puk do třetiny, svým pohybem na sebe navázal soupeřovy obránce a poté předložil ukázkovou nahrávku volnému Pekárkovi. Ten měl dostatek času na blafák, který provedl parádně - 1:1. O tři minuty později ujížděl Pekárek po levé straně, v situaci dva na jednoho zvolil zakončení golfovým úderem a pod vyrážečkou gólmana Zlonic našel volné místo - 1:2. Zlonice ale ještě do přestávky vyrovnaly. V přesilové hře kouzlil jejich hráč s pukem za brankou Mělníka tak, že Vokurku vylákal k pravé tyčce, za brankou ale přihrál na protější stranu, odkud se z velkého úhlu trefil jeho spoluhráč - 2:2.

Začátek druhé třetiny přinesl Mělníku dobrou šanci v podobě přesilovky pěti proti třem, ta však zůstala po hříchu nevyužita. Další ohromnou šanci nevyužil Heran, který jel úplně sám na domácího gólmana.  Hosté se dočkali v závěru druhé části hry po parádní akci Verneka. Ten až v rohu útočné třetiny dohonil dlouhou přihrávku Pekárka, při své rychlosti se dokázal dostat až před domácí brankoviště a i přes snahu dojíždějícího obránce nedal gólmanovi Zlonice šanci - 2:3. Vernek se dostal v této části hry do parádní pozice sám před brankáře ještě jednou, jeho pokus o velmi nestandardní blafák s otočkou ale bohužel neskončil úspěšně.

Třetí třetina přinesla podobný obraz hry jako ty předchozí - Mělník byl hokejovější, dostával domácí pod tlak, nedokázal ale proměnit šance a na druhé straně dával soupeři možnost využít chyby v obranné fázi. Rozhodujícím bodem pro další vývoj utkání se ukázala být 45. minuta. Mělničtí hráli přesilovku, Pekárek se snažil proháčkovat do střelecké pozice na ose hřiště, ztratil ale puk a vzápětí se hokejkou ohnal po soupeřovi, který s tím vypíchnutým pukem vyrazil do protiútoku. Rozhodčí situaci ocenil trestem na pět minut a do konce utkání, který je navíc Pekárkův druhý a znamená tak stopku pro příští utkání. Dlouhou přesilovku bránili mělničtí více než čtyři minuty úspěšně, dokonce se utrhli do situace dva na jednoho, kterou ale nezakončili. Na druhé straně ale podobnou situaci domácí zvládli - 3:3, a navíc 16 vteřin před koncem přesilovky opět z přečíslení otočili skóre na 4:3. Mělničtí nesložili zbraně, vytvářeli si tlak, kterému domácí odolávali jenom za cenu chaotického odpalování puků. Z jedné takové situace padl vyrovnávací gól. Po závaru se puk odrazil před modrou čáru, kde ho přijíždějící Prejza napálil golfovým úderem zpět na branku. Tato střela šla sice těsně vedle, Stinka ale pohotově vrátil puk odražený od matinelu do zlonické sítě - 4:4. Mělník pokračoval v tlaku, do nejlepších šancí se v závaru před brankou dostali Stinka s Heranem v 55 minutě, domácí ale odolali. Tři a půl minuty před koncem zápasu poslali rozhodčí na trestnou lavici hráče Mělníka za provinění hráčské lavice, příliš mnoho hráčů na ledě ale viděli opravdu snad jenom muži v pruhovaném. Toto oslabení ještě Mělník ubránil. V čase 59:34, ve chvíli, kdy už se začínaly rýsovat samostatné nájezdy následující po nerozhodných šedesáti minutách, přišlo nečekané a pro domácí šťastné rozuzlení zápasu. Puk, který se po souboji v rohu odrazil mezi kruhy, napálil jeden z přijíždějících domácích hráčů a zajistil jim cenné tři body za konečné vítězství 5:4

Spravit chuť si hokejisté HC Junior Mělník mohou v sobotu 10.12.2011, kdy v 18:15 přivítají na svém ledě TJ Tatran Sedlčany.