Muži: HC Junior Mělník - TJ Tatran Sedlčany 9:3

12.12.2011 | Viktor Šebík

Mělnickou ofenzivu tentokrát odnesly debaklem Sedlčany

Podrobnosti jsou zde

12. kolo | Sobota 10.12.2011, 18:15

HC Junior Mělník - Tatran Sedlčany

B: 2.Rebro (V.Fiala), 20. Havel (V.Fiala, P.Pokorný), 26. Vernek (Nový), 27. Vočadlo (Veselý, Stinka), 30. P.Pokorný, 33. Vernek, 42. Novák (Prejza, Vernek), 47. Veselý (Stinka, P.Pokorný), 60. Sejkota (Stinka, Krejsa)

HC Junior Mělník: Šrámek (Vokurka) - Novák, Techlovský, P.Pokorný, Rebro, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Nový, Vernek, Vočadlo, Tůma, Sejkota, Prejza, Krejsa, Veselý, Havel

Tatran Sedlčany: Hlaváček (od 40:00 Svojtka) - Kozelka, Bílek, P.Tylich, Peterka, Juhasz, Máša, Černý, H.Tylich, Antoš, Burian, Vančura

V sobotu přijel do Mělníka TJ Tatran Sedlčany, tedy tým, který měl na domácí hokejisty v tabulce ztrátu pouhého jednoho bodu (i když domácí mají stále k dobru odložené utkání s Hořovicemi). Dalo se tedy očekávat zajímavé utkání, ve kterém se hostující tým bude snažit uhrát co nejlepší výsledek. Do zápasu ale vstoupili domácí rázně a už po sedmdesáti pěti vteřinách šli do vedení. V rohu kluziště se uvolnil V.Fiala a našel před brankou zcela volného Rebra, který bez problému prostřelili gólmana Sedlčan střelou po ledě. Hráči Mělníka dobře bruslili, soupeře dostali pod tlak a k ničemu vážnějšímu jej nepustili. Z jedné ojedinělé akce Sedlčan ale mohlo být vyrovnáno - v sedmé minutě nekontroloval Šrámek nahozený kotouč, který se od něj odrazil před brankoviště. V následujícím závaru ale naštěstí zvítězili domácí a nebezpečí zažehnali. Domácí pokračovali ve své hře a Sedlčany se většinu času bránily, další gól tak přišel až ve dvacáté minutě. Po spolupráci V.Fialy a P.Pokorného střílel z vrcholu kruhu Havel a jehož střela snad obrátila gólmanovu lapačku naruby.

Po přestávce se obraz hry prakticky nezměnil - domácí byli všude a u všeho dříve, hosté tahali za kratší konec. Přes útočnou modrou se dostávali sporadicky. Ve 26. minutě vyhrál Nový buly za sebe přímo na nachystaného Verneka, který čistým průstřelem všeho před sebou zvýšil na 3:0. Ještě během toho samého střídání se Vernek dostal do brejku, v zakončení byl ale faulován a domácí hráli přesilovku. Během ní Stinka s Veselým sérií přihrávek za brankou zmátli soupeře, na finální přihrávku před branku už sedlčanští nezareagovali a Vočadlo tak zvýšil na 4:0. O minutu později šli do čtyř také domácí. Přesilovku ubránili a navíc, chvíli po jejím skončení se týmu omluvil za své vyloučení trestanec P.Pokorný pěknou brankou, když ujel po levém křídle a přesnou střelou trefil křížem horní růžek sedlčanské klece. V polovině zápasu bylo tedy skóre 5:0 pro domácí. Hosté se dočkali ve 31. minutě, když jeden z útočníků objel branku a stihl zasunout puk pod přesouvajícího se Šrámka. Na 6:1 pro domácí zvýšil po chvíli opět Vernek. Sám v brejku se rozhodl přenechat puk do tandemu najíždějícímu spoluhráči. Ten však branku nedal, takže si Vernek dojel do rohu pro puk, protáhl se zpět mezi kruhy a podobnou střelou jako při svém prvním gólu nedal hostujícímu brankářovi šanci.

Domácí poté sundali nohu z plynu a drželi vývoj utkání pod kontrolou. Ve 42. minutě výborně tečoval střelu od modré Nový a zvyšoval tak už na 7:1. Z mělnických tribun se opět začalo ozývat "De-set! De-set!". Euforii domácích diváků trochu ochladil druhý gól Sedlčan a jejich další veliká šance, kdy po chybě obránce a "námazu" se před Šrámkovou brankou objevil osamocený hráč Sedlčan. Hosté touto nabídnutou šancí naštěstí pohrdli a tak udeřilo opět na druhé straně kluziště. P.Pokorný se Stinkou rozebrali soupeřovu obranu, Stinka ve vyložené šanci zkušeně počkal a předložil puk na jasnou tutovku Veselému - 8:2. Poté se potřetí a naposledy v zápase trefili hosté - střelu od modré v přesilovce pěkně tečoval těsně před Šrámkem jeden z útočníků - 8:3. Poslední gól utkání vstřelil dobře najetý Sejkota, kterému v přesilovce nahrál od zadního mantinelu před brankoviště Stinka.

Hokejisté HC Junior Mělník celý zápas dobře bruslili, vyvarovali se větších chyb v obraně a ojedinělé snahy soupeře likvidoval spolehlivý Šrámek v brance. Domácí svého soupeře ze Sedlčan jasně přehráli a v pohodě si dokráčeli pro zasloužené tři body do tabulky. V dalším utkání jednou mělničtí do Kladna, kde je v neděli 18.12.2011 v 15:00 čeká HC Kladno 88.

Přejít na tabulku soutěže.

Přejít na statistiky.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání