Muži: HC Kladno 88 - HC Junior Mělník 2:7

19.12.2011 | Viktor Šebík

Obrat v utkání a potom i jasné vítězství Mělníka řídil první útok, v čele s autorem pěti kanadských bodů R.Novým

Podrobnosti jsou zde

13. kolo | Neděle 18.12.2011, 16:15

HC Kladno 88 - HC Junior Mělník

B: 15. Stinka (Nový), 23. Nový (Stinka, Heran), 25. Heran (Nový, Stinka), 42. Vernek, 49. Heran (Nový), 50. Nový (Stinka), 56. V.Fiala

HC Kladno 88: Kolísek - Suk, Příhoda, Kruliš, Náprstek st., Hamáček, Březina, Roubal, Strachota, Pritoka, Poláček, Skála, Mudra, Šíma, Šmíd, Náprstek ml.

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.Pokorný, Rebro, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Nový, Vernek, Heran, Vočadlo, Tůma, Sejkota, Prejza

První třetina utkání nabídla vyrovnaný hokej. Domácí lépe bruslili a dokázali se dostat i do šancí, pozorný Vokurka ale tým několikrát podržel. V desáté minutě byl ale krátký na mazácký blafák domácího hráče, který se před něj dostal sám, poté co mu "namazal" puk jeden z mělnických obránců - 1:0. Vyrovnání zařídili v 15. minutě L.Stinka, když zblízka dorazil střelu R.Nového - 1:1. O dvě minuty později ale domácí opět vedli - jeden z útočníků objel Vokurkovu branku a pěkně našel před brankovištěm nepokrytého kolegu, pro kterého nebyl problém skórovat - 2:1.

Po přestávce začali hosté z Mělníka lépe bruslit a vývoj utkání se začal otáčet. ve 23. minutě vyrovnával v přesilovce R.Nový, když finální přihrávku před brankoviště poslal z rohu kluziště L.Stinka. Ve 25.minutě už mělničtí vedli, i když gól to byl z kategorie těch kuriózních. L.Stinka jel sám na brankáře, ale nedal. Dojíždějící R.Nový trefil jenom tyč, takže branku vstřelil až ze třetí vlny dojíždějící Heran -2:3.

Gólový účet třetí třetiny načal už po dvou minutách hry Vernek. Ač v podivné, nehokejové pozici na jedné noze (tu druhou mu domácí hráč držel hokejkou přibližně ve výši pasu), dokázal vystřelit zápěstím a z domácího gólmana udělat diváka - 2:4. Další gól přidali mělničtí ve 49.minutě, když Stinka prostrčil najetému R.Novému, ten našel před brankovištěm Herana a tomu stačilo nastavit hůl - 2:5. Zkázu domácího týmu umocnil o minutu později opět R.Nový po přihrávce L.Stinky - 2:6. V 56.minutě vybojoval kotouč v rohu V.Fiala, vyjel si mezi kruhy a skrz lapačku frustrovaného muže v domácí brance završil skóre na 2:7.

Poslední tři minuty byly ve znamení rozjitřených emocí, kdy se domácí snažili pomstít Vernekovi za předchozí parádní "hit" (po kterém bohužel jeden z domácích hráčů zůstal velmi otřesen a nedohrál) a vrhli se na něj hned ve dvou. Výsledkem bylo 73 trestných minut, z toho kromě 4 minut pro Verneka za hrubost, bylo zbylých 69 uděleno hráčům domácích. Škoda této nehokejové tečky za jinak pohledným utkáním. Mělničtí opět ukázali, že když bruslí a vzadu hrají na jistotu, je to radost pohledět.

Ve čtvrtek 22.12, přivítají hráči HC Junior Mělník na domácím ledě Cvočkaře z Hořovic v dohrávce 8.kola.

Přejít na tabulku soutěže

Přejít na statistiky.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.

Lukáš Cikánek přichází hájit mělnickou branku

Mělnický tým získává na citlivém postu posilu s bohatými zkušenostmi z Extraligy, 1.ligy i mládežnických reprezentačních výběrů

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:4

Vítězství strhli na svoji stranu Mělničtí až v závěru utkání